panslav
11.08.16,17:41
Zdravim. Riesim problem, ze ake je spravne technicke riesenie izolacie zakladu pod plot z debniacich tvarnic, na ktory pojde omietka. Zaujima ma do akej vysky vytahnut zaklad nad teren, resp. v akej vyske umiesnit izolaciu. Problem je vsak ten, ze plot pojde v kopci.
Prikladam aj obrazok.
Niektori stavbari to riesia tak, ako je to zobrazene na mojom obrazku vo vyseku "1.". Vytiahnu zaklady na teren a tam daju izolaciu a vsetko je tym padom vybavene. Mne sa to vsak vobec nepaci ked trci zaklad a lepenka zo zeme. Paci sa mi ked ide omietka po teran, resp. trochu pod teren a pekne z neho akoby vychadza.
Problem je vsak ten, ze tym padom v kopcovitom terene skacete so zakkladom, tak ako je to zobrazene vo vyseku "2." V niektorych miestach je izolacia len trochu pod terenom, ale v mieste skoku moze byt aj 25 a viac cm pod zemou.
Otazka 1. znie: Je problemom pre buducu omietku, ak je izolacia tak hlboko pod zemou ? nebude mur nasiakavat vlhkost a omietka odpadavat ?

2. otazka, aby to bolo este komplikovanejsie: Co ak budem mat, navyse, z jednej strany muru vysku hliny vyssiu o meter ? Do akej vysky umiestnit izolaciu v takom pripade? Resp. treba umiestnit jednu izolaciu na betonovy zaklad a druhu izolaciu este potom vyssie medzi tvarnice , vo vyske toho vyssieho terenu ?

Dakujem za pomoc.