nika.sum
18.08.16,09:03
Klientka otvorila vyrobnu medovnikov. Med nakupuje od vcelara, ktory ma vsetky povolenia na predaj. (viem od klientky). Predajca predava vlastny med a podla zakona nie je povinny mat ERP. Podla toho co som citala je vsak povinny predajca viest evidenciu a tiez by mal mat v tomto pripade kupno-predajnu zmluvu a dat prijmovy doklad pri nakupe, alebo sa mylim?
sosak
18.08.16,16:57
Zo strany klientky - výrobkyne medovníkov nesmie mať na prevádzke suroviny, z ktorých vyrába výsledný produkt neznámeho pôvodu, tj. bez nadobúdacích dokladov. Pri kúpe medu od chovateľa včiel, ktorý nemusí používať ERP si vo vlastnom záujme musí vypýtať príjmový doklad. Hygiena rada kontroluje a následne pokutuje, či na suroviny existujú nadobúdacie doklady.
nika.sum
18.08.16,17:01
klientka hovorila, ze ma vsetky doklady od dodavatela medu (myslim zmluvu a doklady o kvalite medu), len ju upozornoval, ze nemusi vystavovat doklad z ERP a tak som jej hned povedala, ze prijmovy doklad jej musi na vyziadanie dat, uz aj s danoveho hladiska, akoby to zahrnula do nakladov a ako pisete aj kvôli hygiene a inym kontrolam. Dakujem velmi pekne za odpoved