vikanikaa
16.08.16,23:32
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na všetky povinné odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne, ktoré musí odviesť zamestnávateľ a zamestnanec pri skrátenom pracovnom pomere každý mesiac.
Zamestnanec nemá iný príjem a nie je evidovaný na ÚP.

Prosím vychádzať z príkladu:
mzda:125€/ mesiac
cena práce: 2,50/ hodinu
odpracovaných hodín: 50 hod/1 mesiac.


Ďakujem veľmi pekne.
Jana Motyčková
17.08.16,05:55
Odvody sú normálne.
Len ten príklad je divný.
vikanikaa
17.08.16,10:37
Aké sú to normálne odvody - alikvótne alebo ako z minimalne mzdy alebo ako..

Ten príklad vychádza z predpokladu, ze mzda za hodinu nebude mensia ako minimalna mzda zamestnanca, vraj si na to treba dat pozor.preto uvádzam sumu za hodinu.

No a odvody by m mali vychadzat z celkovej mzdy,preto uvadzam konecnu mzdu. Len teraz neviem, ako je to napr.so zdravotnym poistenim, napr.SZCO plati cca 60 eur za mesiac a z tohto mi tolko nevyda za mesiac na moju osobu...ci sa doplaca potom z mojej strany inak, ci ako... alebo doplati zamestnavatel?uz nebudem na UP takze mi stat zdravotne hradit nebude...komplikovane...

Dakujem..
Jana Motyčková
17.08.16,11:38
Pri sume 2,50/hod a 40 hod za mesiac nevyjde mzda mesačne 125. A cena práce nie je mzda a neviem čo je cena práce 2,50/hod. Ak zarobí 125 € mesačne, odvody zamestnanca a zamestnávateľa budú zo 125 do všetkých fondov.
Ak to bude pracovný pomer na kratší úväzok, nebude nikto nič doplácať do ZP z dôvodu nižšieho príjmu.
vikanikaa
17.08.16,15:12
Pardon, počítala som s 50 hodinami, teda:

2,50 € - hrubá mzda zamestnanca za hodinu
50 hod x 2,50 € = 125 € - hrubá mzda zamestnanca za mesiac

Napr. na tomto linku

http://cistamzda.sk/#/405/a/n/0/0/0/0/0

môžem vypočítať odvody, ale len ak sa počíta s hrubou mzdou zamestnanca , ktorá je aspoň minimálna za mesiac...

...ale ja by som mala 125€, neviem, či sa tam postupuje podľa iných vzorcov, percentuálnych sadzieb a neviem čoho ešte, keď ide o skrátený PP...Neviem, či tam nie sú nejaké výnimky a pod., na čo si dať pozor... (Mne by najviac vyhovovala dohoda o pracovnej činnosti, ale bohužiaľ, nemôžem tú činnosť vykonávať na dohodu, len na PP) :-(

Ďakujem
Jana Motyčková
17.08.16,16:54
Tie percentá v odkaze platia aj pre skrátené úvazky. Ak nemáte žiaden dôchodok ani ZPS, platíte všetko. Ak si dáte do toho odkazu 1250 (10-násobok), spočíta vám to poistné zamestnanca aj zamestnávateľa, vydeľte 10 a máte to. Každý odvod osobitne sa zaokrúhľuje na eurocenty nadol. Mne to tam vyšlo za zamestnanca 16,75 a zamestnávatel 43,99.
vikanikaa
17.08.16,22:25
Pani Motyčková,
tak to bola pre mňa SUPER PRAKTICKÁ RADA,
VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM :-) ! ! !