Mia23
11.08.16,01:11
Objednala som tovar v jednej firme pred styrmi mesiacmi, vsetko vopred zaplatila. Tovar prisiel po viacerych urgenciach a vyhovorkach len minuly tyzden. Zistili sme, ze neprislo vsetko co sme si objednali, chybaju veci este za 500 euro a poslali menej m2 podlahy ako sme boli dohodnuty. Nemame zmluvu, len cenovu ponuku, kde nie je presne napisane kolko m2 sme objednali. Ustne sme sa dohodli, ale asi to uz neplati. Komunikacia mizerna. Manzelovi zavolali ci chceme tie chybajuce podlahy, ze to bola chyba kolegyne, ktora si zle vypocitala mnozstvo. Manzel povedal ano a cakali sme na tovar. Dnes na velke prekvapenie volal veduci, ze mame ist zaplatit material, ktory sme objednali. Dodnes sme mysleli, ze to sme uz zaplatili, ze za to sa uz neplati. Medzitym mi poslal mail veduci, ci chceme tie podlahy, ked nie, tak do piatku to stornuje. Napisala som hned, ze nie, my za to platit nebudeme. Odvtedy sa mi vyhraza, ze posle fakturu, ze to sme si objednali, musime to zaplatit. Mozete mi poradit co mam robit? Moze mi dat zaplatit fakturu ked ten tovar nechcem? Ide o sumu okolo tisic eur. Ako postupovat? Dakujem.
zk24
11.08.16,03:12
A k prvej varke tovaru nemate fakturu? Na faktire je vzdy rozpisane mnostvo, cena a vies co si zaplatila. Nemoze sa ti stat ze dostanes menej ako si si objednala a uhradila...
Mia23
11.08.16,07:23
Nemame fakturu, mam len prijmovy listok. Povedali, ze vsetko doniesli podla cenovej ponuky a tam bolo napisane, ze podlahy do domu. Mali nas podorys. Mozem ziadat dodatocne fakturu? A ako mam postupovat v pripade, ze mi posle tu druhu fakturu, ktoru nechcem?
ivka70
11.08.16,07:27
A reklamovali ste pisomne, ze dodane mnozstvo nezodpoveda objednanemu mnozstvu?
Ak nemate tu prvu fakturu - znamena to ,ze neviete, co ste zaplatili?
Mia23
11.08.16,07:32
nereklamovali sme, boli sme v kontakte s firmou lebo mame tame este nedodany tovar a preto sme si mysleli, ze aj tie podlahy pridu. Ako mam reklamovat? mozem mailom? mozem si tu fakturu vypytat dodatocne?
avalik
11.08.16,07:39
Ak ste platili tovar v hotovosti mali ste dostat doklad z ERP s uvedenim druhu tovaru, mnozstva a ostatnych nalezitisti podla zakona, prijmovy doklad to nesplna.
Mia23
11.08.16,07:42
Mozem to ziadat dodatocne?
ivka70
11.08.16,08:15
Fakturu dostat musite.
Mate aspon objednavku, kde je kompletne napisane kolko tej podlahy bolo?
Reklamujte pisomne, aspon mailom, a kludne poslite aj postou to iste (s dorucenkou).
Mia23
11.08.16,08:23
dakujem