stavro
18.08.16,22:46
Dobry den. Pred par dnami som bol na obhliadke bytu v TT. Kedze ideme byvat viaceri studenti a uz nebol nejako cas riesit ine byty tak som uhradil zabezpeku. Prenajimatela som poziadal o zaslanie vzorovej zmluvy. Kedze bolo v nich mnozstvo nezmyslov a nedostatkov tak som navrhol urcite zmeny, ktore by boli dobre pre nas aj pre prenajimatela. V pripade ze nebude suhlasit s uvedenymi zmenami je nam povinny vratit zabezpeku? Dakujem za odpoved
dmc
19.08.16,05:02
Zabezpeku si vyplatil iba tak na dobre slovo ? Bez zmluvy ? Prave v zmluve ma byt riesene ako so zabezpekou nakladat, na co moze byt pouzita a aky sposob jej jej vyplatenia po skonceni najmu.
buchač
19.08.16,05:18
...či zabezpeku položil na stôl bez alebo so zmluvou.
Tu ide o to, že zmluva obsahovala plno nezmyslov a nedostatkov...;)
Nebudú tí nájomcovia študenti práva...:D :D :D
dmc
19.08.16,05:20
mozno aj.......ale asi nastupuju do 1 rocnika :) (nocnika)
Makovsky
19.08.16,06:23
Aká zábezpeka to bola? Zábezpeka na prípadne spôsobené škody počas prenájmu? Ak áno už si tam nejakú dobu býval aj bez zmluvy? Ak je to tak treba byt vypratať a pýtať vrátenie zábezpeky. Prenájomca musí byt skontrolovať a ak je bez závad zábezpeku vrátiť. Ak sú závady je oprávnený zadržať časť, alebo celú zábezpeku na odstránenie škôd. Ak je zábezpeka na uztavorenie zmluvy o prenájme (býva to v zmluve o budúcej zmluve) a k uzatvoreniu zmluvy nedôjde pretože ju odmietaš zabezpeku ti asi nevráti. Tu to bude závisieť od formulácie Zmluvy o budúcej zmluve ak vôbec existuje.