Majdom
16.08.16,07:10
Ide o to ze sused ma pristup k hlavnej ceste cez zahradu ale nechce sa mu chodit dookola tak chodi cez moj dvor. Je to tak uz neakych 10 r. ja som dom kupila pred 2 r a on bez opytania chodi stale. chcem si postavit plot no vyhraza sa mi ze mi to nedovoli. a aj horsie. Potrebujem to hlavne koli detom su male a nechcem aby mi utekali z dvora. Rozmyslam nad tym ze do plotika urobim branicku a budem od neho ziadat "najom" za prechod cez moj pozemok, kedze on vlastny prechod ma len sa mu nechce chodit. Je to mozne ziadat peniaze?
arizona
16.08.16,05:24
Sused sa moze vyhrazat hociako,nema ziadne pravo vstupit na tvoj pozemok!!! On porusuje zakon, ked vstupuje na cudzi pozemok. Skor ty sa mu mozes vyhrozit...

Ked susedovi udelis pravo prechodu a budes ziadat fin.odmenu za to,,on si moze narokovat,aby si si to zapisala na LV. Tym si znacne znizis hodnotu svojho majetku a budes musiet to aj nadalej strpiet. Tomu radsej predid,lebo nevies, co sa moze do buducna stat.

Pozemok si oplot a basta. Sused nezmoze nic.Je to tvoj majetok. A na tvojom mieste by som na ziaden kompromis s branickou a pravom prechodu nesuhlasila. To, ze on ma cez svoj pozemok cestu naokolo teba vobec nemusi zaujimat. Ani na sude by neuspel !
S drzimi ludmi sa neoplati vyjednavat,lebo podas prst a stiahne celu ruku.

Plot nemusis stavat na hranici pozemku so susedom.Posun ho trosku dalej,aby stal cely na tvojom pozemku a nebudes potrebovat ani susedov suhlas.Na svojom pozemku si mozes stavat co chces.A nezabudni ohlasit drobnu stavbu na SU,aby si mala vsetko v poriadku,aby si vyfukla susedovi "vietor z plachiet",aby ta neudal.
.
expeeert
16.08.16,05:35
No a keďže takýmto prístupom suseda naserieš, tak postav plot nepriehľadný...
arizona
16.08.16,06:12
Nasrala by ho,aj keby pytala peniaze za prechod. S tym by urcite nesuhlasil. Takze to ma jedno ....
marleau
16.08.16,06:55
Psy sa bránia útokom. To je prípad suseda ak je to tak ako píšeš. Moje rozhodnutie by bolo: okamžitý zákaz vstupu na môj pozemok a plot, o ktorom ani nesníva. Čoho sa bojíte? Jeho práv? Ale veď tie končia tam, kde začínajú tie vaše.
JAJA11
16.08.16,09:50
ja by som si preverila, či nie je už teraz vecné bremeno s právom prechodu cez pozemok ....
ak nie je, môže sa uzavrieť vypovedateľná zmluva (podľa mňa to nemusí byť zavedené v katastri) a susedom sa dohodnúť na nejakých pravidlách.... ak ich nebude dodržiavať, potom pristúpiť na zákaz prechodu ..... mať nepriateľského suseda je veľmi nepríjemné a ťažko sa s tým žije ..... v prípade, že sa len ignorujete, je to v pohode, horšie je, keď si začnete dokazovať .......
arizona
16.08.16,09:54
Mas pravdu, ze so susedmi je lepsie vychadzat dobre. Ale podla toho, co pise,s tymto bude tazka dohoda,lebo sa sprava dost agresivne a arogantne. On bude suhlasit jedine s tym, co vyhovuje jemu.Preco by mu mala dovolovat spacirovat po jej pozemku, ked on ma svoj pristup? Kto by s tym suhlasil?
misoft
16.08.16,10:02
A bude ešte nasranejší, ak sused opäť vstúpi na jej pozemok a ona sa bude brániť i tým, že na neho podá žalobu za neoprávnený vstup na cudzí pozemok.
Ale ten plot si postaviť môže - stačí len ohlásenie na SÚ, žiadna bránička. A keby sused pindal (nie PIN nedal :D) - tak ho môže poslať do "teplých" krajín.
JAJA11
16.08.16,10:04
pretože viem aké je to mať problémových susedov .... našťastie sa to netýka mňa, ale svokrovcov ...... pričom suseda ešte aj využíva cca 30 cm po celej dĺžke domu zo svokrinho pozemku a tvári sa, že je jej ....... akonáhle vznikol spor, nedalo sa tam dýchať.... v súčasnosti je už svokra sama a snažíme sa tváriť, že neexistuje, aby nemala svokra zbytočne problémy ......
Majdom
17.08.16,14:58
Bola som na stavebnom urade a tam mi povedali ze si mam spravit plot ze som 100% v prave. Dakujem vsetkym za rady. Tažko sa bojuje s ciganom ked som sama z 2 detmi
pavol54
17.08.16,15:42
žiadny vstup dnes prechod, zajtra uvidí voľnú motyku či fúrik ktoré si "požičia" a potom si príde uvariť kávu však čo neubudne, zvykové právo je to najhoršie čo môže byť
buchač
17.08.16,16:17
Nooo...to je trochu ináááá...

Majdom (Dnes 16:58) Bola som na stavebnom urade a tam mi povedali ze si mam spravit plot ze som 100% v prave. Dakujem vsetkym za rady. Tažko sa bojuje s ciganom ked som sama z 2 detmi
Nebojuj, rieš !
Postupuj podľa zákonov...všetko radšej všade ohlás a vopred. Všetko maj na papieri.
Žiadna bránička, žiadny nájom...LEN a LEN plot.
------------------------
P.S.:
Taká poznámočka. Nepoznám síce Tvoju situáciu, no ak si si kupovala dom, tak bolo už predsa vtedy (pred dvoma rokmi) jasné, koho budeš mať za suseda.