petra:-)
26.06.06,19:32
Na veľký žiaľ mojich detí musíme nájsť nášmu havuškovi nový domov, pretože už poznáme dôvod mojich zdravotných problémov - alergie. :mee:

Je to krásny, milý a slušne vychovaný psík - rasa west white highlandterier. Je zvyknutý na veľa lásky, rád sa mazlí, má rád deti a je verný kamarát. Psík je zdravý a má všetky očkovania. Hľadáme pre neho pokojný domov a láskavého pána.
Teraz býva v Bratislave.
petra:-)
27.06.06,07:09
pridávam ešte jeden obrázok - posúvam
mysimis
27.06.06,07:12
Koľko má psík rokov?
Simonab
27.06.06,07:16
Miška predbehla si ma, tiež ma zaujíma koľko má ten psík rokov, či by si zvykol na nových majiteľov. A je krásny. Presne ten po akom so synom túžime už dávno, len ocino nechce povoliť.:o
Elena Navrátilová
27.06.06,07:19
Ja sa prihovorím, aby Vám ho schválil. Veď je taký rozkošný!
mysimis
27.06.06,07:22
Simonka, ja mám doma presne takého psíka, je to skutočný poklad a práve sa čudujem nad tým, čo Petra napísala, že má na neho alergiu. Moja dcéra je ťažká alergička, astmatička a pani doktorka nám napriek tomu povolila psíka. Je to totiž rasa, ktorá nepúšťa chlpy. Ale ak Petra je presvedčená že so psíkom nemôže byť v jednej domácnosti nakoľko je od neho chorá sa žiaľ nedá nič robiť. Môžem vrele odporučiť túto rasu.
Simonab
27.06.06,07:33
Elenka, Miška ďakujem za povzbudenie, určite mu to dám prečítať. Viete on má zvieratká tiež rád, len si myslí, že je to pre psíka trápenie v byte ( nemôže si vybehnúť von, celý deň byť sám zatvorený v byte.....). Už sme ho troška nalomili, ale to bolo v takej slabšej chvíli. :) A teraz keď mám ešte aj prácu doma, tak by psíkovi nič nechýbalo, stále by mal spoločnosť. Uvidíme či si to Petra nerozmyslí, z vlastnej skúsenosti viem aké je to ťažké keď sa musíš rozlúčiť s milovaným psíkom, a deti to znášajú obvzlášť ťažko.
Elena Navrátilová
27.06.06,07:38
To máš pravdu. Ale ja sa prihováram. Tak mu to len daj prečítať. Aj mne by sa taký havino veľmi páčil. Aspoň niekto by ma doma rešpektoval. Susedovci nad nami majú doma bradáča a ten sa vždy ku mne túli, oblizuje ma. Vidím na susede, že žiarli, ale čo mu to mám zakázať, veď keď má "chuť", no nie?
Boneta
27.06.06,07:42
pridávam ešte jeden obrázok - posúvam

