7kraska
11.08.16,09:38
Môže obchodna spolocnost s.r.o, a.s., ktora nie je bankou poskytnut dlhodobu pozicku inej s.r.o., s ktorou nema majetkove ani ine prepojenie?V OR nieco take ako posyktovanie poziciek zapisane nema. Na aky ucet by sa uctovala poskytnuta dlhodoba pozicka inej PO(bez majetkoveho prepojenia? 067?Pripadne ak to nie je mozne viete mi poradit zakony, paragrafy, ktore by to uzrejmili? dakujem :)
martinez
11.08.16,13:02
7kraska
12.08.16,07:51
Dakujem, nieco podobne som citala aj v publikacii pani Cenigovej ale to mi nedava odpoved na to, ci to musi mat spolocnost zapisane v OR, pripadne, ci sa nieco taketo da zapisat bez toho aby islo o banku.
martinez
12.08.16,08:53
ak je to zapisane v OR, je to len plus... firmy si vsak navzajom velmi casto poziciavaju financne prostriedky aj bez zapisu takejto cinnosti v OR... ak poziciavanie penazi nie je cinnost, ktoru pravidelne prevadzkujete, t.j. Vasa firma sa bezne nezivi popri inom aj poziciavanim financnych prostriedkov, tak pri jednorazovom pozicani penazi podla mojho nazoru nie je potrebne, aby ste to explicitne museli mat uvedene v OR ....
7kraska
12.08.16,09:12
Dakujem za nazor :)