Zuzanečka
26.06.06,13:08
Vie mi prosim niekto poradit ohladom pracovnje zmluvy pre funkciu vratnik - informator?
Pracovnik bude pracovat:denna, nocna, 2 dni volno ... /smena je 12 hod./
Aky cas teda dat do pracovnej zmluvy. /Aby mu nevznikal narok na plateny nadcas, lebo by mal zmluvne 12 hod. pracovny cas/. A ake su tam vlasne priplatky? Velmi pekne dakujem.:rolleyes:
karol.za
26.06.06,14:01
Vie mi prosim niekto poradit ohladom pracovnje zmluvy pre funkciu vratnik - informator?
Pracovnik bude pracovat:denna, nocna, 2 dni volno ... /smena je 12 hod./
Aky cas teda dat do pracovnej zmluvy. /Aby mu nevznikal narok na plateny nadcas, lebo by mal zmluvne 12 hod. pracovny cas/. A ake su tam vlasne priplatky? Velmi pekne dakujem.:rolleyes:

ahoj zuzanečka
v zmluve sa uvádza počet hodín odpracovaných za týždeň,ako vrátnik-informátor bude pracovať v nepretržitej prevádzke a preto jeho týždenný pracovný fond je 37 1/2 hodiny / § 85 ZP /
má nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas,jeden týždeň odrobí menej hodín, druhý viac / do pozornosti § 87 ZP/
príplatky -mzdové zvýhodnenie -za sviatok / § 122 ZP /
-za nočnú prácu § 123 ZP/
pracovná doba 12 hodín ale počíta sa mu len 11,5 hodiny
nakoľko prestávka v práci sa do odpracovanej doby nezapočítava /91 ZP/
s pozdravom karol
:):):):):)
Zuzanečka
27.06.06,04:31
Karol dik za odpoved aspon som si potvrdila moje dohady.:o
pavel9
30.06.06,15:06
ahoj zuzanečka
v zmluve sa uvádza počet hodín odpracovaných za týždeň,ako vrátnik-informátor bude pracovať v nepretržitej prevádzke a preto jeho týždenný pracovný fond je 37 1/2 hodiny / § 85 ZP /
má nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas,jeden týždeň odrobí menej hodín, druhý viac / do pozornosti § 87 ZP/
príplatky -mzdové zvýhodnenie -za sviatok / § 122 ZP /
-za nočnú prácu § 123 ZP/
pracovná doba 12 hodín ale počíta sa mu len 11,5 hodiny
nakoľko prestávka v práci sa do odpracovanej doby nezapočítava /91 ZP/
s pozdravom karol
:):):):):)


Mám ale otázku.
Ak sa takýmto pracovníkom počíta len 11,5 hod. pracovnéh výkonu a je takýto pracovník v službe sám, kedy potom si bude čerpať voľno na občerstvenie v trvaní 30 minút, To mi logicky vychádza, že zatvorí budovu a pôjde na obed? Ale ak tam má byť, tak vlastne nemôže si vybrať to voľno na občerstvenie- obed a pracuje potom 12 hodín.
Alebo druhá varianta je, že ho príde niekto na tých 30 minút vystiedať (to by som chcel vidieť).

Prestávka na občerstvenie - obed sa nemôže čerpať na začiatku/konci pracovnej smeny. ( Zákonník práce)
karol.za
01.07.06,10:32
Mám ale otázku.
Ak sa takýmto pracovníkom počíta len 11,5 hod. pracovnéh výkonu a je takýto pracovník v službe sám, kedy potom si bude čerpať voľno na občerstvenie v trvaní 30 minút, To mi logicky vychádza, že zatvorí budovu a pôjde na obed? Ale ak tam má byť, tak vlastne nemôže si vybrať to voľno na občerstvenie- obed a pracuje potom 12 hodín.
Alebo druhá varianta je, že ho príde niekto na tých 30 minút vystiedať (to by som chcel vidieť).

Prestávka na občerstvenie - obed sa nemôže čerpať na začiatku/konci pracovnej smeny. ( Zákonník práce)

ahoj pavel9
býva dobrým zvykom,že zamestnaci na funkcii vrátnik-informátor sú odmeňovaný mesačnou mzdou
pavel9 tvoja logika je absolútne správna,ale skutočnosť je úplne iná.
logika-zavrie budovu a ide na obed 30 minút,tzn.mal prestávku a nakoľko táto sa nezarátava do odpracovanej
pracovnej doby v jeho dochádzkovom liste by mal od príchodu po odchod čas 12,5 hodiny za predpokladu že do dochádzkového listu nepíše odchod a príchod z prestávky.
skutočnosť- v dochádzkovom liste má napísaných 12 hodín,akože má aj prestávku, ak má možnosť teplého obeda, tak hádam by sa našiel aj čas,aby si tento obed mohol doniesť na pracovisko /:) vlastná skusenosť:)/,
alebo čas,aby si mohol ísť niečo kúpiť.Ak takáto možnosť nieje tak ,,holt,, svačinu si doniesť so sebou a zjesť ju na pracovisku.
Ak robí aj na nočnej smene a je v budove sám tak má času na jedlo až až /:) vlastná skúsenosť:) /
s pozdravom karol
:):):):):)