Daduľa
26.06.06,10:08
Ku kolaudáciií hygiena vyzadovala rozbor pitnej vody v objekte. Ako spravne zaúčtovať tento prípad. Môžem to dať rovno do nákaldov ako službu, na 518/, alebo to účtovať este ku obstarávaniu stavby, kedže kolaudácia este nie je schválená na účet 042??/.
Prosím!!
JanaSys
26.06.06,08:54
Ahoj, možno troška mimo ale vyhovuje mi nadpis témy.
Môžeš mi napísať, kde ste žiadali o ten rozbor a koľko to vyšlo? Máme totiž studňu a z nutnosti šetrenia financií ju chceme neoficiálne napojiť aj na časť vodovodu v dome a chcem mať istotu, že je nezávadná. Díky.
Daduľa
26.06.06,09:03
Rozbor nas vysiel na 2.400,- Sk s DPH, a rozbor sma žiadali na Severoslovenskej vodárenskej spoločnosti, oddelenie hygieny, oni nam to aj vyfakturovali. Trvalo to asi 14 dni.
JanaSys
26.06.06,09:27
Ďakujem. Jana
andrej_rv
26.06.06,09:32
Ku kolaudáciií hygiena vyzadovala rozbor pitnej vody v objekte. Ako spravne zaúčtovať tento prípad. Môžem to dať rovno do nákaldov ako službu, na 518/, alebo to účtovať este ku obstarávaniu stavby, kedže kolaudácia este nie je schválená na účet 042??/.
Prosím!! Podľa § 35 ods. 1 Postupov PÚ:


"(1) Na účte 042 - Obstaranie dlhodobého hmotného majetku sa účtuje obstarávaný dlhodobý hmotný majetok a jeho technické zhodnotenie do času jeho uvedenia do užívania vrátane nákladov súvisiacich s jeho obstaraním,.."
Podľa § 33 ods. 1 PPÚ sa pod uvedením do užívania rozumie " zabezpečenie všetkých technických funkcií tohto majetku potrebných na jeho užívanie a splnenie povinností podľa osobitných predpisov 23). "
Keďže rozbor vody je podmienkou pre stanovisko hygieny pre kolaudačné konanie ( t.j. splnenie povinnosti podľa osobitného predpisu) a je teda nevyhnutnou podmienkou k uvedeniu DHM do užívania, mal by sa poplatok podľa môjho názoru účtovať tiež do nákladov na obstaranie stavby na účet 042.
Daduľa
26.06.06,10:27
Veľmi pekne ďakujem!!!
Nandrolon
26.06.06,10:47
pozor, rozborom som sa dost zaoberal, je ich niekolko druhov /okolo 10/ a ceny su od tych 2500 az do 5cifernej sumy...
zalezi na co chces ten rozbor, podla nejakej vyhlasky, alebo pre teba, ak to je pre teba, co mas za vodu, ten je najdrahsi, lebo podla toho rozboru, co je nutny podla vyhlasky hovno ide zistit. Chceli sme si dat urobit rozbor v studni /voda pachla ako po plyne/ a bola by to suma okolo 15000+, nakoniec sme sa na to vykaslali, a pach odisiel po 5-tich mesiacoch asi...