Katkamat
19.08.16,11:23
Dobry den poprosila by som radu som normalne zamestnana v rakusku pracovalala som rok zistila som ze som tehotna trvaly pobyt mam na sk zamestnavatel za mna platil vsetky odvody z toho som bola s prvym dietatom 10dni doma bola doma priniesla som papier od nasej lekarky ocr teraz mam 7 dni pred porodom a nechcu mi kvolu tomu uznat matersku a este mi aj volal lekar ze mam neplatnu zdravotnu kartu tak si budem musiet porod zaplatit neviete prosim niekto ako sa to da riesit a ked som nedostala vypived nema za mna nadalej platit zamestnavatel odvody?
ivka70
19.08.16,09:50
kvoli comu?
a si odhlasena z SK zdravotnej poistovne a prihlasena v AT?
Platil za teba zamestnavatel odvody?
ivka70
19.08.16,09:52
Katkamat
19.08.16,10:27
Ano som odhlasena zo sk poistovne som poistena v rakusku mam ecard a modru karticku na sk som vyziadala s formularom e 106 a zamestnavatel za mna platil a od 1.7 som na materskej vypoved som nedostala a z krankenkasse mi prislo ze mi neuznaju ocr na malu ktora bola este v aprili 10 dni a nechcu mi kvoli tu uznat matersku a este mi aj mi aj prislo ze som odhlasena z poistovne.Tak teraz neviem ako a co mam robit.
ivka70
19.08.16,10:35
Jedine sa spojit v rakusku s niekym, kto tomu rozumie a odvolat sa. v tom jednom linku pisu, ze Arbeiterkammer (doslova "Komora zamestnancov") ma poradenstvo zadarmo.