staffloverka
13.08.16,08:26
Prosím o radu. Mám klienta, ktorému účtujem dve firmy v rozsahu cca 150 dokladov mesačne dokopy, mesačný platca DPH, 50 zamestnancov dokopy. Klient chce založiť 2 nové s.r.o. v predpokladanom rozsahu cca 150 dokladov, platca DPH. Je jedna účtovníčka schopná mesačne zvládnuť zúčtovat doklady v takomto rozsahu + personalistika?Aké sú vaše skúsenosti, aby som si neušila na seba búdu. :) Ďakujem.

Som zamestnancom malej externej uctovnej firmy (2uctovnicky a kazda ma svojich klientov) a uctovnictvo sa spracovava u klienta. Z doterajsich skusenosti sa doklady k DPH dokladaju 25 poobede.
pisty01
13.08.16,06:54
:) Ludia, prosim, premyslajte. To je ako pytat sa na psickarskom fore: Ako rychlo bezi pes? odpoved: Trenovany pes bezi rychlejsie ako menej trenovany.

Odpoved pre vas:
Ak klient poskytuje riadne a vcas relevantne doklady je uctovnictvo lahsie a ide rychlejsie, potom vzdelany uctovnik s dobre nastavenym softverom ani nevie, ze nieco musi zauctovat. Poznam osobu v BA co sama zauctuje za 3 dni v tyzdni tolko ako 5 uctovniciek v SB za mesiac (o kvalite vystupov a komuniakcie ani nehovorim). To ci to niekto zvladne alebo nie je treba riesit s nim. Mozete byt radi, ze mate klienta, ktory rastie a este spokojnejsi mozete byt ak si uvedomuje svoj rast a bude ochotny za to aj platit. Lebo s narastom prace by mala rast aj odmena a to si nie kazdy uvedomuje. Na rutinnu pracu mozete potom zamestnat brigadnika.
Dáša_
13.08.16,06:56
záleži na tebe, jak to máš celé zorganizované, jak je ot celé náročné, či sú napríklad sklady, rozpičty, výroba alebo iba obchod, kde sa daju niektoré veci automatizovať. Ale po pravde, je tu dosť živnostníkov - účtovníkov (teda aj sro do toho rátam) a teda, málokto by vyžil, keby účtoval iba dve firmy, to by museli fakt dobre platiť.... Štyri je celkom bežné. Myslím aj viac, ale tam sa kombinujú veľké a malé firmy. Hlavne si dobre zorganizovať obeh dokladov a všetky veci okolo. A mať dobrý SW... mmch, 150 dokladov dokopy nie je veľa. Dokonca by som povedala že ani 150 faktúr na vstupe a 150 faktúr na výstupe u každej firmy nemusí byť veľa. Záleží to na mnohých iných faktoroch....
veronikasad
13.08.16,07:56
si zamestnancom alebo externá účtovníčka ? Učto spracovávaš vo firme alebo vo vlastných priestoroch ?
jslancik
13.08.16,08:50
Ak si vieš veci zorganizovať, tak by si nemala mať najmensi problém. A ak hej, tak zoberieš nejakú brigádnicku. Peniaze na to predsa budeš mat, ved nielen prace bude snáď dvojnásobok...
Mimochodom, tých dokladov nie je nejak malo na firmu s toľkými zamestnancami?
veronikasad
13.08.16,08:59
Robím účto na živnosť 14. rok (v súčasnosti už len JU). S klientom, ktorý pravidelne predkladá doklady k DPH po 20. kal. dni v mesiaci by som sa určite rozlúčila.

Ako zamestnanec nemáš veľmi možnosť ovplyvniť výšku odmeny, zodpovedajúcu nárastu počtu dokladov v ďalších dvoch firmách.

Klienta nezmeníš, zváž či tie stresy budú stáť zato...