kittenka
20.08.16,08:04
Ahojte, poprosila by som vás o rady... Plánujeme si kúpiť domov mačičku buď plemeno ragdoll alebo britskú modrú.... Bývame v dome zo záhradou ale sú tam miesta kde by mohla v pohode ujsť... Chcela by som sa poradiť či mačka neujde keď budeme máť na dome otvorené dvere, okno... Prípadne či sa to dá nejako vychovať alebo zabezpečiť aby von nechodila.... Vopred ďakujem

Ahojte, Plánujeme si kúpiť domov mačičku buď plemeno ragdoll alebo britskú modrú....chcela by som vás poprosiť o rady alebo skúsenosti či vám cica týchto plemien nepoškrabe dvere, skrine, sedačky..... Prípadne dá sa to nejako označiť?

Ďakujem krásne

Ďakujem za odpoveď ale v našej oblasti mačky veľmi kradnú susedom zmizli asi tri a my sme tiež mali jednu tú nám tiež vzali... A potom ešte aj jej tri mačiatka.... Takže sa už veľmi o ňu bojíme

Ahojte rozmýšľame si kúpiť mačku plemena ragdoll a chcela by som sa informovať o tom že napríklad keď vetráme tá mačka neutečie? Videla som po internete všelijaké sieťky na okná aby mačky neušli.... Neviem či je to len marketingový trik alebo je to fakt potrebé dať na všetiky okná ku ktorým bude mať mačka prístup?

Ahojte chcela by som sa informovať ohľadom starostlivosti o mačku ragdoll... Kúpanie,česanie, papanie... Ale i povaha. Prípadne nejaké rady a typu od chovateľov tohoto plemena.... Ďakujem
arizona
20.08.16,12:48
Uz si dnes zalozila 5 tem,ohladom tejto macky.
Skus pouzivat GOOGLE a vyhladavac pred zakladanim dalsich tem..
https://www.google.sk/search?q=radgoll&oq=radgoll&aqs=chrome..69i57.2220j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#newwindow=1&q=ragdoll+povaha
dmc
20.08.16,13:04
Urcite by som macku (ragdoll/britska modra) nenechával pri otvorenom okne bez zabezpecenia - staci ze blizko preletí vták alebo ju zaujme nieco pod oknom a uz by bol problem. Na vetrackach mam v celom byte sietky proti hmyzu (vetranie vecer pri svetle si bez nich neviem predstavit)
dmc
20.08.16,13:15
Mam miesanca ragdoll / britska modra. Treba si uvedomit ze Ragdoll je polodlhosrste plemeno a je potrebne ju pravidelne precesat a aj tak budete mat macacie chlpky po byte (na plavacke a dlazbe je to krasne vidiet). Povaha macky je absolutne individualna - kazda je ina - presne ako su aj ludia. Neviem kolko mas rokov ale treba sa pripravit na kazdodennu starostlivost o macicku - krmenie - cesanie - hranie sa - hygiena a zabezpecit jej potreby aj v case dovolenky a podobne. Macicky sa dozivaju cca 12-15 rokov takze sa stane clenom rodiny a treba s tym pocitat. Nikdy som doma macku nechcel - ale teraz som rad ze ju mame.
Valcake
22.08.16,12:18
Na výstave v KE som videla ragdoll veľmi sa mi pačili. V minulosti sme mali perzského kocúra. Zoznámila som sa aj s jednou chovateľkou ... hovorila, že sú to mačky ako handrové bábiky veľmi prítulné, ohybné... samozrejme všetky mačky sú ohybné, ale to plemeno obzvlášť. Po zvážení, že je dlhosrstá i keď nie ako perzská a veškerá starostlivosť čo som mala skúsenosti s perzským kocúrom ( vtedy som bola oveeeľa mladšia ..to akoby som mala o jedno dieťa viac) rozhodla som sa pre obyčajnú krátkosrstú mačičku. Oveľa menej starostlivosti, je milá, prítulná,inteligentná a nič neškriabe. Pýtaš sa aj na zabezpečenia okien. Tak ako píše aj _dmc , stane sa príslušníkom rodiny. Máme ju radi preto aj manžel zabezpečil balkónové okno, aby náhodou nevypadla z 8.poschodia. Chodíme s ňou na chatu ..celé leto je tam s nami. Aj tam má zabezpečené všetko.(má svoju detskú izbu) vonku chodí v postroji...pozri do profilu..Nech sa vám darí..
judit.esam
21.09.16,09:58
dobrý deň, máme dom a záhradu a mačku v dome, je potrebné zabezpečiť všetky okná a vždy sledovať dvere, náš kocúr kým nebol kastrovaný veľmi chcel žiť vonku ale sme to my nechceli :D teraz už je to o niečo lepšie,, už nechce utiecť, sem tam ho venčím na vodítku v záhrade.. ale akonáhle zacíti mačky od susedky tak ocikáva dvere a to napriek kastrácií.. nekupujte za drahé peniaze mačku bez PP, ja som sa informovala a s chovateľmi mačiek s PP sa vždy dá dohodnúť na cene aj na splátkach. a nezabúdajte na to že je to "investícia" na cca 16 rokov.
Ingrid Ondruskova
22.09.16,17:07
my máme bieleho perzského kocúra, vyše roka, /bývame v RD/ občas sa stalo, že vybehol na dvor a šup rovno na marhuľu, ktorá je vysoká cca 5m....stačil kúsok a šup už by bola na susedovej streche...zatiaľ sa nám ho podarilo vždy chytiť, ale poviem vám...to je ten správny adrenalín....inak mačičky sú už raz také...raz nám ušiel cez vetračku na WC, niekedy sa premotá medzi nohy pri vchod.dverách....ináč u nás funguje na 100%, že na kúpeľň. okne, ktoré je pomerne veľké máme obyčajnú sieťku proti muchám...otvorím okno do korán....a on si tam v pohode sedí na parapete a pozerá von cez sieťku na vtáčiky.....inak takmer denne ho deti majú na vodítku a chvíľu s ním pobudnú na záhrade a priedomí domu /najradšej potom čumí do jazierka kde sú ryby a váľa sa na trávičke/......máme aj 2 psov a celkom sa skamarátili, kocúr si ich skoro vôbec nevšíma.....
Valcake
22.09.16,17:23
Je to téma stará mesiac...kittenka by mohla aj dať vedieť či už má vôbec nejakú mačku...či?..iba sa zaregistrovala a ušla ako mačka?
Ingrid Ondruskova
22.09.16,19:22
no mohla by dať vedieť....mám rada, ak zakladateľ témy trošku komunikuje, aj dodatočne po čase....
bettylou
23.09.16,04:31
terezamaria
23.09.16,07:18
no kittenka zadala 20.augusta a viac neprišla....už chodí do školy, nestíha :-)))
Ingrid Ondruskova
23.09.16,07:52
jéj...obrázky potešili....hneď mám krajší deň....
Ingrid Ondruskova
23.09.16,07:53
asi áno...škola volááááá!!!!
LenkaMati
07.10.16,09:43
Dobrý, dúfam, že ste si už všetko zasieťovali a mačka Vám neušla. nechápem, ako ste si mohli myslieť, že je to marketingový trik.