MaxL
22.08.16,18:56
Odhlasujeme oragnizacnu zlozku zahranicnej spolocnosti (materska spolocnost v UK) z danoveho uradu v SR. Danovy urad nas ziada o doklad o vymaze z Obchodneho registra SR. Podla nasich informacii toto nie je nutne,. Organiz. zlozka moze byt nadalej zahlasena na Obchodnom registry ale kedze nevykonava obchodnu cinnost (teda ziadny prijem z predmetu podnikania) ale napr. vykonava cinnost "finalneho vyhotovenia pre trh mimo SR" nemusi byt preto nahlasena na DU.

Poprosim okrem vysvetlenia aj referenciu (link) pre potvrdenie, clanok atd.
Soňa K
23.08.16,07:39
Píšeš "podľa našich informácií" - nájdi si referenciu, link .... tam, kde čerpáš túto informáciu.
MaxL
23.08.16,17:06
Ahoj, osobne si myslim ze niekde davnejsie som to cital, este pri zakladani o.z., ale tie informacie/pokladky uz nenam k dispozicii. Snazil som sa googlit ale nic podobne som nenasiel. Mozno niekto ma konkretne skusenosti resp. vie odpovedat na otazku z urcitostou popripade poskytnut aj referencie, ale to nie je nutne.
avalik
23.08.16,18:49
vykonava cinnost "finalneho vyhotovenia pre trh mimo SR" - vysvetli ... je tu zriadena prevadzkaren a ta aj ostava? to finalne vyhotovenie je vykonavane ako? samoobsluzne ci zamestnancami?
Soňa K
23.08.16,19:37
Na nete je toho na tému o.z. na milú kedveš, to znamená very, very much. Z toho, čo som si ja prečítala, si myslím, že nemožeš zrušiť registráciu na dú bez výmazu z or, tak,ako požaduje tvoj správca dane. Už len fakt, že si povinný sa registrovať hneď po založení bez ohladu na to, či vykonávaš činnosť, na ktorú si bol zriadený, tomu napovedá. Ak nevykonávate obchodnú činnosť, čo potom robíte ? To, že neplatí odberatel priamo vám, nie je rozhodujúce. Aj pomocnými činnosťami prispievate k tomu, že klient pošle peniaze za niečo, veď nakoniec z toho dostávate výplatu.