Anelas
10.08.16,22:42
Pekný deň, prevzala som účtovníctvo príspevkovej organizácie a mám spracovať Rozpis rozpočtu príjmov a výdavkov. Predchádzajúca účtovníčka ho síce za každý mesiac vytlačila, ale žiadne podklady k tomu nedala. Na jednotlivé účty nákladov a výnosov mi "sedí" iba zopár riadkov Ekonomickej klasifikácie. Vedeli by ste mi poradiť, kde načerpať viac informácií o tom, ako sa Rozpis rozpočtu zostavuje? Osloviť Finančnú správu? Alebo mestskú časť?
anika
11.08.16,08:08
Finančná správa Vám asi neporadí, pomohla by asi podrobná rozpočtová klasifikácia. Tá je zverejnená na Min. financií: ÚPLNÉ ZNENIE Metodického usmernenia Ministerstva financií Slovenskej republiky k č. MF/010175/2004-42 zo dňa 8. decembra 2004 a vysvetlivky k ekonomickej klasifikácii rozpočtovej klasifikácie.
aktualizované dňa: 27. 02. 2012


Náklady a výnosy a rozpočtová klasifikácia sú rôzne veci, nie je to, to isté.

Ešte jedna vec príspevková organizácia je príspevková, patrí medzi rozpočtové a príspevkové organizácie a nie je to nezisková organizácia aj keď to na prvý pohľad tak vyzerá.
Anelas
25.08.16,20:27
veľmi pekne ďakujem.
Anelas
25.08.16,20:31
kam ale zaradiť otázku - priamo do Účtovníctvo a dane? Nič mi na to nesedelo, preto som to šupla do Neziskoviek.