maja1
18.08.16,14:07
Môže byť uzatvorená dohoda so zamestnancom o použití služobného auta na súkromné účely /z dôvodu použitia auta počas dovolenky zamestnanca/ len jednorazovo na jeden mesiac? alebo je lepšie urobiť zmluvu o prenájme vozidla na konkrétne obdobie kde si zaplatí PHM a my mu budeme účtovať za prenájom vozidla na deň podľa napr.ceny v autobazáre. Mám dojem že keby sme urobili zmluvu o použití služobného vozidla aj na súkromné účely tak mu budeme musieť zrážať 1 % z obstarávacej ceny už každý mesiac bez ohľadu na to či auto použije súkromne alebo nie.
evuš
18.08.16,12:26
..nie, nebudete mu musieť zrážať každý mesiac, ale iba za každý /aj začatý mesiac/
Ak mu auto požičiate iba na ten konkrétny mesiac, zaplatí 1% len zaň...
Bližšie tu : http://www.danovecentrum.sk/clanok-z-titulky/nepenazny-prijem-zamestnanca-auto-na-sluzobne-aj-sukromne-ucely.htm
maja1
18.08.16,13:16
Ja som sa ale dočítala že za zdaniteľný nepeňažný príjem zamestnanca sa považuje už samotná možnosť použitia motorového vozidla zamestnancom a nepožaduje sa jeho skutočné použitie tak preto v tom nemám jasno a tou zmluvou by som mu to umožnila. tak neviem ..
ivka70
18.08.16,13:32
Ale ked bude mat zmluvu na 1 mesiac, tak zdanenie bude len v tom jednom mesiaci.
Dav
19.08.16,02:57
Ak uzatvorí zmluvu o prenájme na konkrétny čas, pre cenu nájmu nepočítať nájom podľa ceny v bazáre, ale urobiť vlastnú kalkuláciu- náklady na vozidlo (odpisy, poistky, daň z MV, atď.) na deň krát počet dní + zisk. V tomto prípade musí mať firma v predmete podnikania činnosť prenájom hnuteľného majetku. Ak nemá prenájom ako predmet podnikania, potom 1% z OC na mesiace, v ktorých bude vozidlo použité súkromne.