kobrao
14.08.16,16:33
Keď platím kartou cez internet, môžem zadať diakritiku - meno tak ako to mám na karte? Ak ma platba pustila (píše, že je úspešná), je to ok?
Hľadal som na nete, jedni odporúčajú s diakritikou, presne ako na karte, jedni bez diakritiky.
Rozhodol som sa, že dám s diakritikou, tak ako mám na karte. Na účte to mám zo zostatku strhnuté (aj v limitoch platbách kartou na internete).
Takže je to ok?
jslancik
14.08.16,14:51
Keď platba prešla - odišla a hlavne prišla, tak je všetko OK. Zbytočne to riešiš. Tvoja prvá platba kartou na internete?
kobrao
14.08.16,15:16
Ano, prvá. Dík sa povzbudenie a odpoveď. Asi to fakt zbytočne riešim. Ja len, že sa to robilo včera a operácie ešte nie sú zaúčtované. Síce ich vidno v e-bankingu, ako som písal, odrátané aj zo zostatku účtu aj limite karty. Takže asi len čakať kým to zúčtujú :)
Kupoval som dialničné znamky - slovenské a maďarské. Hádam keď mi vytlačilo tie potvrdenia, autá budú zaregistrované a zajtra môže sa frčať na dovolenku :)
ivka70
14.08.16,15:48
Je vikend, operacie budu zuctovane v pondelok, ake presli v pohode, kedze na karte to vidis.
Je jedno, ci das alebo nedas diakritiku, vezme obe varianty.
jslancik
14.08.16,17:02
keby platba neprešla, tak by si o tom na 10000000% vedel. žiadne potvrdenie by ti nevytlačilo, a vrátilo by ťa na stránku platobného portálu. Meno pri platbe kartou je ten najmenej podstatný údaj. Neviem, či som ho pri stovkách platieb niekde zadával. dôležité je číslo, platnosť a kód.