Jéééj, aj ja mám takého doma :)
plavčík
27.06.06,07:42
Petra, viem, že alergia je hnus...sám ju mám, ale na prech, peľ... a vylúčtiť tieto veci nemôžem, preto by som ti odporučil skôr lepšiu liečbu...homeopatiu, akupunktúru... mne to zabralo, ale psa by som nedal preč. Sám mám doma fenku a aj keby s čo dialo preč ju nedám!
mysimis
27.06.06,07:52
Simonka, daj tieto riadky prečítať aj manželovi. Ja už mám druhého westíka, lebo jeden nám umrel a môžem povedať, že je to temperamentná rasa psíka, ale na druhej strane je to asi najlenivejší tvor na svete. Býva v byte, vonku chodí kedy je to len možné, nemám pocit, že by bola nespokojná. Skús presvedčiť manžela, ja som svojho muža tiež musela presviedčať. Mal totiž strach z akéhokoľvek psíka. V začiatkoch nášho spolužitia mi nedovolil psíka pustiť ani do spálne, potom mohol spávať pri posteli a teraz si náš psík už chodí spávať k môjmu mužovi....
petra:-)
27.06.06,07:56
Psík má dva roky a na nových majiteľov by si určite zvykol, obzvlášť ak sú tam deti. Je pokojný a veľmi prítulný. Potrebuje len veľa lásky - keď prídem domov a nevším si ho, tak ide za mnou vrtí nielen chvostom ale celým telom ako divý, nosí mi svoju hračku a prihovára sa mi takými čudnými zvukmi - nie je to ani vrčanie ale čosi podobné, všetci sa na tom smejeme a vravíme, že máme hovoriaceho psa - a nedá mi pokoj kým sa mu neprihovorím a nepohladkám ho. To čo napísala mysimis je pravda, psík naozaj nepúšťa chlpy, aj preto sme si ho vybrali, lebo dcéra je tiež alergička a celý čas nemá žiadne problémy.
mysimis
27.06.06,08:08
Vzhľadom k tomu, že psík má len 2 roky si určite zvykne na nových majiteľov, hlavne ak mu bude dopriete veľmi veľa lásky. Petra ako sa vlastne psík volá?
petra:-)
27.06.06,08:09
Volá sa Jorik.
Simonab
27.06.06,08:21
Myslím, že tú lásku by sme mu vedeli poskytnúť. Máme papagája a manžel vraví , že je rozmaznaný, my ho totiž vôbec nezatvárame, klietku má len na to aby mal pocit, že aj on má svoj domček, takže si chodí po celom byte ( občas aj lieta:p ). Teraz je zatvorený už tretí deň, lebo meníme okná, maľujeme....proste je to tu hore nohami, a je z toho nešťastný. Už mu dohováram, nech ešte trošičku vydrží, ale nejako sa nám to vlečie. Normálne mi srdce bije ako zvon, len sa bojím, že manžel sa nedá obmäkčiť. Chlapci by určite súhlasili, hlavne ten mladší. Peťka počkaj do večera ozvem sa.
danielko
27.06.06,08:32
Súhlasím s Plavčíkom, ja aj moje deti sme alergici, o.i. aj na psa, a predsa sme sa nedokázali vzdať ani nevzdali našej jazvečíčky Lejdinky. Nevzdávaj sa hneď ako Ti lekár povie, že máš alergiu na psa. Skús sa poradiť s iným odborníkom. Nie vždy ( pri všetkej úcte k lekárom a ich vedomostiam) musí mať lekár pravdu-jedna alergologička zistila synovi alergiu na všetko možné, druhá mu určila len prach a roztoče. Skús homeopatiu, tak ako radí Plavčík a trošku podporiť imunitu.
Vzdať sa psíka sa teraz zdá jednoduché, ale za krátky čas budeš sklamaná a smutná aj ty, aj tvoje deti.
ZuzanaA
28.06.06,06:08
Tak ako to dopadlo? Simonka, manžel povolil? Petra, je to už definitívne, že ho dáte preč? Nedá sa to nejak vyriešiť? (napr. ako ti aj tu radili...) Ja chvalabohu alergiu nemám ale mám psíka a fakt si nedokážem predstaviť, žeby som sa ho vzdala..
petra:-)
28.06.06,06:34
Mám fakt zmiešané pocity. Naozaj to nie je ľahké, o to viac, že ten psík si získal moje srdce. Má skvelú povahu, dokáže ma rozosmiať. Bolo napr. úžasné s ním robiť závierky - skvele reaguje na monológ v daňovej oblasti :D ), keď som po nociach účtovala robil mi spoločnosť, ležal mi pri nohách a zohrieval ma. je samozrejmé, že nám bude chýbať, a jasné, že na také rozhodnutie musí mať človek vážny dôvod a dôkladne ho zvážil. :(
ZuzanaA
28.06.06,06:38
Hmmm, je to smutné...tak potom ti držím palce nech mu nájdeš nový domov u láskavých ľudí.
petra:-)
28.06.06,06:40
Preto hľadám na PORADE
Janca
28.06.06,06:46
Pridám svoj názor: dcére sme kúpili dobermana (teraz už má 7 rokov), lebo sa venovala kynologii. Alergiu na psa už v tej dobe mala hraničnú. Doberman je však rasa, ktorá si nezvykne na cudzieho človeka len tak ľahko a jeho naviazanosť na dcéru je veľmi veľká. Práve preto nás ani nenapadlo dať psa preč. Snažili sme sa maximálne zvýšiť hygienu a očistu tak psa, ako aj celého obydlia, vecí, ktoré prišli do styku so psom, rôzne pomôcky a tak, a priamy dcérin kontakt so psom sa obmedzil (žiadne mazlenie). Po opakovaných testoch doktorka nechcela veriť, že sa alergia nezhoršila. Ale každý prípad je iný, neviem celkom ako prežíva westík odlúčenie od svojich pánov, má už predsa 2 roky a nie je šteňa.
Držím palce, aby ste sa rozhodli správne, a ak ho budete musieť dať niekomu inému, prosím nestrácajte so svojim psom kontakt, aspoň aby ste mali prehľad, ako je o neho postarané.
Simonab
28.06.06,08:21
Preto hľadám na PORADE

Peťka dúfam, že platí to, ako sme sa dohodli.:) Manžel súhlasil a sľubujem, že sa o neho postaráme najlepšie, ako len budeme môcť. Budem vás pravidelne informovať a prilepím aj dáke fotečky. S Peťkou sme sa dohodli, že zostaneme v kontakte, aby vedela ako sa Jorik má a či mu nič nechýba. Dúfam, že si nás aj on obľúbi a bude nás mať rád, tak ako my jeho. Už som aj dačo prečítala na internete o tejto rase, myslím že by sme to mali zvládnuť. Ja som mala Nemeckého špica ( dobre tvrdohlavá rasa:p ), vyrastal so mnou a boli sme veľkí priatelia. A ešte predtým takého dedinského orieška, no a kopu psov, ktorých som našla na ulici :D .
Janca
28.06.06,08:30
Ak dobre čítam, ide Jorik skoro na druhý koniec republiky. Tak Simonab prajem pekné chvíle s bielou guličkou (mimochodom náš dobík má najlepšieho kamaráta tiež westíka) a petre:-) prajem zdarné uzdravovanie sa, alebo aspoň nezhoršenie alergie. Vyzerá to, že psík bude naozaj v dobrých rukách.
Prajem Vám všetkým pohodu a krásne dni.
ZuzanaA
28.06.06,08:31
Takže Simonka, beriete si ho? Tak Vám držím palce, nech si na seba všetci dobre zvyknete. A teším sa na fotky :o
petra:-)
28.06.06,08:41
Áno, platí to ako sme sa dohodli. Verím, že mu bude u Vás dobre, a že sa mu dostane prinajmenšom toľko lásky ako u nás. Aj keď mi je trochu ľúto, že bude tak ďaleko, ale teším sa z toho, že sme tu spolu na porade a o Jorinkovi si môžme kedykoľvek napísať. Keďže Jorko je členom našej rodiny a teraz sa stane členom aj Vašej rodiny budeme vlastne príbuzní :p , takže je prirodzené, že budeme v kontakte :) . Naozaj nie je ľahké sa rozlúčiť s kamarátom, ktorý našiel miesto v našom srdci, a som veľmi rada, že to chápeš.
Simonab
28.06.06,08:42
Takže Simonka, beriete si ho? Tak Vám držím palce, nech si na seba všetci dobre zvyknete. A teším sa na fotky :o

Dievčatá ďakujem za povzbudivé slová a tiež dúfam že si na seba zvykneme. Teda ak si to Peťka nerozmyslela.


