Zlati
26.06.06,13:26
Prosím poraďte, ako vykázať dochádzku zamestnancovi, ktorý je na služobnej ceste?Vyšleme zamestnanca na služ. cestu do ČR, ktorá trvá 2 dni: 1.deň 4 hod. a 2.deň 2 hodiny. Ako sa mu vypočíta mzda? Môžeme mu vykázať, že odpracuje 8 hod./deň pri tejto pracovnej ceste a pri 40 hod. týždni? Ako správne? ďakujem
Tweety
26.06.06,11:29
Prosím poraďte, ako vykázať dochádzku zamestnancovi, ktorý je na služobnej ceste?Vyšleme zamestnanca na služ. cestu do ČR, ktorá trvá 2 dni: 1.deň 4 hod. a 2.deň 2 hodiny. Ako sa mu vypočíta mzda? Môžeme mu vykázať, že odpracuje 8 hod./deň pri tejto pracovnej ceste a pri 40 hod. týždni? Ako správne? ďakujem SC patrí medzi odpracované dni. ZA čas na SC dostane náhrady podľa zákona o CN.
tibor
26.06.06,11:52
Zlati - málo údajov si poskytla - ale správne Tweety načrtla - s tým by si mala začať. Neviem odkiaľ vyšiel zamestnanec či z Košíc či Malaciek, lebo SC začína v čase odchodu z práce - ale čas ZSC prechodom cez hranice...preto neviem, či tie 4 a 2 hodiny sú čas ZSC či celkovo SC a či potom ako skončila ZSC nebol na nákupoch či na koncerte kapely...
Zlati
27.06.06,06:20
Aj ja som si myslela, že SC patrí medzi odpracované dni. Na SC vyšiel zo Serede ráno o 7hod do Dukovian ČR. Rokovanie má poobede 4 hodiny, prespí tam a na druhý deň má rok. ráno 2 hod. Odchod späť je o 12hod z Dukovian.
Jedná sa mi o vykázanie dochádzky, zamestnanec pracuje 8 hod. denne, môžem mu teda do dochádzky vykázať že odpracuje 1.deň 8 hod a 2.deň tiež 8 hod?Za čas strávený na SC dostane náhrady podľa zákona o CN.Ďakujem
Tweety
27.06.06,06:40
Aj ja som si myslela, že SC patrí medzi odpracované dni. Na SC vyšiel zo Serede ráno o 7hod do Dukovian ČR. Rokovanie má poobede 4 hodiny, prespí tam a na druhý deň má rok. ráno 2 hod. Odchod späť je o 12hod z Dukovian.
Jedná sa mi o vykázanie dochádzky, zamestnanec pracuje 8 hod. denne, môžem mu teda do dochádzky vykázať že odpracuje 1.deň 8 hod a 2.deň tiež 8 hod?Za čas strávený na SC dostane náhrady podľa zákona o CN.Ďakujem Odpoveď máš v príspevku č.2. Dochádzka ako by odpracoval celú zmenu.
pavel9
27.06.06,06:40
môj názor. Ak odišiel o 07:00 hod z miesta výkonu práce počíta sa mu plný obvyklý pracovný čas, t.j. 8 hodín, Na ďalší deň zas od zvyčajného začiatku pracovného času a potom do skutočného návratu do miesta zamestnania. Podľa toho sa mu počíta aj cestovná náhrada. Je nemožné zistiť skutočný koniec pracovného času keď je mimo miesta výkonu práce.