Peto29
13.08.16,05:42
úver od quatro mám 4 omeškané splátky neviem to platit lebo stratil som zamestnanie a bol som na PN chcu odstupit od zmluvy co to znamena bude tam navysena cela suma? Naozaj neviem z coho platit
Katy a R
13.08.16,06:01
neviem, akú radu čakáš?
aj tu: http://www.porada.sk/287875-mam-uver-od-consumer-6500-eur-dal-som-na-konsolidaciu-a-teraz-mam-zaplatit-16000-na-10-rokov-je-to-zakonne-post2880103.html#post2880103
Ja len toľko môžem poradiť - že dlhy treba platiť včas, ak nechceš aby narastali. A požičať si toľko, koľko aj zvládnem splatiť.
Pochybujem, že sa tu nájde niekto, kto ich za teba zaplatí.
Peto29
13.08.16,06:16
mám rád takych ludi ako si ty nic nevies clovek nevidi do buducnosti kto povedal ze ma niekto zaplatit a uz ani nepis
Dáša_
13.08.16,06:23
lieta tu taká reklama nebud dlzník. skus si to pohladať. Inak, v prvom rade si sadnúť a spísať úplne všetky dlžoby, ale úplne všetky. Na čo sa požičalo a koľko, koľko je splatené a kedy. To je úplny základ. No a potom začať rozmýšľať o riešeniach. O tom, ako zvýšiť príjmy alebo ako znížiť náklady.
Po pravde, predpokladať, že z toho vyjdeľ bez ujmy sa nedá. Krajná možnosť je konkurz, ale s tým by som v každom prípade počkala až na nový zákon.

mmch, viem, že ti to nepomôže, ale podobné problémy riešia mnohí. Je to aj o prikrývaní sa primerane veľkou perinou. Ale teraz je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom.
buchač
13.08.16,06:35
Katy...v príspevku dotyčný píše, že prišiel o zamestnanie.
Lenže v profile sa vyskytujú náznaky toho, že dotyčný dal výpoveď sám.

Mladý špekuluje jak Beta z Eržou...
arizona
13.08.16,06:59
Ked mas niekde dlh, netreba cakat,pokym sa ozve veritel,ale treba komunikovat co najskor. Tym, ze nesplacas, si porusil zmluvu,takze Quatro moze pozadovat vyplatit celu sumu jednorazovo.Ich nezaujima, ze nemas z coho.

Ine ti nezostava, iba sa s nimi spojit a dohodnut na rieseni, napr.o znizeni mesacnej splatky.Ale pochybujem, ze ti na to pristupia,nakolko uz raz mali s tebou zlu skusenost, takze ta beru ako nedoveryhodnu osobu. Ale za pokus to stoji...

Druha moznost je dat si vycislit dlh a pozicat si niekde inde,aby si dlzobu co najsor vyplatil, pokym ta nedaju exekutorovi a dlh sa ti mnohonasobne navysi.

Tretia moznost je co najkor sa zamestnat,alebo najst aspon brigadu...

Ina rada zial neexistuje.
sosak
13.08.16,07:30
Peto29:Naozaj neviem z coho platit
lebo stratil som zamestnanie
-----------------------------------------------
Na to si mal myslieť pred tým, ako si dal výpoveď zo zamestnania. A zamestnanie si nestratil, sám si odišiel...http://www.porada.sk/t283199-pn-a-vypoved.html#post2848542
misoft
13.08.16,07:46
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
A) Meškanie so splátkami: malo sa na to myslieť skôr. Vždy si odčleniť na tie potrebné splátky. Pokiaľ sa nedá splácať - majú telefón, e.mailovú adresu, poštovú adresu - stačilo sa len s nimi spojiť a konzultovať to s nimi. By si sa divil, ale i tá bývalá Kiskova spoločnosť (a pritom všetci kričia, akí sú to zdierači, ale ich RPMN neprekročila nikdy 30%, ako u niektorých iných nebankoviek, kde je i 50-60%) dokáže spustiť na splátkach, dať odklad. Len to s nimi dohodnúť a nečakať, až do k tomuto dospeje;
B) Bez práce: a) sám si odišiel - takže neplač na cudzom hrobe - tento stav si si zapríčinil sám (a pritom si nerozmýšľal, čo ďalej....). Ale nikto ti nebráni, aby si si zvýšil príjem, práca na dohodu, brigáda a pod. Euro k euru a bude i na splátky;
C) Keďže to došla až k vypovedaniu zmluvy od nich - tak to je vážne, tolerujú (pokiaľ viem) 3 meškania, ale 4 omeškania - dôvod od nich, aby si žiadali svoje (i keď obanujú tie úroky, ktoré by nahrabali pri pravidelných splátkach). I keď je to nebankovka, je kontrolovaná NBS a nie je to Modrý anjel a ani iná dobročinná spoločnosť, ktorá ti nechá ich peniaze. Ak sa s nimi neskontaktuješ a bdú vyžadovať - tak nič iné, len všetko zacálovať. A ak nebudeš mať - môžeš čakať "milý" papier od exekútora....
misoft
13.08.16,07:48
... inými slovami - nám tu vyčíta, že ho nechápeme, ale sám pozeral len na stôl v kuchyni a nie do budúcnosti. Kto chce kam - pomôžme mu tam....
veronikasad
13.08.16,08:30
Zmluvne podmienky QUATRO si si prečítal ?