A nerozmyslela. :)
ajacik
28.06.06,15:41
Mám obrovskú radosť, že si mu našla tak rýchlo domov. Na druhej strane mám ale slzy v očiach,pretože je veľmi ťažké sa s ním rozlúčiť.
Je ale lepšie, ked bude tak daleko, aspoň to Peťu nebude ťahať za psíkom. Psík by to asi zle znášal.

Držím vám všetkým palčeky, a hlavne havinkovi,nech si zvykne a obľúbi si nový domov a "rodičov". :)

mimotemySimonka: na budúce stretko ked prídem, tak ho dúfam zoberieš :). Lebo ja môjho čertíka určite.
kukučka
28.06.06,21:44
asi je načase oprášiť staré témy, zadajte si do vyhľadávača
"alergia"
Simonab
05.07.06,18:21
Tak máme Jorika doma. Je veľmi zlatý. Zatiaľ mu nemá byť kedy ani smutno, lebo sa mu stále voľakto venuje. Uvidíme ako bude znášať noc. Teraz momentálne spí, taký je vyšťavený. Ďakujeme Peťke za túto príležitosť. Ale musím Vám povedať, že sa s ním lúčila veľmi ťažko, nebolo to pre ňu jednoduché.
Elena Navrátilová
05.07.06,18:24
Simonka aj my máme doma korelu. No sa mi zdá, že budú dobrí kamaráti.
Simonab
05.07.06,18:41
Simonka aj my máme doma korelu. No sa mi zdá, že budú dobrí kamaráti.

Neviem, neviem. Jorko je veľký huncút, už robil s Fišom ( tak sa papagáj volá ) poriadky. KeĎ začal škriekať, štekol po ňom a Fišo čuší doteraz:D . Taký kľud sme doma ešte nemali.:p
Elena Navrátilová
05.07.06,18:44
No a to za chvíľu sa od neho naučí štekať, tak sa teš. No užijete si zábavy. My máme "Doda". Píska ako ho naučíš. Takže o havkanie budete mať postarané. Korela má veľmi dobré ušká. Ani sa nenazdáš a bude napodobňovať Jorika. Pár dní...
Melnick
05.07.06,18:53
Tak máme Jorika doma. Je veľmi zlatý. Zatiaľ mu nemá byť kedy ani smutno, lebo sa mu stále voľakto venuje. Uvidíme ako bude znášať noc. Teraz momentálne spí, taký je vyšťavený. Ďakujeme Peťke za túto príležitosť. Ale musím Vám povedať, že sa s ním lúčila veľmi ťažko, nebolo to pre ňu jednoduché.
Simonka,keď prídeš za mnou zober Jorika so sebou. Na dvore si pošantí.
Mám 4 malé mačiatka-uvidíme ako budú spolu vystrájať.:D :p
Jorik je strašne zlatý a u Teba mu bude naozaj dobre. Zasa jeden havino,čo mal v živote šťastie.:) :)
Zita5
05.07.06,18:53
Simonka ...to je radosti však....? A aký je krásny ....:) Aj manžel sa teší ?;)
Simonab
05.07.06,19:02
Radosť to je, či sa aj manžel teší ťažko povedať.:D Ale už to je úspech, že nám to dovolil, a Jorik teraz takmer všade za ním chodí.:p Jój Majka Jorik je teriér, lovecký pes a neviem či by mačičky nezutekali. Ale jeden nikdy nevie. Možno sa dajú dokopy.:p A ďakujem vám všetkým za povzbudenie.
Melnick
05.07.06,19:08
A odkaz pre Peťku.
Viem ako Ti je:mee:
Poznám Simonku a lepšiu rodinu si Jorikovi ani nemohla priať.:) Naozaj.:)
A zdá sa ,že hneď ukázal kto je u ...........pánom,teda aspoň Fišovi.
vema
05.07.06,19:10
No Simonka,to je radosti,určite napíš ako spal a čo vystrája s Fišom,nepúšťajte ho z klietky,aby ho nemal náhodou na raňajky:D .
petra:-)
05.07.06,19:31
Simonka,keď prídeš za mnou zober Jorika so sebou. Na dvore si pošantí.
Mám 4 malé mačiatka-uvidíme ako budú spolu vystrájať.:D :p
Jorik je strašne zlatý a u Teba mu bude naozaj dobre. Zasa jeden havino,čo mal v živote šťastie.:) :)


Tie mačičky naodporúčam :eek: nemuseli by sa od strachu už nikdy na dvor vrátiť. Stačí sa Jorika opýtať: "Jorinko, kde je cicuška? ččč..čččč.ččč." Potom sa rozhodnite :D

