hipuska
17.08.16,10:15
Najde sa niekto kto mi poradi? Triedim bloky z reg. pokladne a na niektorých miesto platba kartou alebo hotovost je napisane: PLATBA SEKOM alebo PLATBA PIM. Jedna sa o nakup pohonnych hmot na beznych cerp. staniciach. Potom do PU patria ako int. doklady? Lebo raz ich nasa uctovnicka uctovala priamo ako pokladna-vydaj na 211 a raz cez 261 ucet ako int. doklad. dakujem
Soňa K
17.08.16,08:47
Podstatná je skutočnosť, ako boli PHM platené, či palivovou kartou a neskôr príde vyúčtovacia faktúra, ktorú môžete zaplatiť buď z bú alebo v hotovosti alebo v hotovosti priamo na pumpe alebo debetnou kartou priamo na pumpe alebo kreditnou kartou. Musíš vedieť, kedy a ako odišli peniaze. Podľa toho účtuješ výdaj z pokladne, záväzok pri platbe kartou atď.
hipuska
17.08.16,08:57
A moze byt smerodajne,ze ked na bloku je hotovost-tak to bolo platene ako hotovost ale ked je napisane sek ze to bolo platene palivovou kartou? Ci moze byt chyba na bloku?
Soňa K
17.08.16,09:08
Ani na bloku by nemali byť napísané blbosti, ale keď nevieš určite, treba sa opýtať toho, kto Ti ten blok dal.
hipuska
17.08.16,09:14
No jasne, len to je este rok 2014 v ktorom je bordel taze uz si to nikto nepamata, tak len patrat....dakujuem aj tak
Soňa K
17.08.16,11:42
Nepamätá, ale čo odišlo z bú je jasné z výpisu, na palivové karty chodili faktúry a zvyšok z pokladne.
fortunka
17.08.16,15:54
ak je to palivova karta byva tam napisane ze je to palivova karta, aka carpacia stanica to je? a su vobec faktury nejake za PHM, cize mate tie palivove karty?? lebo napr. shell ma pri platbe "EUROSHELL card" a normalne pripnuty listocek ako z terminalu k bloku. AK by bol problem to zistit podla faktury/bloku tak by som sa poinformovala u tej cerpacky co to mohlo byt.. :/