drobny trupik
18.08.16,17:06
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na niekoľko otázok:
Pracujem vo firme, ktorá predáva stavebný materiál. Okolo pozemku má urobený pevný plot ( základy zo skrytého debnenia - stĺpiky + pletivo).
1. Na tomto plote má na železnej konštrukcii umiestnený baner, na ktorom je tabuľa s názvom firmy - ako smerujúca tabuľa ku predajni.
- otázka je - musí mať na túto konštrukciu povolenie, musí platiť mestu nejaký poplatok?

2. Ďalej na tom plote má umiestnené reklamné banery s názvami tovarov, prípadne dodávateľských firiem, od ktorých tieto tovary predáva
- otázka znie: Musí mať na tieto reklamné banery povolenie od mesta?
- musí mať nejaké zmluvy s dodávateľmi o umiestnení reklamy?

3. Ak má skladové priestory len ako haly - nie murované stavby a má na nej tabuľu s názvom firmy, je povinný túto tabuľu nahlásiť a platiť nejaký poplatok?

Prosím o skorú odpoveď, prípadne nejaký link na daný zákon týkajúci sa týchto reklám.
Ďakujem Repková
misoft
18.08.16,16:24
Čo sa týka poplatkov za reklamy - toto musí pojednávať VZN mesta - tam hľadaj.
Ale pokiaľ je reklama do dvora (teda nie von na verejný priestor) a nie je zvonku viditeľná - nemal by si platiť. Plot je totiž majetkom firmy a tá si na svojom majetku môže vyvesiť, čo chce.
Pokiaľ máš reklamy od subdodávateľov, sú umiestnené s ich súhlasom - oni by ti mali platiť za využitie reklamného priestoru. Ak je to opäť do dvora - mesto je do toho nič.
Tabuľa s názvom firmy - platiť? Veď firma MUSÍ mať svoje firemné označenie. To by potom museli platiť i taká VšZP, SPP a iné firmy, ktoré majú na svojich budovách označenia spoločnosti.

Zákon? Stačil ujo Gúgoľ a http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-147
drobny trupik
18.08.16,16:40
Ďakujem pekne za odpoveď, ale dnes prišlo firme oznámenie z mestského úradu, že pri prehliadke zistili akože neoprávnené stavby. Podotýkam, že na stavbu plota na vlastnom pozemku povolenie firma má a na tom plote je železná konštrukcia - na ktorej je tabuľa a tam je názov firmy a šípka, že firma sa nachádza dole vo dvore ( ide o smerujúcu tabuľu k predajni, lebo z cesty tú predajňu nie je vidieť.)
Takže všetky reklamy ak smerujú do dvora súkromného pozemku tak sa za ne neplatia žiadne poplatky, ale k čomu potom sú, keď potenciálni zákazníci nebudú mať prehľad aký tovar firma predáva?
A zákon - nevedela som pod čím to mám hľadať.
Ďakujem pekne za Váš čas
misoft
19.08.16,07:11
Dal som link na zákon o reklame.
A ku konštrukcii - tvrďťe, že je to NA PLOTE, teda to nie je žiadna stavba. Dokážte úradu, ako je konštrukcia upevnená. Pokiaľ NEBUDE spojená so zemou - nemôžu tvrdiť, že je to stavba.
Dav
19.08.16,07:26
Označenie firmy je povinnosť. K reklame na plote pre vlastnú a iné firmy: stavebný zákon, zákony o reklame, VZN mesta atď.. Celkom dobrý link na úvod k problematike, aj keď starší http://zelenahliadka.sk/legislativa-v-oblasti-reklamy/
jslancik
19.08.16,07:43
len tá konštrukcia asi je spojená so zemou...
misoft
19.08.16,14:22
No ak je spojená - to je potom iné kafé....
drobny trupik
20.08.16,18:50
Ďakujem pekne za odpoveď.