Celý deň naňho myslím a v duchu sa modlím, aby nebol smutný, lebo ja som :mee: . Veľmi mi chýba. Verím, že som mu vybrala najlepší domov a najláskavejších pánov. Mali sme viac záujemcov, ale akosi som cítila, že Simonka a jej rodina budú pre Jorika to najlepšie. Ďakujem.
Melnick
06.07.06,15:22
Tie mačičky naodporúčam :eek: nemuseli by sa od strachu už nikdy na dvor vrátiť. Stačí sa Jorika opýtať: "Jorinko, kde je cicuška? ččč..čččč.ččč." Potom sa rozhodnite :D

Celý deň naňho myslím a v duchu sa modlím, aby nebol smutný, lebo ja som :mee: . Veľmi mi chýba. Verím, že som mu vybrala najlepší domov a najláskavejších pánov. Mali sme viac záujemcov, ale akosi som cítila, že Simonka a jej rodina budú pre Jorika to najlepšie. Ďakujem.
A ja zasa pozerám jeho fotky. Strašne je zlatý. Dnes ho vidím minimálne 5x a len čakám kedy na mňa urobí: haf,haf.
Zita5
06.07.06,15:25
Majka už boli u Teba aj na návšteve ?
Melnick
06.07.06,16:28
Majka už boli u Teba aj na návšteve ?
:mee: Nie. Ale keby si ho nemohla Simonka z nejakých dôvodov ponechať,viem kto si ho zoberie.:) :) :)
Zita5
06.07.06,16:29
Majkáááá..............uhádla som ?:)
ayya
06.07.06,17:46
nehnevajte sa, ale ja stale propagujem tuto stranku pre psikov, nalinkovane je to priamo na poradnu (http://psiskolafalco.web3.cz/poradna.htm) ... su tam aj archivy za predchadzajuce roky, da sa to stiahnut do pocitaca a citat potom, pri odpojenom nete. Velmi doporucujem - fakt je to nieco ako nasa porada, akurat ze temu to ma inu :) mam s tym naozaj len najlepsie skusenosti, nasla som tam pri vyhladavani vzdy to, co sme potrebovali pri vychove nasej psacej potvorky :D

zmena prostredia pre psika moze byt vazna trauma, tak asi je lepsie predchadzat problemom, ako ich riesit dodatocne imho

naozaj je to maly terier a ti maju odvazne, hrdinske srdiecka a okrem toho psik je vzdy selma, aj ked v tomto pripade malicka ;) ... podla toho, co sa tu pisalo, tak pravdepodobne aj tak bude manzel "sef svorky" ... psik sa nepyta, koho bude on najviac uznavat v rodine, nenecha si nic nanutit - jednoducho si to sam odhadne, kto v rodine "nosi nohavice" a toho uzna za "velkeho sefa" ...

:)
Simonab
06.07.06,17:59
Vidím, že sa o Jorika zaujímate. Ayya odhadla si to manžel je u neho autorita. Predchvíľkou sme prišli z prechádzky, vonku sa cíti Jorik dobre. Priznávam je mu trošku smutno, hlavne vtedy keď zostane ležať a nikto si ho nevšíma. Snažíme sa mu venovať čo najviac. Keď, ale vidím, že sa uložil na svoj koberček, nechám ho a on príde sám, keď cíti potrebu. Mali sme malú šou, dokáže sa polhodinu hrať s takou skákacou gumenou pololoptou či čo to je. Sme sa nasmiali. Majka prídeme dakedy pozrieť, ale musí si trošku zvyknúť. Noc znášal vcelku dobre, uložil sa na vankúšik čo mu pribalila Peťka a spal pri synovej posteli. Ráno keď šiel manžel do práce, ani nemukol aj keď už bol hore, čakal kým sa zobudíme. No ale keď už mňa uvidel ísť do záchodu, vydržal len chvíľku a prišiel za mnou do spálne.:p
Ešte fotečky.
ayya
06.07.06,18:11
Vidím, že sa o Jorika zaujímate. Ayya odhadla si to manžel je u neho autorita. Predchvíľkou sme prišli z prechádzky, vonku sa cíti Jorik dobre. Priznávam je mu trošku smutno, hlavne vtedy keď zostane ležať a nikto si ho nevšíma. Snažíme sa mu venovať čo najviac. Keď, ale vidím, že sa uložil na svoj koberček, nechám ho a on príde sám, keď cíti potrebu. Mali sme malú šou, dokáže sa polhodinu hrať s takou skákacou gumenou pololoptou či čo to je. Sme sa nasmiali. Majka prídeme dakedy pozrieť, ale musí si trošku zvyknúť. Noc znášal vcelku dobre, uložil sa na vankúšik čo mu pribalila Peťka a spal pri synovej posteli. Ráno keď šiel manžel do práce, ani nemukol aj keď už bol hore, čakal kým sa zobudíme. No ale keď už mňa uvidel ísť do záchodu, vydržal len chvíľku a prišiel za mnou do spálne.:p
Ešte fotečky.

Simonka, je som len tolko "odbornik" na psikov, co som sa docitala v tej poradni, ... ale poviem ti, casto viem viac ako dlhorocni psickari - vidim to velmi jasne obcas na prechadzkach, hoci my mame iba prveho psika v rodine.

Neviem, nechcem, nemozem, nepatri sa, atd ... niektorych psickarov kritizovat, aj ked vidim, ze svojim spravanim ku psikovi z neho robia "nabitu zivu odistenu zbran" ... iba sa snazim doporucit tu poradnu - ale to sa tyka hlavne velkych a tzv. bojovych plemien, hoci aj maly pudlik vie byt statocne jedovaty ...

