vikanikaa
15.08.16,13:17
Dobrý deň,

V súčasnosti som nezamestnaná a zároveň žiadateľkou o príspevok na podnikanie na zriadenie kaderníckeho salónu. Avšak z dôvodu prerozdeľovania príspevkov sa schvaľovanie časovo veľmi predĺžilo a dotácia mi bude môcť byť poskytnutá až v novembri/decembri. Do tohto času si nemôžem ani založiť živnosť, ani sa zamestnať na riadny TPP. Výnimkou je taký TPP, ktorý nepresiahne určitý počet hodín a mzdy.

Chcela by som sa opýtať, či je možné, aby som bola ustanovená ako zodpovedná vedúca pre právnickú osobu vo firme priateľa, ktorá doposiaľ neposkytovala kadernícke služby, a to aj prostredníctvom nejakej dohody o pracovnej činnosti a pod. alebo musí ísť výlučne o TPP. Keďže ide len o malé privyrobenie v domácnostiach zákazníkov do času, pokiaľ si nebudem môcť otvoriť vlastný kadernícky salón a svoju živnosť, bola by som rada, aby som legálne vykonávala kadernícke služby avšak bez toho, aby partner za mňa platil odvody vyššie, ako reálne budem schopná zarobiť...

Prípadne, vedel by mi, prosím, niekto poradiť iný spôsob?Budem vďačná za každú odpoveď.

Ďakujem.
ivka70
15.08.16,11:46
Zodpovedny veduci nemoze pracovat na dohodu, musi mat TPP, aj ked moze byt na kratsi uvazok, kludne napr, 1 hodina denne.
Ale potom uz asi nebudes mat narok na dotaciu z UP.
vikanikaa
15.08.16,14:13
Dakujem velmi pekne za rychlu odpoved, Ivka70.Z UP ma vraj vtedy nevyradia,ale musim prezistit, ci to ohrozi narok na dotaciu.

Este som sa chcela opytat, ci je nutne v zmluve presne uviest dni a hodiny,kedy budem srihat, pretoze z prenosnej pokladne sa bude dat zistit, kedy som strihala a nechcem priatela dostat do problemov...

Dakujem.
ivka70
17.08.16,06:30
Ja si myslim, ze ak pojde o TPP, z evidencie UP ta vyradia .... aj ked zarobis malo ...
Mila123
17.08.16,06:38
nie Ivka, mýliš sa, ak bude mzda do nesmie prekročiť 148,57 € za mesiac. , nezáleží aký PPV má uzatvorený,,,,,
(osobne dr, Mihál na školení vysvetľoval)....
ivka70
17.08.16,07:30
ok :) dik za vysvetlenie