Tomst
19.08.16,17:02
Chcel by som sa opýtať koľko by mal takýto predajca(opravár) čo zasahuje do mobilného zariadenia poskytnúť záruku. Vlastním iphone 5s a že odtrhol odtial niaky káblik a musel ho objednať 5-6 € za prvé nemal by som to ja platiť ale on lebo to odtrhol. A za druhé koľko má poskytnúť záruku chcel som vymeniť len kovový kryt nebolo na ňom nič pokazené ale na iphone musí rozobrať všetky komponenty. Predom Ďakujem za odpoveď chcem byť pripravený na neho lebo som počul, že on je taký odrbávač ak mu dáte svoj tovar a nie jeho.
arizona
19.08.16,15:10
A preco davas do ruky svoj mobil takemu clovekovi? Stoji ti to za to? Seriozny servis ma na svojej web stranke,alebo v mieste podnikania vyvesene obchodne podmienky,kde si ich mozes pozriet.
buchač
19.08.16,15:29
Čo je to iphone 5s...? :rolleyes: :cool:
Tomst
19.08.16,15:36
lebo mi to povedali známy len teraz
Chobot
19.08.16,19:03
V tomto prípade neide o záruku, ako chybne uvádzaš, ale o zodpovednosť za poškodenie veci.

Ty si dal zákazku servisu na nezáručnú opravu, či zásah. On mal vykonať ten zásah či opravu a za to si mal zaplatiť. Ak ti počas opravy alebo servisu poškodil vec, je povinný ju dať do pôvodného stavu, ako ju prevzal na svoje náklady. To, že tam niečo utrhol, je jeho problém a je povinný to zaplatiť, či opraviť.

Záruka na telefón je niečo iné. Ak si dal urobť nejakú úpravu, je možné, že tou úpravou si stratil záruku na mobil (napr. ak si dal doinštalovať podsvietenie loga). Ten opravár ti ručí len za tú prácu, ktorú si si u neho objednal.

TAkže pokazil - je povinný to opraviť. Otázne je, ako to od neho vymôžeš? Budeš sa s ním súdiť kvôli 6 EUR? To nie je ani trestný čin.

Navrhni, aby to on zaplatil. Ak nebude súhlasiť, tak sa z toho pouč a dávaj taký mobil iba do autorizovaného servisu. Ak dáš inde, tak si znášaj následky.
Tomst
20.08.16,19:53
ten mobil už nie je v záruke pol roka. Dal som si len vymeniť zadný kovový kryt a batériu(musí odmontovať všetko čo je pod displayom a znovu zložiť do nového krytu) . ale aj takýto servis čo zasahuje do zariadenia má poskytnúť záruku. Len neviem koľko a snažím sa to zistiť. to mi je jasné, že za to mu nebudem platiť že on niečo odtrhol a musel to doobjednať.
buchač
20.08.16,19:57
Tomst (Dnes 22:53) ale aj takýto servis čo zasahuje do zariadenia má poskytnúť záruku. Len neviem koľko a snažím sa to zistiť.
=======================
Málo sa snažíš ...
http://www.epi.sk/odborny-clanok/Zarucne-opravy-rezervy-na-zarucne-opravy-vymeny-tovaru-v-zaruke.htm

Mne to aj bez snaženia trvalo necelú minútu.