;)

p.s.: na fotkach je nadherny, drzim vam palce aby si rychlo zvykol - vlastne vsetci aby ste si rychlo zvykli :)
Simonab
06.07.06,18:20
Ayya dík za tú stránku určite sa na to pozriem, teraz mi je každá rada dobrá. Aj keď Peťka ma vystrojila radami a mi dačo popísala na papier. To sa snažíme dodržiavať, aj keď s tým prísnejším tónom je to pre mňa ťažké, to skôr manžel.
Elena Navrátilová
06.07.06,18:23
Simonka keď ťažké, tak ťažké, ale on inak potom nerozozná srandu od vážnych vecí, veď vieš.
ayya
06.07.06,19:20
Ayya dík za tú stránku určite sa na to pozriem, teraz mi je každá rada dobrá. Aj keď Peťka ma vystrojila radami a mi dačo popísala na papier. To sa snažíme dodržiavať, aj keď s tým prísnejším tónom je to pre mňa ťažké, to skôr manžel.

nemas za co, ale urcite si to pozri ... sama budes prekvapena, kolko omylovych spravani sa medzi ludmi traduje, co sa tyka vychovy a "fungovania" psika v rodine (prosim odlisit od vycviku) ... nie ze by som si myslela, ze Petka mu ublizovala - to vobec nie ... ale chvalabohu teraz je spravne psikovi rozumiet a tak ho vychovavat, nie cvicit ako to bolo "moderne" volakedy

napriklad som minule videla ako jeden pan novinami plieskal maleho psika po ritke, akoze: ved to neboli a psik vie, ze je potrestany ... lenze: videli ste uz niekedy fenku, ako s novinami v papulke mlati svoje ratolesti, ked ju neposluchaju? Psikovia maju ine metody vychovy (ale vasho psika sa toto uz nebude tykat, lebo uz nie je steniatko, neviem, kedy westik dospieva, mozno tento uz ma aj po psej puberte) :p

:D
Melnick
06.07.06,19:21
Vidím, že sa o Jorika zaujímate. [quote=Simonab]

Veď to je živá plyšová hračka a tváričku má ako moja Linduška,ktorá už nie je.
mysimis
07.07.06,05:01
Simonka, práve som sa dočítala, že už máš Jorika doma. Som veľmi rada, že si sa ho ujala. Ak by si potrebovala čokoľvek ohľadom westíka poradiť, kľudne sa ozvi. Veľmi rada poradím pomôžem. V kancelárii nemám v PC fotku mojej Mišky, ale z domu ju sem prilepím.Prajem Ti s Jorikom veľmi veľa krásnych chvíľ.
Eulalia
07.07.06,16:14
Príjemne sa číta, že jedno krásne psíčatko našlo dobrý domov. Peťka, viem, že Ti je za ním smutno, ale snaž sa myslieť na to, že Jorik je v dobrých rukách a na to, koľko lásky ste si navzájom dali. Zo Simonkiných správ je jasné, že dostáva lásku naďalej.
Mne moja fenka odišla už pred viac ako rokom a som presvedčená, že je teraz v psom nebíčku, lebo za tých dlhých 14 rokov lásky si zaslúžila len to najlepšie. Aj tak si za ňou ešte občas poplačem. A Jorik je živý a zdravý a určite sa má dobre. To je podstatné.
Obidvom, takto spríbuzneným rodinám želám veľa šťastia vďaka jednému krasnému psíčaťu.
petra:-)
07.07.06,16:49
Eulalia, ďakujem.
Simonab
07.07.06,18:54
Simonka, práve som sa dočítala, že už máš Jorika doma. Som veľmi rada, že si sa ho ujala. Ak by si potrebovala čokoľvek ohľadom westíka poradiť, kľudne sa ozvi. Veľmi rada poradím pomôžem. V kancelárii nemám v PC fotku mojej Mišky, ale z domu ju sem prilepím.Prajem Ti s Jorikom veľmi veľa krásnych chvíľ.

