mandyla
10.08.16,07:10
Starý, 80-ročný liatinový hrniec, znútra posmaltovaný, je miestami poškodený. Dali by sa obité miesta nanovo posmaltovať? Robí sa také niečo na Slovensku? Je inak veľmi pekný, veľký 20 l.
buchač
10.08.16,05:39
Bežne sa smaltujú vane. Cenu smaltovania nie je problém zistiť si na nete.
Pokiaľ by sa jednalo o smaltovanie hrnca samotného, ja osobne by som si veľmi rozmyslel, či do toho pôjdem.
Myslím si, ba som presvedčený, že v domácich podmienkach nie je možné smaltovanie hrnca do takej podoby, aby bol hygienicky v poriadku.

Takýto hrniec sa dá ešte ako tak využiť na sterilizáciu pri zaváraní...alebo sa bude pekne vynímať ako kvetináč pre vhodnú rastlinku v záhrade...
mandyla
10.08.16,12:01
Práve o to mi ide aby bol hygienicky nezávadný, použiteľný lebo teraz v ňom umývam topánky do záhrady a záhradné náradie. Je však veľmi pekný a chcela by som mať k nemu iný vzťah ako k nejakej haraburde. Napr. výborne by sa v ňom varil slivkový lekvár. Ako dekoratívny predmet sa mi nehodí, skúšala som s jeho "bratmi", menšími, nepasujú. Zvonka je tiež smalt, modrý.
buchač
10.08.16,12:06
Na varenie lekváru si zožeň medený kotlík...
Je síce drahší, no jedna sezóna varenia a budeš ma velebiť...;) :D

Ja mám, zdedil som...fasácky sa v ňom varí lekvár...a guláš v ňom pripravený je fantastický.
viktorviktor
10.08.16,18:22
Epolex email profi S2321 - farba schválená pre nátery povrchov potravinárskych zariadení, ktoré prichádzajú do styku s potravinami, odoláva teplotám do 120 C
vladimir m
12.08.16,15:44
V Prahe firma Škvorsmalt