dzabula
26.06.06,11:25
Dobry den mili poradcovia,

chcela by som Vás poprosiť o radu, čo všetko treba urobiť a kam vsade to nahlasiť ak sa spoločnosť rozhodne zamestnať nového zamestnanca. Prosííím prosííím ja s učtom len začínam a prvy krát robím učto v reale a nie za školskými lavicami. Chcem pomocť znamemu ale najprv sa chcem poradiť s Vami. Ďakujem za skorú odpoveď.:confused:
sgm
26.06.06,09:30
Prihlási ho do sociálnej poisťovne minimálne 1 deň pred nástupom do zamestnania a do príslušnej zdravotnej poisťovne. Tak SP i ZP majú svoje tlačivá, ktoré treba vypísať a podať.
Bea
jankasm
26.06.06,09:30
Dobry den mili poradcovia,

chcela by som Vás poprosiť o radu, čo všetko treba urobiť a kam vsade to nahlasiť ak sa spoločnosť rozhodne zamestnať nového zamestnanca. Prosííím prosííím ja s učtom len začínam a prvy krát robím učto v reale a nie za školskými lavicami. Chcem pomocť znamemu ale najprv sa chcem poradiť s Vami. Ďakujem za skorú odpoveď.:confused:

Nového zamestnanca prihlasuješ do SP a ZP. Pre SP na to slúži RLFO a pre ZP Oznámenie o zmenách ..... príslušnej ZP.
Ak je to prvý zamestnanec, treba samozrejme v prvom rade prihlásiť zamestnávateľa.
dzabula
26.06.06,09:56
Ďakujem veľmi pekne aj som si myslela ale som rada, že mi to potvrdili aj taky odbornici ako ste vy. Važne vďaka.