Ďakujem všetkým za úprimné slová. Miška ďakujem určite sa ozvem, ak by som dačo potrebovala. Teraz sa pýtam Peťky tá ho najlepšie pozná. Myslím, že teraz má Jorik také krízové obdobie, je u nás už tretí deň a začína si uvedomovať, že sa to asi nezmení. Keď ideme na prechádzku, vždy sa zastaví pri deťoch a musí skontrolovať či to nie sú tie jeho ( Kristínka a Peťko ). Viem, že to bude ešte dlho trvať, kým si na nás zvykne, ale musím ho pochváliť snaží sa.
Simonab
09.07.06,16:29
Jorik si paličky na nás zvyká. Už chodíme von aj bez vodítka, iba tam kde chodia autá sa ešte trošku bojíme ho púšťať samého. Problém je iba vtedy keď sa máme vrátiť domov. Akonáhle zbadá náš panelák, strašne pomaličky sa vlečie a nechce sa mu dnu. Už tu má aj labradoriu kamarátku, veľmi milá slečna.:p Keď sa naháňajú, radosť na nich pozerať. Jorik kľučkuje ako cez prekážky ( škoda zabudla som fotiť možno nabudúce ).
DanielaSL
09.07.06,17:11
Dievčatá Simona aj Petra , aj ja som rada, že to s Jorikom takto dopadlo.Petru chápem ako jej je...mala som tiež kokršpanielku Rominu skoro 9 rokov, ale museli sme s ňou rozlúčiť ,lebo bola veľmi chorá a choroba už začínala jej spôsobovať utrpenie. Veľmi dlho mi to trvalo, kým som sa s tým zmierila.Možno rok som stále čakala, že budem počuť na dlážke jej labky ako ťapkajú za mnou do kuchyne. A Simonke....pes ktorého majú domáci radi nikdy v byte netrpí. Má jedlo, má sucho a má okolo seba ľudí, ktorí sa mu venujú. Nám vždy veterinár hovoril, že koľko detí sa má horšie ako náš pes. Budem rada, keď tu sem-tam o ňom napíšeš a prilepíš nové fotky.
rada
09.07.06,17:49
Dobré a šťastné konce pre zvieratká tak ako tento keď sa Jorik dostal do láskavých rúk mám ako milovník psíkov veľmi rada.
Aj ja sa pripájam k tým , ktorý prajú Jorikovi a jeho novej rodine všetko najlepšie, aby si čo najskôr na seba zvykli a aby sa už nič podobné ako bolo odlúčenie Jorika od svojej pôvodnej rodiny neopakovalo. A pôvodnej rodine prajem, aby sa tiež čo najskôr zbavili problémov, ktoré ich viedli ku kroku darovať psíka.
Simonab
09.07.06,19:03
Ďakujem všetkým. Myslím, že s Jorikom by to dopadlo šťastne aj keby sa nedostal k nám. Peťka si totiž dávala pozor aby sa dostal do dobrej rodiny. Aj mne zdôrazňovala, že keby sme ho z nejakého dôvodu museli dať preč, aby sme jaj zavolali, že ona si po neho príde. Len aby sme Jorika za žiadnych okolností nedávali do útulku. Oni ho majú naozaj veľmi radi. Ale aj my sme si ho veľmi rýchlo obľúbili, dokonca aj manžel. Keď ideme spolu na prechádzku, Jorik vždy zostane stáť, ak sa nám náhodou ocino stratí z očí. A nepohne sa kým nie sme zasa všetci pohromade. Darmo mu dohováram, že veď on nás dohoní, nie sadne si a čaká.:) A musím Peťku pochváliť, je veľmi šikovný, ovláda základné povely. A dnes sme zistili, že vie aj veľmi pekne prosiť. Jedine Fišo s ním má problém, ale už sa to lepší, už bol aj vonku trošku si polietal a potom šup znovu do klietky. Dokonca keď ho vyložím na balkón, Jorik si ľahne k nemu a stráži. Je to skutočný člen našej rodiny.:)
Melnick
09.07.06,19:08
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Zita5
09.07.06,19:24
Ďakujem všetkým. Myslím, že s Jorikom by to dopadlo šťastne aj keby sa nedostal k nám. Peťka si totiž dávala pozor aby sa dostal do dobrej rodiny. Aj mne zdôrazňovala, že keby sme ho z nejakého dôvodu museli dať preč, aby sme jaj zavolali, že ona si po neho príde. Len aby sme Jorika za žiadnych okolností nedávali do útulku. Oni ho majú naozaj veľmi radi. Ale aj my sme si ho veľmi rýchlo obľúbili, dokonca aj manžel. Keď ideme spolu na prechádzku, Jorik vždy zostane stáť, ak sa nám náhodou ocino stratí z očí. A nepohne sa kým nie sme zasa všetci pohromade. Darmo mu dohováram, že veď on nás dohoní, nie sadne si a čaká.:) A musím Peťku pochváliť, je veľmi šikovný, ovláda základné povely. A dnes sme zistili, že vie aj veľmi pekne prosiť. Jedine Fišo s ním má problém, ale už sa to lepší, už bol aj vonku trošku si polietal a potom šup znovu do klietky. Dokonca keď ho vyložím na balkón, Jorik si ľahne k nemu a stráži. Je to skutočný člen našej rodiny.:)


Simonka , kde sa podela krásna fotka ?:) Už si ju upratala ?Chceme ju späť .:D :D :D
Simonab
09.07.06,19:42
Simonka , kde sa podela krásna fotka ?:) Už si ju upratala ?Chceme ju späť .:D :D :D

Zitka bola taká nekvalitná, že som ju radšej zmazala. Ale práve mi syn dokončil fotogalériu. Keď sa s tým naučím pracovať pripnem sem link. Budem tam dávať aj fotky kvietkov. Richard to tu trošku poupratoval. Vôbec sa mu nečudujem, riadne sme mu to tu tými fotkami zapratali.:D
A Jorko už spinká ako bábätko.:)
ayya
10.07.06,15:25
hmm... rada si citam o Jorikovi, zlatucky je velmi ... ale aj tak sa neviem zbavit pocitu, ze po prazdninach Kristínka a Peťko si u maminy a oca vyprosia, aby sa im vratil ... ;) ... sama som velmi zvedava, ako to nakoniec dopadne ... teraz su prazdniny, zabavy je vselijakej kopec, ale ked zacne skolsky rok tak to tym dvom detom "dojde" a budu ho velmi chciet naspat...

