arimi
15.08.16,11:08
zdravim, vedel by mi niekto poradit, co vsetko je potrebne k prihlaseniu na urad prace? syn ma posledné ukoncenie prac. pomeru z roku 2014 a medzitym má medzeru, povedzme ze bol vedený ako misionar...nema vsak teraz pri sebe doklad u ukoncení z misii, a je treba sa prihlasit.... da sa aj cestnym vyhlasenim,? alebo staci ukoncenie prace z roku 2014, alebo pripadne doklady doplní neskor...dakujem za radu
ivka70
15.08.16,09:14
Staci ukoncenie prace z 2014 plus kopia dokladu o najvyssom dosiahnutom vzdelani.
Ale bude potrebovat aj nejaky doklad o plateni zdravotneho poistenia odvtedy az do evidencie.
Zaevidovat sa moze ist aj bez toho, tam mu presne povedia, co ma priniest aj kedy.
Katy a R
15.08.16,09:21
v prvom rade treba OP - a vyplní tlačivo, čo mu tam dajú :). aj doklad o vzdelaní treba - ale ten aj neskôr stačí (ak by nemal). kuk sem - všetky info : http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/informacie-pre-obcanov-pri-evidovani-sa-na-urade-psvr.html?page_id=12924
Evidencia na UPSVaR nie je povinná, nemusí vysvetľovať, prečo nebol nikde evidovaný.
Katy a R
15.08.16,09:23
ivka - niekde pýtajú doklad o platení ZP? lebo ja som sa s tým stretla len ak už sa o niečo žiada - napr kurzy, dotácie ... (inak oni majú prístup aj do SP, aj do ZP, vidia priebeh poistení)
ivka70
15.08.16,09:35
Neviem ,ci to priamo ziadaju, alebo sa to len vypisuje v tlacive ziadosti .... tam ale urcite (ako ine obdobia) http://www.upsvar.sk/buxus/docs/urady/TN/PDF/TN_ZAMEST/ziadost_o_zaradenie_do_evidencie.pdf

ale ked pojde do ZP, tak musi mat zdokladovane platenie ZP - co mozno ma, to bola len poznamka na okraj)
arimi
15.08.16,09:58
takze vlastne to bude ten doklad z misií, zdravotne za neho platili...dakujem mockrat
za odpoved
arimi
15.08.16,10:00
a staci potom, ked si zajde do ZP a tam mu doklad vystavia? nemusi ich zaujimat, kto za neho zdravotne platil?
ivka70
15.08.16,10:21
Zatial bude stacit, ked to tam napise, mozno ani nebude treba potvrdenie .....
arimi
15.08.16,10:27
vdaka :)