DIESEL
23.08.16,08:48
Ak dám zamestnávateľovi výpoveď dohodou a určím aj dátum ukončenia prac. pomeru a zamestnávateľ to nebude akceptovať, resp. mi dá dvojmesačnú výp. lehotu, ktorú ja neakceptujem, a to tým, že nebudeme chodiť do práce po dátume, ktorý uvediem vo výpovedi. Má to pre mňa nejaké dôsledky? V prac. zmluve nemám žiadne ustanovenie, ktoré by mi ukladalo dodržať výp. lehotu v prípade výpovede. Môže mi napr. zamestnávateľ odovzdať tzv. zápočtový list, resp. nevyplatiť mzdu za posl. odprac. mesiac a pod.?
Tweety
23.08.16,07:02
Upresni, pretože si to napísal zmätočne. Výpoveď dohodou ZP nepozná. Zrejme chceš ukončiť Dohodou podľa § 60 ZP. Ak túto nebude zamestnáv. akceptovať, potom PP neskončí. Ak napriek tomu chceš odísť, musíš podať výpoveď, kde je už ale VD a PP skončí jej uplynutím.. Ak túto neodpracuješ, PP môže zamestnáv. skončiť okamžite za porušenie PD s možnosťou krátenie D za absenciu. Nevyplatiť mzdu, na ktorú máš nárok, nemôže. No ale ak nebudeš chodiť do práce, potom za ten čas nedostaneš žiadnu.
ivka70
23.08.16,07:06
Vypoved dohodou je pravny nezmysel!
ivka70
23.08.16,07:08
Ak ty navrhnes ukoncenie PP dohodou a zamestnavatel to neakceptuje, ziadne ukoncenie PP sa nekona.
Ak ti zamestnavatel navrhne, ze jedine, co zakceptuje, je vypoved s vypovednou dobou, je na tebe, ci si vypoved das.
ak po termine, ktory si si urcil v ziadosti o skoncenie PP dohodou prestanes chodit do prace, pojde o absenciu so vsetkymi nasledkami k nej.
(napr. kratenie dovolenky za tento rok o 2 dni za kazdy den absencie - tym sa ti moze stat, ze cerpanu dovolenku budes musiet "vratit: zamestnavatelovi aj s odvodmi, moze ti absenciu tahat dost dlho a tym nebudes mat dlho ukoncenie PP ani zapoctovy list = zamestnavatel totiz nemusi ukoncit PP kvoli absencii, len moze, v krajnom pripade moze vysudit skodu, ktoru si mu svojim bezdovodnym chodenim do prace sposobil atd.).
Urcite je lepsie sa dohodnut alebo vyckat do skoncenia PP po vypovednej dobe.
fortunka
23.08.16,08:19
Výpovedné lehoty upravuje zákonník práce, nemusia byť v pracovnej zmluve uvedené.
Tweety
23.08.16,08:39
tu neide o VD ale o pokutu za jej nedodržanie
fortunka
25.08.16,07:34
"V prac. zmluve nemám žiadne ustanovenie, ktoré by mi ukladalo dodržať výp. lehotu.." ja som na toto reagovala, to tam v pracovnej zmluve ani nemusi mat ;)
veronikasad
25.08.16,07:53
odkedy trvá pracovný pomer ? K akému dátumu chceš ukončiť prac.pomer ?
romana147
25.08.16,10:27
Nevyplatiť mzdu, na ktorú máš nárok, nemôže
?
Teoreticky nemôže nevyplatiť, ale prakticky to môže byť šelijako = aj podľa toho aká je firma,šéf,ako sa rozídu
vyplatí sofort
vyplatí oneskorene
nevyplatí