Harm19
16.08.16,12:08
Protistrana počas súdneho procesu dokazovala, že je vlastníkom nehnuteľnosti a predložila, okrem iného, prehlásenie, ktoré napísal právny predchodca protistrany.
Hoci som spor vyhral chcem ísť na políciu podať podnet na prešetrenie tohoto "prehlásenia", pretože som presvedčený, že je falošné. V prehlásení je napísané, že právny predchodca je výlučný vlastník danej nehnuteľnosti a prenecháva ho protistrane a zo zdravotných dôvodov sa nemôže zúčastniť súdu. Ako mohol právny predchodca podpísať toto prehlásenie, keď súd začal 4 roky po jeho smrti? Ako mohol vedieť, že vôbec nejaký súd bude?
V prehlásení sa nenachádza pri podpise dátum ani miesto podpísania, takže sa dá pochybovať o tom kedy bolo napísané. A obávam sa, že chýbanie toho dátumu mi zabráni uspieť. A je vôbec možné podať na polícii podnet na prešetrenie takým spôsobom, aby mi to nakoniec neuškodilo. Viem, že ak sa mi to nepodarí môže sa to obrátiť proti mne ako krivé obvinenie. Ale ako inak dokázať, že je podpis sfalšovaný? Mám dať podnet prokurátorovi? Existuje v tejto veci premlčacia doba? (Sudca toto prehlásenie nebral do úvahy, asi mu ani nedošlo, že je falošné, ale predsa ide o princíp.) Po zvážení všetkých rizík, mám sa do toho pustiť?
Martuk
16.08.16,10:11
vyhral si súd, akú máš istotu, že to prehlásenie je falošné? A stoja ti prípadne opletačky za možné krivé obvinenie za to? Skús sa poradiť s tvojím právnikom, ak si ho mal, ktorý ťa zastupoval na súde, nech ti poradí. Neviem síce všetky okolnosti, ale pokiaľ si spokojný s výsledkom súdu a dosiahol si, čo si chcel, resp. potreboval, tak ja na tvojom mieste by som do toho asi už ani nevŕtal.
dmc
16.08.16,11:03
Nechapem dovod tvojho podania podnetu na Policiu. Sud si predsa vyhral. Pravne nasledky prehlasenia su neplatne - tak co vlastne chces este dokazovat. Je to ako keby si chcel obesenca este na dovazok zastrelil a utopit. No ak ti bude lepsie na dusi - tak skus. Radsej sa ale usmej na svet a predavacke v obchode nechaj sprepitne - spravis den pekny inemu a aj sebe.
branislavp
22.08.16,14:42
Musíš mať hodnoverné dôkazy na obvinenie niekoho a niečoho. Súd sa nepridržiaval podľa toho prehlásenia. Inak by si nebol na súde úspešný..
misoft
22.08.16,14:50
Myslím, že si trafil hlavičku po klinci.... :D. Súd sa prehlásenia nepridržiaval (teda nebral do úvahy). Veď ani ten sudca nie je mechom udretý a dal si päť dohromady, keď si porovnal dátumy.
branislavp
22.08.16,15:44
veru tak, načo sa zbytočne zamotávať a vyrábať zbytočné problémy, keď nie je dôvod..