hanelle
19.08.16,09:49
Zmluva na zastupovanie počas PN-ky sa chápe ako zmluva na dobu určitú? A jej zmeny v tom koho zastupuje sa berú ako predlžovanie?
Zamestnanec nastúpil v máji na zástup počas trvania PN zamestnanca "A". Ten "A" sa vrátil, začal marodovať "B", tak sa urobil dodatok, že je na zástup počas PN "B"-čka. "B" bude končiť PN-ku ale marodujú nám iní, takže by sme chceli urobiť zas dodatok, že bude počas PN "C". Môžme? sú tie zmeny/ dodatky ako predlžovanie doby určitej?
Vďaka.
ivka70
19.08.16,07:58
Ano, je to typ zmluvy na dobu urcitu, ktora konci udalostou - koncenim PN zastupovaneho pracovnika.
Mozete tak menit zmluvu, ak to zamestnanec vzdy podpise.
Takato zmluva sa nepocita do max. 2 predlzeni a max 2 rokov ako bezna zmluva na dobu urcitu.
Tweety
19.08.16,08:03
Tu sa treba riadiť §48 ZP
(4) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov alebo nad dva roky je možné len z dôvodu
a) zastupovania zamestnanca počas materskej dovolenky, rodičovskej dovolenky, dovolenky bezprostredne nadväzujúcej na materskú dovolenku alebo rodičovskú dovolenku, dočasnej pracovnej neschopnosti alebo zamestnanca, ktorý bol dlhodobo uvoľnený na výkon verejnej funkcie alebo odborovej funkcie,
b) vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku,
c) vykonávania prác, ktoré sú závislé od striedania ročných období, každý rok sa opakujú a nepresahujú osem mesiacov v kalendárnom roku (sezónna práca),
d) vykonávania prác dohodnutých v kolektívnej zmluve.
hanelle
19.08.16,08:03
Ďakujem pekne. O tom počte predlžovaní som hlavne potrebovala vedieť :-)
jozef 73
21.03.17,07:08
Dobry den môžem sa Vas spytat na tuto pracovnu zmluvu ...popišem Vam čo sa mi stalo našiel som si pracu absolvoval som všetky stanovene podmienky zamestnavatelom...pri podpisani pracovnej zmluvy mi dali na skušobnu dobu na 3mesiace no a teraz ked mi ma skončit skušobna doba tak mi dali pracovnu zmluva na zaskok počas pn tvrdia mi že ked dani zamestnanec ukonči pn že ho prepustia a ja nastupim na jeho miesto moc tomu neverim aky mate nazor na to,dakujem za odpoved
ivka70
21.03.17,07:25
otazky sa nekladu cez komentare, zaloz si vlastnu otazku ....