Peter19780820
17.08.16,09:54
Predal som cez internet notebook za 300 €, a platbu za tovar som mal dostať cez PayPal. Tovar som podľa pokynov poslal do USA poštou. Prvý krát odo mňa vyžadovali 130€ na poplatok za medzinárodný prevod. Po zaplatení však zase žiadali 280€ vraj na poistenie, o ktorom napísali, že nebolo nutné, a mám zaplatiť kupujúcemu, lebo on tú sumu už previedol na účet, a že tie peniaze mám u nich uložené. po zaplatení sľubovali, že už žiadne peniaze odo mňa nebudú chcieť, a už mi konečne pošlú peniaze plus 100€ za nepríjemnosti. Miesto peňazí mi prišla ďalšia správa, že sa ospravedlňujú, ale mali technické problémy, a nevedeli mi peniaze poslať. Že ich technik tento problém riešil celí víkend, a že im mám zaplatiť ďalších 500€, lebo sa vraj stal duplicitný prevod, a mám vrátiť peniaze pred prevodom. Už mi dlžia 950€ a teraz chcú ešte 500€. Aj to si pýtajú preto len 500€, lebo som s nimi od začiatku spolupracoval, a že ostatné peniaze im pošlem po prevode. Podla nich tam mám už uložených 1950€. Ja už ďalšie peniaze na zaplatenie nemám, a ani nech do toho ďalšie peniaze pchať. Už takto som v mínuse 950€. Ako by sa to mohlo riešiť bez ďalšej platby, a kto mi garantuje, že tie peniaze vôbec dostanem? A ako sa vyhnúť právnikom, lebo PayPal pri každom kroku len vyhrožuje prijatím právnických krokov.
dmc
17.08.16,08:00
predpokladam ze ti to nepise PayPal ale nejaky nigerijsky predajca ktory ta celkom pekne osmekol -

napriklad tu: http://profit.sme.sk/dennik/okradnuti-predavaci-2.html pribeh a dovod neustalej poziadavky na zaplatanie moze byt rozny -
dalsie na google.sk
bodliak
17.08.16,08:02
To nie je paypal, kto pýta peniaze... a ty si dobrý koreň, tak pýtajú.
Nandrolon
17.08.16,08:17
V žiadnom prípade takto paypal nekomunikuje, to ti píše nejaký predajca, ktorý sa odvoláva na paypal, čistý odrb.
Čím skôr ukončiť a napísať mu, že podávaš trestné oznámenie.
misoft
17.08.16,08:19
Predpokladám, že ti to prichádzajú e-maily, akože z Pay Pal. Skontroloval si si hlavičky e-mailov? Pokiaľ tam nie je, že je to od PayPal, ale vpredu v hlavičke je nejaký freemail... tak len plať ďalej. Už neuvidíš ani peniaze, ktoré si poslal, peniaze na noťas a ani noťas.
Jednoducho - klasický phishing - majú tvoje údaje, majú tvoju e-mail adresu a budú otravovať.
Ak nepošleš ďalšie peniaze - začnú sa vyhrážať súdmi, exekúciou (a to PAy Pal nerobí).

Inými slovami - pekne si naletel.
Doplnenie: po doplnení popisu - ako som predpokladal - už začínajú vyhrážaním súdmi. Teda výsledok je - podvodná stránka, ktorá sa vydáva za PayPal stránku.

Ešte niečo - ak vieš vytiahnuť hlavičku odosielateľa - hoď to sem - hneď sa zistí, či je to skutočne od PayPal-u (o čom veľmô pochybujem).
Oficiálna stránka PayPal - https://www.paypal.com/sk/webapps/mpp/home
taiko
17.08.16,08:27
1. paypal ma poplatky za prevod v EU myslim 3,4% z prevadzanej sumy ak sa suma zaplati z Tvojej na paypal naviazanej kreditnej karty
2. paypal ma 0% poplatok za prevod v EU ak platis z paypal salda alebo z uctu naviazaneho na paypal
3. paypal ma 1% poplatok za prevod ak platis mimo EU ( + pripadny poplatok za kreditnu kartu)
4. Paypal nikdy ziadny platbu nevyzaduje, kedze je to len platobny system, ktory platbu sprostredkuvava

takze, svojou naivitou a neznalostou technologie, ktoru chces pouzivat, si sa pripravil o laptop a 950EUR. Ziadne peniaze uz nikomu neposielaj a svoje penieze, ci laptop uz s najvacsou pravdepodobnostou neuvidis. Ak si peniaze posielal cez paypal, mozes na Paypal otvorit tzv dispute a mozno Ti paypal pomoze, ak dokazes, ze Ti paypal prijemca Tvojich platieb ziadny tovar, ani sluzbu nedodal. Myslim, si vsak ze v tom case uz bude ten paypal prijemca davno zuseny a teda paypal nic nezmoze
Nandrolon
17.08.16,08:49
Akurát doplním, že treba rozlišovať súkromný paypal účet a podnikateľský paypal účet...
bodliak
17.08.16,09:29
Trestné oznámenie je v tomto prípade len zbytočná byrokracia.
taiko
17.08.16,09:29
to hej, len som predpokladal, ze sa v tomto nejedna o podnikatelsky paypal ucet
Nandrolon
17.08.16,09:31
Ja som nenapísal, že ho má aj podať, ale aspoň trošku poštekliť toho hajzla. Najúčinnejšie je otvoriť na paypale DISPUTE a po pár dňoch dať escalate, aby sa vec rozhýbala. Ak ten hajzeľ má ešte nejaké peniaze na paypale, je vysoká pravdepodobnosť že mu ich paypal zadrží a po došetrení pošle poškodenému.
Chobot
17.08.16,09:35
S peniazmi aj notebookom sa rozlúč. Nič viac neplať. Dostali ťa. Oklamali. Páchateľov nevypátraš.
Nandrolon
17.08.16,09:36
Paypal má viac režimov platieb. Ja zo súkromného ak niekomu posielam peniaze, tak dávam, aby som "ja znášal" poplatky. Je tam ale možnosť dať znášať poplatky na toho, kto platbu príjme. Samozrejme je to otázka dohody medzi kupujúcim a predávajúcim.
Ak ale na paypal peniaze prijímaš, nejaký poplatok tam platíš. Ak ti nejaký predajca refunguje platbu až na tvoj naviazaný účet v SR banke, neplatíš nič. ďalšia vec je, ako kto má nastavené "conversion option", lebo je to dosť schované a kurzy paypalu sú veľmi nevýhodné, oproti kurzom banky k naviazanému účtu.