netopir
14.08.16,08:21
nasla som kupcu k majetku z dedickeho k predaju nehnutelnosti ktoru zdedila moja neplnoleta dcera v dedickom konani spolu z 2 plnoletymi dedicmi .. ako sa postupuje dalej ? kazdy ma 1/3 podielu z predaja a v dedickom su aj nezaplatene pohladavky a exekucie ktore notarka nedala do dedickeho a teraz sa od dedicov vymahaju .. napr..trovy exekutora z pohladavok a nove pohladavky ktore notarka nezistovala . dakujem
misoft
14.08.16,13:15
Dedičské konanie bolo právoplatne ukončené? Ak áno - boli pohľadávky exekútora zahrnuté v dedičskom konaní? Nie? Má smolu. Mal tie pohľadávky do dedičského konania prihlásiť - pretože sa dedia aktíva i pasíva. A ak by boli pohľadávky zahrnuté v dedičskom konaní, prijatím dedičstva by sa museli splatiť. Ak neboli prihlásené - dediči o nich nevedeli (inak by sa možno inak zachovali).
netopir
14.08.16,17:40
dedicke konanie je pravoplate ukoncene sudom kvoli maloletej po ukonceni sa prihlasilo viac pohladavok ktore od nas vymahaju ak ich nezaplatime budu ich od nas vymahat sudom ide o EOS KSI Slovensko kde bola do dedickeho prihlasena jedna pohladavka druha mi bola zaslana neskor v dost vysokej sume. nasa notarka nezistovala ine pohladavky ako co sme vedeli ! a nemohli sme vediet vseko nakolko o zosnulom 10 rokov neviem nic.... notarka ze ona nemusi ... v pohladavkach som si ja ako neucastnik dedickeho prihlasila nezaplatene vyzivne kde mi bola uznana len ciastka bez urokov exekutora ,,teraz ma nato ten exe narok alebo nie . v dedicko ja vystupuje len ako zakonny zastupca maloletej
netopir
14.08.16,17:45
dakujem pisem viac :)
draik
15.08.16,19:55
Misoft, neprihlásením pohľadávok tie nezanikajú a už vôbec nie tie pohľadávky, ktoré vymáha exekútor. Súd automaticky na základe výsledku dedičského konania pripustí zmenu účastníka konania (povinného), na ktorého miesto nastúpia dedičia.
netopir
17.08.16,14:15
ako som dopadla ... vsetky aj neprihlasene pohladavky do dedickeho konania musime zaplatit .. co sa tyka neplnoletej vlastnicky kedze ja nie som v dedickom konani zainteresovana mozem vystupovat ako zakonny zastupca maloletej a to aj v pripade podpisu kupno predajnej zmluvy este v piatok mam sedenie z notarkov ktora skontroluje a spravne napise rozdelenie kupno predajnej zmluvy a posle zmluvu na sud na odsuhlasenie . kdeze ma kupujuca obavy notarka jej odkazala ak by bola na strane kupujucej bola by rada ze sud odsuhlasi zapis do katastra to znamena ze nejde o podvod :) ...aj ked jedine negat vidim v casovom sklze pri nasich sudoch