TimeaB
09.08.16,23:02
Pracujem a zijem v zahranici, zo slovenskej zdravotnej poistovne som odhlaseny. Chcem si ale v Union alebo Generali uzatvorit cestovne poistenie na cestovanie po azii. Kazdy poistovak mi samozrejme hovori ze to nieje ziadny problem, je mi jasne ze kazdy chce len uzavriet zmluvu a hotovo.

Chcem sa ale spytat, ked sa mi nahodou nieco stane, ako sa k tomu poistovna postavi ak nemam ziadne zdravotne poistenie?


Dakujem
Chobot
09.08.16,22:35
Zdravotné poistenie poskytuje zdravotná poisťovňa a cestovné poistenie poskytuje komerčná poisťovňa. Obe poistenia sú na sebe nezávislé. Takže kľudne si môžeš uzatvoriť cest. poistenie, aj keď nie si zdravotne poistený. Ak sa ti niečo stane, poisťovňa plní podľa obchodných podmienok pre cestovné poistenie.

Akurát v Unione, keby si mal zdrav. poistenie, tak máš celoročné cest. poistenie s 50% zľavou. Takto budeš platiť plnú taxu.
taiko
10.08.16,06:13
preco si neuzavries cestovne poistenie v krajine, v ktorej pracujes, v poistovni, v ktorej mas zdravotne poistenie?
TimeaB
10.08.16,09:15
Dakujem ti velmi pekne, moc si mi pomohol.
BXLmiami
10.08.16,10:12
Ono je dobré mať aj normálne zdravotné poistenie.Ak je napriklad vážny úraz,môže komerčná poisťovna vyhodnotiť-a robí to-že ju lacnejšie vyjde,ked ťa prevezie na SK ako platiť operácie v danej lokalite.Najlepšie je Union a obe poistenia naraz.