Iwett
12.08.16,10:54
Dobrý deň,
vystavujem faktúry s poštovným+balným. Keďže som nevedela, či účtovať celú sumu na 604, alebo sumu poštovného na 602, napísala som dotaz na drsr. Odpísali mi, že poštovné sa má účtovať na 315 a párovať s poštovným, ktoré som zaplatila. Ale v tom prípade by som sumu musela rozpísať zvlášť na poštovné a zvlášť na balné aby sa mi to spárovalo so zaplateným poštovným. A to nevravím o tom, že ak by som nedostala všetky doklady z poštovného od majiteľa, zostane mi to na 315. Zdá sa mi to moc komplikované.
Ako to účtujete vy?
Orsz
12.08.16,09:00
Robí sa to aj tým spôsobom, ale len ak to poštovné je vyúčtované presne v tej výške, ako je zaplatené na pošte. Ja som sa o tom radila s mojou audítorkou, pretože u nás je to o paušále a nezodpovedá to vždy skutočnej hodnote, takže by som to nikdy nedopárovala cez 315 ... účtujeme to na 602. Nedávam to do 604. A poštovné na 518.
martinez
12.08.16,09:21
ano, ja by som tiez tak postupoval, ale k tomu postovnemu na 602 by mala ist DPH, ak ste platitelom DPH (aj ked na 518 to mate bez DPH)... ide o to, ze to postovne nakupujete vo vlastnom mene na iny ucet a podla §9,4 ZoDPH plati, ze ste postovne prijali a dodali. A kedze nie ste posta, tak to postovne nemozete oslobodit od DPH podla §28 ZoDPH, lebo nesplnate podmienku zakona 507/2001 Z.z. o postovych sluzbach... to je moj nazor
Iwett
12.08.16,09:40
Áno, poštovné je s DPH. Tak som si to uprepisovala na 315, potom na 604, že to bude súčasť tovaru a teraz na 602....dúfam, že to už bude dobre, lebo 2 dni prepisujem, to je byrokrcia....ako keby nebolo jedno na akom účte to sedí :)