8.
NÁSLEDKY NESPLÁCANIA SPOTREBITEĽSKÉHO ÚVERU A ZMLUVNÁ POKUTA
8.1
Zmluvná pokuta: V prípade omeškania s úhradou jednotlivých Splátok je Klient povinný uhradiť Spoločnosti Zmluvnú pokutu vo výške stanovenej nariadením vlády č. 87/1995 Z.z. z dlžnej čiastky za každý aj začatý deň omeškania. Výška zmluvnej pokuty sa rovná priemernej hodnote ročnej percentuálnej miery nákladov naposledy zverejnenej podľa osobitného predpisu pred vznikom omeškania navýšenej o 10 percentuálnych bodov ročne, pričom nesmie prevýšiť trojnásobok úrokov z omeškania podľa uvedeného nariadenia vlády. Z.z.
8.2
Vyhlásenie okamžitej splatnosti Pôžičky: Spoločnosť je oprávnená v prípade riadneho a včasného nesplácania Splátok Pôžičky žiadať od Klienta zaplatenie celej pohľadávky Spoločnosti, ktorá sa stane okamžite splatnou (vyhlásiť okamžitú splatnosť Pôžičky), ak je Klient v omeškaní s úhradou jednej Splátky alebo čiastočného plnenia jednej Splátky počas obdobia dlhšieho ako 3 mesiace a to za podmienok ustanovených v § 53 ods. 9 a § 565 Občianskeho zákonníka.
8.3
Úrok z omeškania: Ak zmluvná pokuta dosiahne výšku poskytnutých peňažných prostriedkov (istiny úveru), je Klient povinný uhradiť Spoločnosti v prípade omeškania s úhradou jednotlivých Splátok úrok z omeškania. Výška úroku z omeškania je o 5 percentuálnych bodov vyššia ako základná úroková sadzba Európskej centrálnej banky platná k prvému dňu omeškania s plnením peňažného dlhu.
8.4
V prípade, ak dôjde k vymáhaniu pohľadávky prostredníctvom tretej osoby, súčasťou pohľadávky Spoločnosti voči Klientovi sú aj Spoločnosťou skutočne vynaložené náklady na zabezpečenie vymáhania pohľadávky a to maximálne vo výške 14 % z vymoženej dlžnej sumy + DPH.
8.5
Zasielanie upomienok: Spoločnosť je povinná informovať Klienta o tom, že nedošlo k splateniu Splátky dohodnutej v Zmluve v lehote jej splatnosti písomne alebo formou krátkej textovej správy (SMS), a to najneskôr do 15 dní odo dňa splatnosti tejto Splátky.

http://www.quatro.sk/develop/download/zmluva-podmienky-409-zmluvnik-11P-BP.pdf
jslancik
14.08.16,05:13
Co sa tu srdíš... A jak, že nevidíš do budúcnosti? Veľmi jasne si videl, že musíš mesiac čo mesiac platiť určite sumy. Na to nepotrebuješ kristalovu guľu, iba rozum. Mal si si zvyknúť na kolektív, a nie teraz písať, ako si chudáčik prišiel o prácu.