novice17
17.08.16,17:47
Ahojte,
tento rok som štátnicoval a úspešne ukončil VŠ štúdium. Nastalo hľadanie práce, rozposlanie životopisov a pracovné pohovory. Neprebehli ani 3 týždne a našiel som si prácu. Super hovorím si. No od prvého dňa to nešlo ako som chcel. Trápil som sa viac a viac až do vyústilo do toho že som dal po 1 a pol mesiaci výpoveď. Teraz neviem ako ďalej, upadol som z toho do depresie a stratil sebadôveru. Neviem ako si teraz napísať životopis, ako sa vyhovárať na takú rýchlu stratu práce. Bojím sa že sa to so mnou bude ťahať možno celý život.
Ak máte nejakú radu ako ďalej budem rád. Ďakujem
fortunka
17.08.16,16:15
No tak sa pozbieraj a hladaj si dalsiu pracu, musel si mat dovod na to, ze si odisiel, ked nechces do CV si to vobec pisat nemusis. Ked ano a naaahodou to niekoho bude zaujimat, tak povies ze ti to nevyhovovalo,a lebo nieco neutralne si vymysli.. casu mas dost. Ak sa najblizsich rokoch budes deptat za kazdy neuspech, naozaj sa to bude s tebou tahat cely zivot. Mysli pozitivne. Clovek sa najlepsie uci na vlastnych chybach :))) Vsetci to vieme a vsetci sme tiez nejak zacinali :))) Bohuzial, v realnom zivote nikdy nejde vsetko hladko...
novice17
17.08.16,16:19
Vďaka. Ale v životopise to musím mať nie? Aj tak to kvázi potom zistia a budú to brať ako lož či nie? Najradšej by som si to samozrejme nepísal, ale tak ťažko vedieť čo spraviť.
veronikasad
17.08.16,16:25
Vďaka. Ale v životopise to musím mať nie? Aj tak to kvázi potom zistia a budú to brať ako lož či nie? Najradšej by som si to samozrejme nepísal, ale tak ťažko vedieť čo spraviť.
Keď nechceš klamať, uved to v životopise ako krátkodobú brigadu. V novej firme to nemajú ako zistiť. Zapocet odpracovanych rokov pre účely dovolenky uz nepotrebujes
novice17
17.08.16,16:31
Vďaka. Ale v životopise to musím mať nie? Aj tak to kvázi potom zistia a budú to brať ako lož či nie? Najradšej by som si to samozrejme nepísal, ale tak ťažko vedieť čo spraviť.
Keď nechceš klamať, uved to v životopise ako krátkodobú brigadu. V novej firme to nemajú ako zistiť. Zapocet odpracovanych rokov pre účely dovolenky uz nepotrebujes

Ahoj, neviem nevyznám sa. Ale nedokážu zistiť z tzv zápočtového listu kde presne a kedy som vykonával akú prácu?
veronikasad
17.08.16,16:35
Vďaka. Ale v životopise to musím mať nie? Aj tak to kvázi potom zistia a budú to brať ako lož či nie? Najradšej by som si to samozrejme nepísal, ale tak ťažko vedieť čo spraviť.
Keď nechceš klamať, uved to v životopise ako krátkodobú brigadu. V novej firme to nemajú ako zistiť. Zapocet odpracovanych rokov pre účely dovolenky uz nepotrebujes

Ahoj, neviem nevyznám sa. Ale nedokážu zistiť z tzv zápočtového listu kde presne a kedy som vykonával akú prácu?
Veď som napísala, že zapoctovy list, ak nemáš žiadne exekúcie, novému zamestnávateľovi predložiť nemusis
fortunka
17.08.16,16:56
nebude to nik zistovat... a v zivotopise mozes uviest iba veci relevantne k novej praci... napr. povies ze to podla teba nie je podstatne... z mojho pohladu tam nemusi byt uvedeny kazdy den tvojho zivota, ako personalistka by som bola vdacka keby kazdy skratil svoj zivotopis na to co mna zaujima :D Alebo to tam uved ako som pisala, dnes je fluktuacia vysoka, mlady menia pracu v skusobnej dobe neustale (ano mam aj takych co roky.. nevydrzali nikde viac ako pol roka), vobec sa s tym netrap. Radsej v zivotopise opis co ovladas, s cim mas prax a aku atd.
novice17
17.08.16,17:23
Vďaka. Ale v životopise to musím mať nie? Aj tak to kvázi potom zistia a budú to brať ako lož či nie? Najradšej by som si to samozrejme nepísal, ale tak ťažko vedieť čo spraviť.
Keď nechceš klamať, uved to v životopise ako krátkodobú brigadu. V novej firme to nemajú ako zistiť. Zapocet odpracovanych rokov pre účely dovolenky uz nepotrebujes

Ahoj, neviem nevyznám sa. Ale nedokážu zistiť z tzv zápočtového listu kde presne a kedy som vykonával akú prácu?
Veď som napísala, že zapoctovy list, ak nemáš žiadne exekúcie, novému zamestnávateľovi predložiť nemusis
A nebude mi to potom chýbať kvôli sociálnej poisťovni? Resp nebudú tam nezrovnalosti?
veronikasad
17.08.16,18:02
Vďaka. Ale v životopise to musím mať nie? Aj tak to kvázi potom zistia a budú to brať ako lož či nie? Najradšej by som si to samozrejme nepísal, ale tak ťažko vedieť čo spraviť.
Keď nechceš klamať, uved to v životopise ako krátkodobú brigadu. V novej firme to nemajú ako zistiť. Zapocet odpracovanych rokov pre účely dovolenky uz nepotrebujes

Ahoj, neviem nevyznám sa. Ale nedokážu zistiť z tzv zápočtového listu kde presne a kedy som vykonával akú prácu?
Veď som napísala, že zapoctovy list, ak nemáš žiadne exekúcie, novému zamestnávateľovi predložiť nemusis
A nebude mi to potom chýbať kvôli sociálnej poisťovni? Resp nebudú tam nezrovnalosti? Nebudú tam žiadne nezrovnalosti, každý zamestnávateľ prihlasuje a ohlasuje zamestnanca do soc.poistovne samostatne