salonocka1
22.08.16,13:35
Mám prípad , že zamestnanec musel isť od januára na dokončenie materskej dovolenky pri dieťati, nakoľko matke sa naskytla lepšia práca ako otcovi a teda nastúpila do práce.

On čerpal túto materskú resp. rodičovskú dovolenku, keďže u chlapa sa to materská nevolá, do dovŕšenia 3 rokov veku dieťaťa. Má nárok za tento čas čo bolo od januára do júla, nárok na dovolenku? alebo sa mu ráta len čas, keď pracoval t.j. v roku 2015 a už pracuje v práci.

Už pracuje od 6.7..

Veľmi pekne ďakujem.
ivka70
22.08.16,11:39
Trochu slovenciny do toho by neskodilo .... precitaj si ten text po sebe.
ivka70
22.08.16,11:40
Otec, pokial cerpal RD podla ZP par. 166 odsek 1 (nie podla 166/2),,ma narok na dovolenku aj za tie mesiace, co cerpal RD podla 166/1 (krati sa len RD podla 2, nie podla 1 - tak ako je to definovane v 109/1b) )

§ 109
Krátenie dovolenky

(1) Zamestnancovi, ktorý splnil podmienku odpracovania aspoň 60 dní v kalendárnom roku, za ktorý sa dovolenka poskytuje, môže zamestnávateľ krátiť dovolenku za prvých 100 zameškaných pracovných dní o jednu dvanástinu a za každých ďalších 21 zameškaných pracovných dní rovnako o jednu dvanástinu, ak v tomto kalendárnom roku nepracoval z dôvodu
a) výkonu mimoriadnej služby v období krízovej situácie alebo alternatívnej služby v čase vojny a vojnového stavu,
b) čerpania rodičovskej dovolenky podľa § 166 ods. 2,
c) dlhodobého uvoľnenia na výkon verejnej funkcie a na výkon odborovej funkcie podľa § 136 ods. 2,
d) dôležitých osobných prekážok v práci podľa § 141 ods. 1 a ods. 3 písm. c).
salonocka1
23.08.16,13:55
prepáčte, bolo to zle napísané...neskontrolovala som text...mám toho nejak veľa... tak nič nestíham.