Anik
16.08.16,17:20
Dá sa požiadať žalobca - advokátska kancelária o splátkový kalendár ?
Celá suma činí - istina spolu s úrokom -280,63 €
trovy konania -právne zastúpenie -114,55 €
ostatné trovy konania -16,50
spolu : 411,68 €
Suseda nechce podľa možnosti samozrejme navýšenie už aj tak vysokej sumy ešte o exekútora.
- mimochodom sa jej vraj aj dnes ozvali zo spoločnosti Platiť sa oplatí s.r.o. a žiadali ju o úhradu aspoň 50 € - kontaktovať sa na túto spoločnosť a dlh 280,63 žiadať o splátkový kalendár zvlášť na istinu a zvlášť na trovy konania - advokátsku kanceláriu ?
Ako to vyriešiť čo najmenej bolestne. Za rady a pripomienky Vám ďakujem.
misoft
16.08.16,15:23
Všetko sa dá, len treba komunikovať....
Mária27
16.08.16,16:44
V prvom rade treba uhradiť čo najskôr istinu, aby nerástol úrok. Úrok a trovy sú ďalšie konanie. Úrok z úrokov nenarastie.
Anik
16.08.16,17:00
Majka ďakujem za reakciu, ale ona nemá nato aby tú istinu uhradila, preto chce splátkový kalendár. Ide mi však o to komu treba adresovať žiadosť o splátkový kalendár. Či spol. Platiť sa oplatí s.r.o. a advokátovi, alebo v celku tej advokátskej spoločnosti. Vyplatiť istinu naraz je bez šance. - max. splátka prichádzajúca do úvahy je 30 €.
Anik
16.08.16,17:01
to mi je jasné, len v podstate neviem s kým začať. Reagovala som pod Majkin príspevok
Mária27
16.08.16,17:49
Nech zaplatí tomu, komu je dlžná (neviem, či je postúpená pohľadávka) vždy aspoň to, čo má.
jslancik
17.08.16,03:19
Nech si to vyrieši raz a navždy. Jeden mesiac druhá robota, napr. Brigáda v hypermarkete, a splatí to. Mesiac sa to dá vydržať, aj keby nemala celý mesiac spávať... Nech mi nik netvrdí, že nedokáže splatiť Dlh 400€... To sú smiešne peniaze. Len pani sa so zodpovednosťou asi moc nekamaráti.
Pravnik AI
18.08.16,10:11
Nebolo by na škodu skontrolovať, či náhodou nedošlo už k premlčaniu dlhu (keď firma žiadala uhradiť "aspoň" 50€). Premlčacia doba je 3 roky odo dňa splatnosti; ak bolo splácanie dohodnuté v*splátkach a*ich neplnením sa nestal celý dlh splatný, tak premlčacia doba sa pri každej splátka počíta samostatne odo dňa splatnosti splákky.
buchač
18.08.16,10:30
Pýtam sa...
Prečo by sa dlh nemal zaplatiť ???
Trt premlčacia doba !!!
Platiť a trpieť !!!