Ela222
26.06.06,11:04
Mám zamestnanca, ktorému končí pracovný pomer dohodnutý na dobu určitú 30. 6. 2006. Zamestnanec je však na PN a aj ďalej bude, ešte minimálne mesiac. Pošlem mu len list, že mu končí pracovný pomer. A po skončení PN ho odhlásim zo zdravotnej a sociálnej poisťovne?
Tweety
26.06.06,09:05
Mám zamestnanca, ktorému končí pracovný pomer dohodnutý na dobu určitú 30. 6. 2006. Zamestnanec je však na PN a aj ďalej bude, ešte minimálne mesiac. Pošlem mu len list, že mu končí pracovný pomer. A po skončení PN ho odhlásim zo zdravotnej a sociálnej poisťovne?PP mu ukončí 30.6.2006. Zároveň tento deň je dňom na odhlášku zo SP, aj ZP.
Ela222
13.07.06,11:11
Musím písomne upozorniť zamestnanca, že mu končí pracovný pomer na dobu určitú? V zákonníku v komentári som len našla, že je to "vhodné". Vhodné, znamená, že môžem ale nemusím. Mám totiž zamestnanca v nemocnici v kome a nemám mu ako doručiť to upozornenie. Stačí ho len poodhlasovať zo ZP a SP a nič mu nemusím posielať?
Tweety
13.07.06,11:15
Musím písomne upozorniť zamestnanca, že mu končí pracovný pomer na dobu určitú? V zákonníku v komentári som len našla, že je to "vhodné". Vhodné, znamená, že môžem ale nemusím. Mám totiž zamestnanca v nemocnici v kome a nemám mu ako doručiť to upozornenie. Stačí ho len poodhlasovať zo ZP a SP a nič mu nemusím posielať?Nie, nemusíš.