Lenka-Smejo
11.08.16,16:41
Manžel dostal polovicu pozemku tak, ako ja - darovacou zmluvou od mojej babky. Pozemok by sme chceli prepísať len na moje meno. Potrebovala by som poradiť, či je potrebný nový geometrický plán a nanovo riešiť darovanie alebo sa to dá nejak zjednodušiť a najma urýchliť. Za všetky odpovede vopred ďakujem.
buchač
11.08.16,14:47
1. Geometrický pán ani nie.
2. Darovacia zmluva áno.
3. Urýchliť sa dá po zaplatení patričného poplatku.

"Správa katastra rozhodne o návrhu na vklad do 30 dní odo dňa doručenia návrhu (poplatok za návrh je 66 € vo forme kolkov, ak je návrh podaný elektronicky poplatok je 33 € vo forme kolkov). Na základe žiadosti o urýchlené konanie o návrhu na vklad a zaplatení správneho poplatku (poplatok za urýchlený návrh je 265,50€ vo forme kolkov, ak bol návrh na vklad podaný elektronicky je spoplatnený sumou 130 €) môže správa katastra rozhodnúť do 15 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad. Ak v tejto lehote nerozhodne, rozhodne v lehote do 30 dní a vráti uhradený správny poplatok za urýchlené konanie. Správa katastra môže o návrhu na vklad rozhodnúť aj jeho prerušením či zastavením."
Lenka-Smejo
12.08.16,06:48
a ako to funguje elektronicky? Posielajú sa scany dokladov a kolok sa uhrádza kartou?
Mária27
12.08.16,07:23
Pri darovaní manželom ide o podielové spoluvlastníctvo, teda manžel môže svoj podiel manželke darovať.
ivka70
12.08.16,07:24
Na to treba mat elektronicky podpis a pristup ... to by vam mohol urobit nejaky pravnik, ktory ho ma vybaveny ....
Lenka-Smejo
12.08.16,07:27
jasné, rozumiem. ďakujem