dzabula
26.06.06,16:53
Ahojte mili poraďaci,

mala by som na Vás jednu prosbu. Kamarát od mňa chce aby som mu robila podvojné učto. Založil si s.r.o. a bude v nej jediný zamestnanec. Chce aby som mu pomohla s učtovaním a všetkým čo s tým súvisi. Ale ja mám dosť veľký strach pustiť sa do toho lebo ja to viem len teoreticky. Ovládam len účty, ale ako celok som to nikdy nerobila. Existuju neaké kroky s čím by som mala začať, čo musím robiť každý mesiac a tak:confused: . Please poradte prvé kroky. Ja mu chcem pomôcť ale nechcem to ešte viac pokaziť. Veď každy musí neako začať. Ak mi viete poradiť tak prosím.
Inak on je neplatca DPH. Ešte raz dik
Marianna01
26.06.06,15:26
Ahojte mili poraďaci,

mala by som na Vás jednu prosbu. Kamarát od mňa chce aby som mu robila podvojné učto. Založil si s.r.o. a bude v nej jediný zamestnanec. Chce aby som mu pomohla s učtovaním a všetkým čo s tým súvisi. Ale ja mám dosť veľký strach pustiť sa do toho lebo ja to viem len teoreticky. Ovládam len účty, ale ako celok som to nikdy nerobila. Existuju neaké kroky s čím by som mala začať, čo musím robiť každý mesiac a tak:confused: . Please poradte prvé kroky. Ja mu chcem pomôcť ale nechcem to ešte viac pokaziť. Veď každy musí neako začať. Ak mi viete poradiť tak prosím.
Inak on je neplatca DPH. Ešte raz dik

Ako neplatca DPH budete mať omnoho ľahšiu robotu.

Základ celého je ovládať účtovníctvo teoreticky, každý z nás sa predsa účtovníctvo na školách učil takmer iba teoreticky. Prakticky vieme všetci až z praxe ;)

Začať treba zvolením si spôsobu účtovania majetku, zásob, skladu atď. Spísať o tom smernicu, ktorej sa budeš počas celého účtovania držať, určiť kto je za čo zodpovedný, čo kto podpisuje atď. Toto nájdeš v témach Smernice.
Určíš si spôsob analytickej evidencie.
Potom pootváraš účtovné knihy, príslušné účty syntetické aj analytické.
Zaúčtuješ prvé kroky - ohľadom založenia s.r.o.
ďalej účtuješ podľa jednotlivých účtovných prípadov.

Mesačne robíš mzdu zamestnancovi a vedieš príslušnú mzdovú evidenciu.
Plníš si všetky povinnosti voči úradom, ktoré vyplývajú z charakteru vášho podnikania - oznámenia, registrácie, výkazy atď.

Viac môžme poradiť až keď konkrétne napíšeš, čím sa zaoberáte.