kuravesele
23.08.16,19:27
Má niekto skúsenosť s búraním starého domu a s postavením nového domu? Keď sa zbúra starý dom je potrebné podať žiadosť o zrušenie súpisného číslo a dať vymazať starý dom z LV na katastri? Alebo pri žiadosti o stavebné povolenie môže byť LV aj so zakresleným starým domom? (Pýtam sa preto, lebo pani na obecnom úrade mi povedala, že nemám rušiť ani vymazávať z katastra starý dom...že pri žiadosti o stavebné povolenie môže byť zakreslená aj pôvodná "stará budova"...nezdá sa mi to...)
ivka70
23.08.16,17:29
Das si stavebne povolenie na prestavbu, nie na vystavbu.
To nevadi, ze cely zburas a postavis nanovo.
misoft
23.08.16,17:31
Šak aspoň kus základov možno zostane .....
ivka70
23.08.16,17:33
To je otazka, znamy, ked dosiel k zakladom, zistil, ze su prasknute a dom- poschodovy by to neunieslo, tak vyhodil sj tie.
kuravesele
23.08.16,18:30
ivka70 tak ale v prvom momente sa dávala žiadosť o zbúranie domu, tak to nemôžem dať teraz, že ide o prestavbu....
ivka70
23.08.16,19:17
si si ista? ved zaklady ostali, popytaj sa na stavebnom urade
branislavp
24.08.16,06:16
Pýtaj si radu na stavebnom úrade, s prihliadnutím na už Tvoju korešpodenciu, čo si dávala na staveb. úrad, aby si niečo nezanedbala. Ale aj tak, na úrade si vyhľadaj skúseného stavebného odborníka, aby si nemusela mať v budúcnosti zbytočné opletačky pri kolaudácii. Na to si daj skutočne pozor.. Riadne si všetko popreveruj, pokiaľ sa pustíš do toho.
kuravesele
24.08.16,06:21
veď to zisťujem, len na obci mi povedia jedno a tam kde to odnáša starosta (stavebný úrad) zas iné...
branislavp
24.08.16,06:23
Preto Ti píšem, aby si natrafila skutočne na fundovaných odborníkov.
Miloš Mičega - CIMOM TN
26.08.16,04:39
Chýba, či sa najskôr rozhodlo o odstránení RD a až následne vydávalo stavebko, alebo je to spolu v jednom povolení.
Ale v princípe, všetko záleží na obci. Pre stavebný úrad je to len administratívny akt, bez vplyvu na stavbu. Za úkon vymazania čísla a ani pridelenia sa neplatí.
Ak nebudú zbytočne formálny, nebudú rušiť súpisné číslo, ak budú chcieť, zrušia ho.
Mimochodom, existuje usmernenie ministerstva vnútra, že aj keby ho zrušili, môžu vydať to isté.
Vychádzkové z tho, že odporúčajú vydávať tam, kde sa to hodí voľné (teda aj zrušené) čísla.
kuravesele
26.08.16,07:16
Nie nie je to spolu, zatiaľ mám len rozhodnutie o odstránení stavby. Žiadosť o stavebné povolenie sa ešte len bude podávať...ide mi hlavne o to, že u nás na Obecnom Úrade mi povedali, že netreba rušiť súpisné číslo, ale na katastri mi povedali že to treba zrušiť...
Miloš Mičega - CIMOM TN
27.08.16,05:15
Kataster nemá nič spoločné s novým stavebkom. Iba ak by vymazávala stavba z LV, vtedy sa ruší aj súpisné číslo.
Oliwa
27.08.16,07:20
Prideľovanie/zrušenie súpisného čísla je v kompetencii obce.
Nech Ti na oboch inštitúciách povedia zákon/paragraf, na základe ktorého to súpisné číslo treba/netreba zrušiť. A bude vymaľované... Niečo sa dočítaš aj tu:
http://www.noveaspi.sk/products/lawText/1/84288/1/2