aknaj
26.06.06,12:03
Prosim poradit. Som autobazar, okrem ineho sa predavaju auta na komis.
Myslim si, ze je potrebne zaučtovať prijatu platbu za komisove auto ako prijatu zalohu a nasledne pri vyplateni pôvodnemu majitelovi oductovat tuto platbu zo zaloh. Do tržieb ide len provizia z predaja, ktora podlieha DPH. Myslim si dobre?
plavčík
27.06.06,06:07
o prijatej zálohe by som určite účtoval a ak ju vrátim tak to vyrovnal.Takže myslíš správne.
učtovníčka
23.07.08,21:51
Provízia s predaja v autobazáre podlieha DPh? Ide o sprostredkovanie obchodu cudzích áut kde sa o DPH nehovorí..........
Leasingová spoločnosť s ktorou spolupracuje autobazár mu dala informáciu, že provízia za sprostredkovanie ktorú im mesačne faktúruje je bez DPH, lebo sa jedná o finančné činnosti oslobodené od DPH.
Milan Benka
24.07.08,03:43
Provízia s predaja v autobazáre podlieha DPh? Ide o sprostredkovanie obchodu cudzích áut kde sa o DPH nehovorí..........
Leasingová spoločnosť s ktorou spolupracuje autobazár mu dala informáciu, že provízia za sprostredkovanie ktorú im mesačne faktúruje je bez DPH, lebo sa jedná o finančné činnosti oslobodené od DPH.

Rozlišujte sprostredkovanie leasingu a sprostredkovanie predaja.

Jedno je provízia od leasingovky za sprostredkovanie leasingu, druhé je provízia za sprostredkovanie predaja MV.
učtovníčka
24.07.08,17:39
Podľa toho by bolo potrebné províziu za Mv zdaňovať a akým spôsobom tam účtovať DPH? Nie je mi to jasné keď dokladom je len príjem do pokladne ako rozdiel z prijatej a vyplatenej sumy súkromnej osobe. Prosím o objasnenie, dík