Luchuc
23.08.16,12:01
Byvala som s priatelom 3 roky v byte a prenajimatel nam nechce vratit kauciu 950e. Vraj sme byt poskodili za vyssiu sumu. Pritom sa nic vazne neznicilo. Trosku zazltnuta stena v kuchyni od varenia, odpadnuta uchytka na supliku, Naozaj nic vazne. Este aj v zmluve je pisane ze drobne poskodenia sposobene beznym pouzivanim a opotrebenim sa toleruju. Viem ze majitel ani neplatil dan z prenajmu. Mozem ho tym nalakat ze ak nevrati tak ho bonznem? uz tam nebyvame takmer rok a nevratil nam ani euro. Zmluvu mame, ale nemam ziaden doklad o plateni kedze si po hotovost chodil osobne. Vie mi niekto poradit prosim ako postupovat? Na sms ani telefon nereaguje.
buchač
23.08.16,10:12
Po roku chceš riešiť takúto záležitosť ? :eek: :confused:
Na Tvojom mieste by som tie peniaze teraz už len odpísal ako nevymožiteľnú čiastku.

Vieš prečo ?
Lebo mu už nič nedokážeš...a som si takmer istý, že okrem zmluvy nemáš fotodokumentáciu daného bytu pri odovzdávke.
Majiteľ má v tomto prípade širšie pole možností na obhájenie svoho konania.
Tweety
23.08.16,10:14
Ak byt prenajímal nelegálne, môžeš ho poštekliť, že ho bonzneš. Chybu ste urobili aj vy tým, že nemáte žiaden doklad.
Luchuc
23.08.16,10:17
v zmluve je napisane ze bola zaplatena kaucia vo vyske 950e. a dalej budeme platit 950e mesacne. nemam doklad o tom ze sme platili mesacne.
ivka70
23.08.16,10:20
To ste take peniaze davali niekomu do ruky bez podpisu, bez vsetkeho?
Luchuc
23.08.16,10:26
zial ano. ale o to sa nejadna. ide o tu kauciu a to v zmluve je a nechce nam to vratit. A byvali sme tam styria.
Luchuc
23.08.16,10:35
No lebo stale sa vyhovaral ze musi spisat zoznam skod a preratat to. Fotodokumentaciu nemam.
ivka70
23.08.16,11:01
Jedna sa o to, lebo nemate nic v rukach, nic, ze ste nieco niekomu platili ...tazke ani bonznutie na DU nemate ako dat
buchač
23.08.16,11:23
Luchuc (Dnes 13:17) v zmluve je napisane ze bola zaplatena kaucia vo vyske 950e. a dalej budeme platit 950e mesacne. nemam doklad o tom ze sme platili mesacne.
================
Koľkooooo ?????
Mesačne 950€ ????? :eek: :eek: :eek:
Týýý môj oný... :confused:
Luchuc
23.08.16,11:29
bývali sme tam štyria
bubkoch
23.08.16,11:51
Kasli na to a radsej nic neries lebo dopadnes horsie... Ked ho napadne vymahat od teba nezaplatene najomne za celu tu dobu ... Nedokazes ze si platila ... A takych pripadov uz bolo vela ked napr. muzplatil vyzivne do ruky a potom ho svina zazalovala za dlzne vyzivne a musel doplatit 2 roky
Žabinka
23.08.16,11:58
vidím že budem musieť nájomníčkam zvýšiť nájomné..:cool: to len poznámočka..
k tvojmu problému.. nechaj to tak.. keď nemáš doklad o tom že nájomné bolo mesačne uhrádzané, bolo by to príliš smelé.. aby nemuselo byť doplatené dupľovane..;)
jslancik
23.08.16,12:49
Asi 4i byt v hlavnom meste. Inak to nevidím. A pravdepodobne dobre zariadený. Brutálna cena.
bjuty smis
23.08.16,13:36
buchača nepresvedčíš :))

on vie svoje...