zk24
13.08.16,23:22
Ahojte,

Jednou z priloh pre stavebne povolenie je...citujem: "rozhodnutie o odnati z polnohospodarskeho podneho fondu ak sa stavba uskutocnuje v zahrade, roli, pasienku (vydava okresny urad senec, odbor pozemkovy a lesny)".

Moj pozemok je v katastri klasifikovany nasledovne (vid obrazok). Viete mi poradit prosim, ci sa ma to tyka? Citala som co sa klasifikuje za polnohospodarsku podu, ze su to vinice, orna poda, apod... A ze sa z toho plati nejaky odvod, a su tam vynimky a pod...

Ale aj tak nevirm urcit ci moj druh pozemku pod to spada.

Dakujem za radu
Chobot
13.08.16,22:30
Ide o ostatné plochy, ktoré nie sa nevynímajú z pôdneho fondu. To ale neznamená, že je tam možné aj stavať.

Zisti si na stav. úrade, či na danej parceli je možné stavať. Keďže ide o extravilán (mimo zastavaného územia obce), tak skôr výstavbu nepovolia. Ale záleží od územného plánu.
zk24
14.08.16,04:28
Mam k nemu UPI.Je to mimo zastavaneho,lebo je to uplne nova ulica, nova zastavba RD. Ked zacnem ja, uz to bude zastavane uzemie, lebo budem posledna stavat :)
anet
14.08.16,04:43
To si na omyle, ze ty zacnes stavat neznamena ze to bude zastavane uzemie. Chobot radi dobre, chod sa opytat na obecny urad, ci to maju v uzemnom plane obce.
Ja sama byvam v extravilane obce, stavali sme na ornej pode, museli sme vynat z podneho fondu aj mat suhlas obce s vynatim. Medzicasom tu pribudlo kopec domov, ale stale sme extravilan, aj ked ma od intravilanu obce deli cca 15 metrov ornej pody. Ked je na obecnom/stavebnom urade normalny clovek, vsetko sa da.
A prave som si vsimla, ze na liste je uvedene, ze je to chranena vodohospodarska oblast, tak neviem, podla mna bude problem dostat stavebne povolenie.
zk24
14.08.16,08:04
Uz stoji okolo mna 10 domov. Ja staviam posledna... Takze by nemal byt problem... Ci ? Mam IS na pozemku, verejne osvetlenie, chodnik, prijazdovu cestu a dokonca aj susedov :).
zk24
14.08.16,08:24
A nemyslela som ze ja zacnem stavat tak ja z toho spravim zastavane uzemie. Ale ze kym ja zacnem stavat uz to bude zastavane.... Lebo tu uz kopec domov stoji
anet
14.08.16,08:49
No tak sa opytaj majitelov tych domov, ako postupovali. Ked tam je verejne osvetlenie, pristupova ceta, IS ... tak mozno to ma obec v uzemnom plane. Na toto ti da najlepsiu odpoved len obecny urad.
zk24
14.08.16,09:15
Moja povodna otazka je ale ina. Ja stavebne povolenie dostanem, na moju parcelu je Upi, dali mi na stavebnom podmienky aku mam ulicnu ciaru, aky mozem mat dom, rozloha, vyska, pocet podlazi, oplotenie apod.... Susedia si za stavebne povolenia platili , teda za vybavenie, takze klasicky nic nevedia. Ja na to nemam peniaze a casu mam dost, takze chcem si to skusit obehat sama. Narazila som na prilohu - vynatie z podneho fondu. A tu bola moja otazka ci mi vie niekto poradit ci aj hentak klasifikovany pozemok sa vynima, alebo moj druh pod to nespada. Chobot hovori, ze netreba vynimat. Dakujem.
misoft
14.08.16,12:36
A na CHobotovú odpoveď ešte podotknem - v LV je poznámka o chránenej vodohospodárskej oblasti, takže aj keby chceli "udeliť" stavebné povolenie - pre toto obmedzenie ho nedostane.
zk24
14.08.16,14:55
Nerozumiem. Vsetci to tak maju a vsetci stavebne povolenie dostali. Ci ako si to myslel?