mackopufik
18.08.16,18:38
Dobrý podvečer. Prosím Vás neviete mi niekto poradiť. Zháňam jazvečíka krátkosrstého resp. šteniatko a jeden pán mi ponúka šteniatko jazvečíka krátkosrstého kríženého s dlhosrstým jazvečíkom. Rodičia vraj obaja čistokrvní ale otec dlhosrstý a mama krátkosrstá. Šteniatka sú zatiaľ krátkosrsté. Moja otázka teda znie, že či budú krátkosrsté aj keď dospejú a či to kríženie môže mať vplyv na ich povahu. Ďakujem za odpoveď.
ivka70
18.08.16,18:24
Ani jedno ani druhe ti nikto nezaruci.
Inak, chovatel, ktory chova oba druhy - cistokrvne - a este ich necha navzajom skrizit, je trochu divny chovatel.
zk24
18.08.16,18:44
Nasa biglica mala 7 steniat (nevieme s kym) a kazde uplne ine. Jedno uplne kratku srst, druhe dlhsie a huste. Jedno 14kg v dospelosti a druhe 21... Aai ako pri ludoch. 2 deti a kazde ine...
alaya1
18.08.16,19:10
Kup si steniatko z registrovaneho chovu s PP a mas zarucene vsetko, co pozadujem. Krizenec moze byt pekny pes, ale ak pozadujes vzhlad a povahu nezaruci ti to.

http://www.jazvecik.sk/
alaya1
18.08.16,19:13
to je asi ten "cistokrvny" bezPP :)
arizona
18.08.16,19:22
Mam taky divny pocit, ze si naletela mnozitelovi.Poznas toho cloveka,od koho kupujes? A kolko pyta za toto "cistokrvne" steniatko? Lebo ten predavajuci klame. Psik nie je cistokrvny, takze nikto ti nepovie,ako budu steniatka vyzerat v buducnosti. Ak chces mat istotu,treba si psika zaobstarat z chovatelskej stanice,tam mas istotu, ze kupis cistokrvneho psika a preukazom povodu.

Alebo sleduj inzeraty,utulky casto maju aj jazvecikov v ponuke.ked uz ma psik par mesiacov,tak uz vidis,ako bude vyzerat.
Terezia13
18.08.16,19:46
a akú povahu si predstavuješ u krátkosrstého a akú u dlhosrstého.........jazvečík je vždy jazvečík, bol šľachtený pre samostatnosť, v brlohu pri zverine je odkázaný sám na seba a podľa toho sa toto plemeno aj správa - rozhoduje sám, je potrebné veľa trpezlivosti a skúsenosti na zvládnutie tohto plemena, ak sa mi pes páči, to neznamená, že splní moje očakávanie, jazvečík potrebuje na výchovu skúseného chovateľa
sovienka
21.08.16,11:18
Ak chovatel krizi dlhosrstych s kratkosrstymi, neexistuje zaruka, ze ti aj zo zdanlivo kratkosrsteho psika nevyrastie dlhosrsty. Skusmo som si preletela inzeraty predavajuce kratkosrstych jazvecikov s PP, a nasla som ich zopar uz od 200 EUR (viem, ze sa to mnohym moze zdat vela, ale taky Greyhound a Barzoj stoja od 1000 ! :O ). Neriskuj, ze podporis mnozitela. Doplatis na to - peniazmi, sklamanim, stresom. Vravis, ze krizi dlhosrste aj kratkosrste - znamena to, ze nie je profesional. Taky clovek nevyradi z chovu napriklad agresivne, retardovane, chore jedince s vrodenymi vadami, ale veselo uchovni aj taku fenu. Do PP chovu sa ti taky rodic nedostane ( a ak aj, tak len velmi vynimocne u niektorych plemien). Takze krizenie bude mat vplyv na buducu povahu - ale nie v takom zmysle, ako si sa pytal.