ADAM SALAT
21.08.16,13:19
Som mladý začínajuci ,,podnikateľ,, a chcel by som si založiť vlastný eshop s oblečením. Poradte mi prosím dodavatelov, resp. ich web stránky. A čo všetko potrebujem k založeniu eshopu. Ďakujem za vaše odpovede ;)
misomiso
21.08.16,11:34
Je toho vela. Velmi vela. Odporucam najst niekoho skuseneho a pracoviteho, kto ti to zalozi, bude prevadzkovat a ty budes iba brat peniaze.
sovienka
21.08.16,11:54
https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=velkosklad%20oblecenia

Oblecenie zozenies po velkoobchodoch, vela ludi nakupuje a dalej predava cez ebay- tam rataj s colnym.
Zivnost zalozenu mas?
Potom uz len potrebujes web developera, ktory ti navrhne a naprogramuje e-shop. Grafik ti pomoze s reklamnymi materialmi, o propagaciu na internete sa uz musis postarat sam - idealne su socialne siete. Vacsina web developerov su aj grafici,k alebo s nimi uzko spolupracuju. Nesnaz sa davat reklamu do for, ziskas velmi zlu povest a rychly ban.
Urob si podnikatelsky plan, a rozhodni sa, akym sposobom vyriesis platby a dorucovanie. Posta? Kurier? Zasielkovna? Dobierka? Bankovy prevod? PayPal?
Nechaj si poradit od programatora - cim lepsi eshop, tym menej prace pre teba a viac objednavok od zakaznikov. V ziadnom pripade na tomto nesetri. Ak sa ti nechce investovat do e-shopu, mozes to risknut a predavat na mimibazare, ale tam ti mozu velmi rychlo klepnut po prstoch - plus je to nakladne na udrzbu a inzeraty musia byt vzdy aktualizovane, aby si neskoncil na spodku.
ADAM SALAT
03.03.17,06:47
Áno... stále
webik
13.03.17,15:56
Dodávateľov ti asi nikto neporadí a ak áno, budú to zlý dodávatelia. Ten kto pozná dobrých dodávateľov v tomto obore podniká a nebude ti dávať kontakty na nich. Takže ti ostáva len hľadať. Alebo kúpiť už hotový eshop, stránok s ponukou je plno. Tam ľudia ponúkajú hotové eshopy aj s dodávateľmi. Dohodni si s predávajúcim, že ti vysvetlí všetko čo potrebuješ vedieť. Preskočíš tak prvý rok trápenia, prvú pokuto od SOI za hlúposti, ktoré by si mohol spôsobiť. V konečnom dôsledku ťa to bude stáť menej.
Mal by si ale vedieť, že zákazník má viac práv ako predávajúci. Zákony chránia hlavne kupujúceho. Mimochodom, založiť e-shop nie je vôbec jednoduché. Je tam kopec vecí, ktoré ti bežne ľudia neporadia. Čo prechádzam e-shopy, tak polovica robí rôzne hlúposti, za ktoré bežne dostávajú pokuty.
sisinkapusinka
03.11.17,15:14
Ahoj, kamarát riešil nie e-shop ale nejaký inzertný portál. Dal to celé vytvoriť nejakej firme, vypracovali podnikateľský plán, založili sro, vytvorili web a ešte mu robia aj reklamu. Neviem teraz čo to bola za firma. Spýtam sa ho a dám vedieť.
Ing. Ľubomír Janoška
03.11.17,15:51
Nie že budeš spamovať,
lebo prihlásiť sa za nového člena a namiesto radenia hneď robiť marketing, to sa na porade nepatrí :)
veronikasad
03.11.17,16:05
Navyše, keď téma je viac ako rok stará a problém už dávno vyrieseny
vicktor
03.11.17,16:10
Problem vyrieseny? Ktovie ci s tym vobec zacal...
taiko
03.11.17,20:16
@veronika, dnes som cital podobnu reakciu od arizony. Preco nema vyznam odpoved na staru otazku ? Ved moze pomoct aj inemu okrem zadavatela, ci nie ?
Natiska sa aj otazka, kedy je tema stara ? A ked je stara a neoplati sa odpovedat, netreba ju zavriet? ;)
Ing. Ľubomír Janoška
03.11.17,20:42
@tai
Ku spamovacej klasike patrí, že nový člen vyťahuje iba témy s marketingovým priestorom. Najčastejšie sú to staré témy, lebo kto by zbytočne vytváral nové témy pre spam... teda niekedy sú aj nové, pokiaľ si ich spammer vytvorí sám pod iným účtom :)
taiko
03.11.17,21:25
to je jasne, zrejme to bude tento pripad tiez. Len ma zaujala ta poznamka od veroniky, lebo som dnes pocul rovnaku od arizony na moju adresu. ;)
Ja si totiz myslim, ze reakcia v starej teme nie je samo o sebe nic zle, ani neziaduce
Ing. Ľubomír Janoška
04.11.17,08:19
a ja si myslím, že veronika vystupňovala predmet môjho príspevku :)
korela
04.11.17,09:16
taiko (Včera 22:25) to je jasne, zrejme to bude tento pripad tiez. Len ma zaujala ta poznamka od veroniky, lebo som dnes pocul rovnaku od arizony na moju adresu.
Ja si totiz myslim, ze reakcia v starej teme nie je samo o sebe nic zle, ani neziaduce
----------------------------------------------------------------------------
Dávno sa s touto myšlienkou stotožňujem a vôbec nechápem, prečo ak niekto odpovie k veci v starej téme, zakaždým sa nájdu aktívni ľudia, ktorí upozornia aj netaktným spôsobom, či si odpovedajúci nevšimol, že ide o "starú" tému. Ako je tu zadefinovaná "Stará téma"?Pokiaľ neprišlo k zmene zákona v danej oblasti, tak je aspoň k dispozícii stále aktuálna téma, na ktorú sa dá reagovať, a keď sa dá reagovať na ňu, tak aj na mnoho ďalších, čím sa iba zvyšuje žiadaná návštevnosť stránky.
Ak je zadanie z legislatívneho hľadiska passé, stačí upozorniť, a nemusí sa všetko ihneď zatvárať.
Ak niekto hľadá odpoveď na svoj problém, resp, radu, má takto k dispozícii oveľa viac otvorených tém a tým aj odpovedí či teoretických alebo z praxe. Možno i inšpirácie.
Takto nejako vyzerá moja predstava o Porade, aby posúvala Slovensko dopredu ako celok, a nedržala sa prízemných názorov.
Pretože, to čo sa podarilo založením Porady, zožalo na SK iba úspech.
Ide síce zasa o starší článok, ale možno si niektorí neuvedomujú jeho obsah.
https://medialne.etrend.sk/internet/porada-sk-bude-redizajnovat.html
(Inak mne stále niečo na Porade i tak chýba, čo by podporilo a posunulo rast krajiny vyššie a rýchlejšie, pretože na to má.)
kopretinka
04.11.17,09:49
odpovedáš na rok starú otázku,a ani nedáš riadnu odpoveď.Najprv si sa mala spýta kamaráta,potom sem vypisovať.Tvoja odpoveď nemá žiadny zmysel.

https://www.sashe.sk/forum/2/7305
taiko
04.11.17,20:33
@korela K+