koalko
05.11.04,17:01
Od decembra 2004 má povolenie na prácu v zahraničí. Vie mi niekto povedať, či má nejakú nahlasovaciu povinnosť voči zdravotnej a sociálnej poisťovni, či treba tu za neho niečo platiť do poisťovní?
Paula
05.11.04,17:25
Môj syn pred 4 rokmi začal pracovať v Prahe. Dal potvrdenie do SP a ZP od svojho zamestnávateľa o tom, že za neho odvádza poistenie na základe prac.pomeru .V našich poisťovniach si urobil prerušenie poistenia.Ale nie so všetkými krajinami máme "dohodu" o zápočte rokov do dôchodku. Najistejšie je ísť po informácie do pisťovní.
milanr
06.11.06,12:57
Prijali sme do hlavného pracovného pomeru ZC, ktorý bude mať súčasne vedľajší pracovný pomer v Č.R. Ja som ho prihlásila do ZP aj SP. Za neho do poisťovní bude odvádzať aj jeho ZĽ v Čechách. Vie mi niekto poradiť, či nám ako ZĽ vyplývajú ešte niejaké povinnosti za ZC, ktorý súčasne pracuje aj v Čechách ? Alebo to je len ZC starosť hlavne pri podaní DP. Podotýkam, že zamestnanec má trvalý pobyt na území S.R.
Milan Benka
06.11.06,13:10
Mám taký pocit, že v ČR platí zbytočne. Skús sa informovať na poisťovniach.
milanr
06.11.06,13:37
Vďaka skúsim sa popýtať v ZP+SP, ale pre nás ako zamestnávateľa vyplývajú z toho ešte niejaké povinnosti, alebo ho beriem ako klasického ZC a o jeho vedľajšie aktivity sa nemusím starať ?
Milan Benka
06.11.06,14:18
Vďaka skúsim sa popýtať v ZP+SP, ale pre nás ako zamestnávateľa vyplývajú z toho ešte niejaké povinnosti, alebo ho beriem ako klasického ZC a o jeho vedľajšie aktivity sa nemusím starať ?

Nevyplývajú,