co potom? :o
rada
10.07.06,16:09
Čo potom ? Túto otázku pozná určite každý z nás. Nemusí sa jednať o psíka, ale v iných životných situáciách. Nás tak isto neobchádza, ale vždy si poviem, potom sa to nejako vyrieši. A v skutočnosti sa to naozaj vyrieši, inak by sme nemohli v živote pokračovať ďalej. Niekedy je to trocha smutnejšie a niekedy nás ani nenapadne, že pred mesiacom tu bolo nejaké "čo potom". Aj my máme problém s havinom, ktorého sme sa ujali keď ho nikto nechcel. A teraz keď je tu problém, že moja mama sa o neho nevládze starať a my si ho nemôžeme zobrať k sebe do bytu lebo jednak jedného máme a jednak sa staráme ešte o maminho ďalšieho NO tiež tu nastáva otázka čo potom keď mama pôjde napr. do nemocnice - čo sa napokon v týchto dňoch aj stáva realitou. Život však možno prinesie pre nás správu, ktorá však nepotešila iných. Už som to písala v jednom príspevku, že možno si ju zoberie pani, ktorej pred dvoma týždňami zomrela dobermanka. Pre nás vynikajúce riešenie, lebo psík by bol v rodinnom dome a v našej blízkosti, teda mohli by sme byť na pomoci. Pre pani smutná udalosť, že jej zomrel psík. Takže možno to potom sa vyrieši aj takýmto spôsobom. Pokiaľ sa týka Jorika možno deti cez prázdniny pri iných činnostiach troška pozabudnú, možno si zoberú k srdiečku citlivé vysvetlenie rodičov o nutnosti z ich zdravotného dôvodu a o to viac sa budú tešiť z návštevy Jorika v prípade, že to bude možné. A možno alergie prejdú a oni sa budú tešiť, že si budú môcť zaobstarať možno nového Jorika. Veď napokon ako sa hovorí"život je jeden z najťažších". Treba bojovať za každých okolností a možno niekedy zbytočne si neklásť otázku " čo potom". Vždy to nejaké čo potom určite príde. Je to však môj osobný názor a podľa neho sa snažím v živote riešiť situácie, možno aj niekedy neriešiteľné na prvý pohľad. :)
petra:-)
10.07.06,16:15
hmm... rada si citam o Jorikovi, zlatucky je velmi ... ale aj tak sa neviem zbavit pocitu, ze po prazdninach Kristínka a Peťko si u maminy a oca vyprosia, aby sa im vratil ... ;) ... sama som velmi zvedava, ako to nakoniec dopadne ... teraz su prazdniny, zabavy je vselijakej kopec, ale ked zacne skolsky rok tak to tym dvom detom "dojde" a budu ho velmi chciet naspat...

co potom? :o

Myslím, že v tomto sa mýliš :( , pretože obe deti cez školský rok nemali veľa času na psíka a program s ním si plánovali práve na prázdniny. Čo sa vyprosovania týka, to už máme za sebou :( . Môžem Vás naozaj všetkých ubezpečiť, že tento krok sme riadne zvážili a nebol pre nás ľahký. Ostatne jeho následky v srdci si znášame :mee: . Také niečo ako píšeš, že by sme Jorka žiadali vrátiť neprichádza do úvahy. Jorik je živý tvor a má cit, nemožno sa s ním pohrávať podľa nálady. Mojím jediným želaním je, aby Jorik nebol smutný a čím skôr sa začlenil do novej rodiny. A teším sa, že každý ďalší príspevok od Simonky nasvedčuje tomu, že Jorik je veselší a že ho majú radi čím ďalej tým viac :p - za čo som im samozrejme veľmi vďačná. :)
ayya
12.07.06,13:05
Myslím, že v tomto sa mýliš :( .....
... rada sa v tomto pripade mylim, lebo by mi ho bolo tiez luto, keby sa musel stahovat z jednej rodiny do druhej kazdu chvilku ...
tak mu drzme palce, nech sa mu dobre dari v novej "smečke" :)
Simonab
12.07.06,19:40
Jorko sa má dobre. Všetci ho máme strašne radi. Peťka ďakujeme za tento náš malý zázrak menom Jorik.
Zita5
12.07.06,19:51
Simonka , ale však ono si to pýta heslo .........:( :mad:
Simonab
12.07.06,19:52
Simonka , ale však ono si to pýta heslo .........:( :mad:

Zitka stačí tam dať meno host a heslo tiež host.:) Vpravo hore sa ukáže tabuľka. Treba kliknúť na "všetky súbory" a malo by vám ukázať súbory-fotky.
Zita5
12.07.06,19:54
Zitka stačí tam dať meno host a heslo tiež host.:)

