Shadowbite
17.08.16,21:32
Dobrý deň. Už asi mesiac a pol mi susedia ráno o siedmej až o ôsmej hodine každý deň nepretržite chodia fajčit vedľa mojej izby na okno v bytovke... človek nemôže ani vetrať pretože chodbové okno je hneď vedľa kde fajčia aj 40x za deň (nesrandujem myslim to vážne) je ich tam hneď aj 5, 6 naraz...
Nevadí mi dym .... kašlem na neho... ide mi o princíp. Každé ráno sa budím na humbuk krik vreskot a buchot na tej chodbe.. je to čo deň to horšie... odkedy som ich slušne upozornil na to, že je mi jedno čo robia cez deň a či tam fajčia... ale nech nehulákajú o osmej ráno... ten jeden sused je postihnutý na hlavu asi alebo ja neviem kričí na káždeho kto prejde pod okno že - HEEEEEEEEEEEEEEEEEEJ HUUUUUUUUUUUUUUUU nazdááááááááááááár HEEEEEEEEEEEJ poštarkááááááááááá a neviem čo a na to sa budím.... vravím, že odkedy som ich upozornil robia to 20x tak silnejšie.... a mňa prestáva toto všetko baviť.. najhoršie je keď som po nočnej... existuje nejaké právo ako sa ochrániť ? je fajčenie na chodbe povolené ? na koho by som sa dokázal obrátiť ? Už som rozmýšľal, že odmontujem kľučky na okne ale to by som sa hned prezradil a robili by nám napriek.... stačí sa pozrieť, čo robia po slušnom upozornení nie to ešte po niečom takom....
Ďakujem za všetky rady
buchač
17.08.16,19:36
Žeby cigáni...???
Ale tí fajčia doma a nie na chodbe...
Shadowbite
17.08.16,19:37
nie su to "normalni" ľudia akurat viac alkoholu v sebe nezamestnaní nemajú čo robiť tak od rána je hore a fajčí jednu po druhej
buchač
17.08.16,19:46
Máš dve možnosti :

1. Slušná...ale túto si už urobil a situácia sa nejak k dobrému nezmenila
Za opätovný pokus nič nedáš...

2. Úradná...cez zástupcu vlastníkov, cez správcu.....a končiac pravidelným volaním polície.

Tá tretia voľba nie je možnosť, skôr by som povedal, že nutnosť, východisko...atď.
Návody Ti dávať nejak nebudem, nepoznám podrobnejšie situáciu...ALE trúfam si tvrdiť, že by som dosiahol svoje...;)

Poznámka :
Pod mojím bytom sa vystriedali dvaja majitelia...jeden pravidelne trénoval po večeroch na sólovej gitare...ten druhý zasa organizoval pravidelne nočné žúrky.
Dobré slovo nepomohlo, ani policajti a ich pokuty...nuž nastúpili východiskové riešenia...;) :D :D :D
misoft
17.08.16,19:49
Predpoklad.
Ubytovňa.
Ubytovňa má svoj ubytovací poriadok.
Za ubytovňu zodpovedá nejaký správca.
Správcovi sa nahlasujú i závady, chyby, rušenie poriadku a pod.
Pochopil si?
arizona
17.08.16,19:49
Shadowbite
18.08.16,05:59
no v našej dedine je na stránke napísané toto :

§ 13
Pokoj v dome
1. Všetci užívatelia bytov, spoločných častí a zariadení domu sú povinní správať sa tak, aby
nerušili a neobťažovali ostatných užívateľov a osoby bývajúce v dome nadmerným hlukom
alebo iným nevhodným správaním. Musia sa zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú
pomerom obťažovali iného ,alebo čím by vážne ohrozovali výkon jeho práv. Preto najmä
nesmú ohroziť susedný byt úpravami svojho bytu, alebo spoločných priestorov bez toho, že
by urobili dostatočné opatrenia, najmä nesmú nad mieru primeranú pomerom obťažovať
susedou hlukom, prachom, popolčekom, DYMOM, plynmi, parami, pachmi, pevnými a
tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmú nechať chované zvieratá špiniť
spoločné časti.

čiže, keď mi fajčia na okne hneď vedľa mojej izby a všetok smrad mi ide do izby môžem sa sťažovať a zabrániť tak aby mi lozili na to okno a rozbili hurhaj "25" hodín denne ?
arizona
18.08.16,11:06
Ono je to vlastne vycuc z par.127 OZ. Mohol by si ho pouzit. Ale...myslis, ze by sa nieco zmenilo, keby nefajcili v okne a nehulakali z okna? Ked budu to iste robit dnu a otvoria si okno,mas to to iste,akurat v zelenom...Ked byvas v bytovke, moc si susedov nenavyberas.Ja som sa za zivota stahovala 5x.Ver, ze zli,hlucni,ci neprisposobivi susedia sa najdu vsade :-(