Vďaka , konečne si prídem na svoje .......fotky to je ono .....:)
Marína
12.07.06,21:34
Simonka, Jorik je rozkošný a ako Ťa poznám tak u Teba sa má určite skvele.
Eulalia
13.07.06,04:31
Nádherný, nemám slov....... A vyzerá šťastný a spokojný, to je podstatné.
Elena Navrátilová
13.07.06,04:38
Aspoň z Jorinka spokojnosť a šťastie len tak srší, na rozdiel od dorastu. Veľmi dobrý pohľad. Ale povedz mu nech nám ten jazýček toľko nevyplazuje, dobre? Lebo mu potom aj ja budem musieť. Tak aby sa potom necítil urazený, huncút jeden. xixixi :D :p
Simonab
15.09.06,15:59
Sľúbila som vám, že vás budem informovať, ako sa má náš nový člen rodiny - Jorko. Má sa výborne pribral nám kilo, tak teraz trošku chudneme. Dnes sme boli prvý krát na túre na Choči. Nikto neveril, že Jorko vyjde až hore. Všetci ma prehovárali, aby sme ho nechali doma. Nakoniec sme sa dohodli, že vezmeme jeden prázdny ruksak a keď nebude vládať, budeme ho nosiť v ňom. Večer pred túrou sme s Jorikom trénovali nástup a výstup do ruksaku aj nosenie. Celkom sa mu to páčilo a nechcel s tým prestať, celý bol vytešený ako keby tušil, že pôjde na výlet. Nakoniec to vôbec nebolo treba. Jorik vyšiel pekne sám až na jednu vysokú skalu, kde sme mu museli trošku pomôcť. Tu sú fotečky.
andrej_rv
15.09.06,16:27
Naozaj pekné. A iné fotky nie sú ;) ?
petra:-)
15.09.06,17:18
Keď tak pozerám na tú poslednú fotku, nedá mi nespýtať sa, či zvládol po svojich aj cestu dole :) . Ale som na neho pyšná :rolleyes: . Chutnučký je aj na tej fotke v čučoriedkach. Teším sa, že mu je tak dobre. Ďakujem Simonka.
Gido
15.09.06,21:03
petra:-) môžem sa spýtať, ako ste doriešili psíka?
Gido
15.09.06,21:12
Ďakujem, už som sa dozvedel, prečítal som si temet všetky príspevky...
Eulalia
18.09.06,06:17
Simonka, gratulujem, vychovali ste z neho správneho turistu.:p Viem, že Petra si trošku aj poplakala pri tých fotkách, ale dúfam, že preváži pocit, že Yorko sa má dobre, pravda, Peťka?:mee: :rolleyes:
Simonab
19.09.06,06:04
Veru turistu. Na druhý deň sme boli v Kvačanoch ( trošku menej náročná túra ) nechceli sme ho brať, že má dosť, ale tak prosil, že sme ho nakoniec vzali ( aj prázdny ruksak pre istotu - zasa nebolo treba ). On je taký malý extrémista, chodil tesne po okraji zrázu. Mali sme dosť a Filip chudák ten ho stále ťahal odtiaľ preč tak sa bál.
Peťka z toho Choča zišiel po svojich, ale keď sme prišli domov spal až do rána a ani ráno sa von nepýtal.:)
dana9
19.09.06,06:06
Krásne fotkečky, tú s kozičkou som si nastavila ako pozadie :) :)

dana
Simonab
03.10.06,11:47
Danka ďakujem za pochvalu, naozaj nám robí len radosť. Je to taký malý nezbedník. Posúďte sami.
Simonab
17.10.06,07:18
Peťka prikladám ďalšie fotky, viem, že na ne čakáš. Teraz chodí s manželovou ponožkou a žobre aby som sa išla s ním hrať. včera som mala rozložený šijací stroj, bol z neho hotový, celý čas ležal pri mne a pozeral čo to stváram. Neviem či si zvykla aj ty šiť, ale viditeľne sa mu to páčilo. Ušili sme aj novú návliečku na vankúšik od teba lebo pôvodnú už má roztrhanú. Sám si aj látku vybral, takú modro žltú. Pozdravujeme ťa, a samozrejme všetkých, ktorí sa sem chodia pozrieť.
Simona a Jorko.
petra:-)
17.10.06,07:30
Simonka, ďakujem. Potešila si ma. Na Jorinka stále myslím. Chýba mi. Fotky sú krásne. Na tej poslednej s macíkom je úplne rozkošný :p . Vyzerá veľmi spokojný. Dúfam, že Vám robí len radosť.
Eulalia
25.10.06,16:44
Simonka, ďakujem. Potešila si ma. Na Jorinka stále myslím. Chýba mi. Fotky sú krásne. Na tej poslednej s macíkom je úplne rozkošný :p . Vyzerá veľmi spokojný. Dúfam, že Vám robí len radosť.

Peťka, neplač,:mee:. Veď z tých fotiek vidno, že je šťastný a to je podstatné. Ja viem, že Ti chýba, ale je krásny a vidíš, že sa dostal do dobrých rúk.:)
Simonab
25.10.06,16:53
Peťka, neplač,:mee:. Veď z tých fotiek vidno, že je šťastný a to je podstatné. Ja viem, že Ti chýba, ale je krásny a vidíš, že sa dostal do dobrých rúk.:)

Evka ďakujem za podporu. Skutočne nám robí len radosť. Je ho plný byt. Šantí a vyvádza s chalanmi, dnes som ho prvýkrát videla ako šantí s iným psíkom. On ich väčšinou ignoruje, vyblázni sa len s deťmi. Najväčšiu radosť má keď triedim prádlo do práčky, zahrabe sa do šiat a tam leží a spinká. Mám ešte zopár pekných fotiek, upravím a prilepím. A aj tebe Elenka ďakujem, že sa o Jorka zaujímaš.
Simonab
25.10.06,17:14
Sľúbené fotečky. Inak strašne vážne a skormútene sa zatvári, keď vidí, že sa ide fotiť.
Melnick
25.10.06,17:16
Zlatučký je.:) :) :)
Marína
22.11.06,06:20
Jorko sa má dobre. Všetci ho máme strašne radi. Peťka ďakujeme za tento náš malý zázrak menom Jorik. Na tento link budem prikladať fotečky. Dúfam, že sa budú páčiť.
http://www.stahovanie.wz.cz/
Simonka, Ty si svoj súbor fotografií zmazala alebo premenovala? Podáva mi takúto informáciu, ak kliknem na danú stránku.
mysimis
22.11.06,06:39
Simonka nechodila som tu dosť dlho. Mala som vážne zdravotné problémy a teraz som našla pokračovanie, že ako sa má Jorik. Vidieť že je spokojný a máš z neho radosť aj Ty aj Tvoja rodinka. Nech sa Vám všetkým darí.
Simonab
04.12.06,17:47
Simonka, Ty si svoj súbor fotografií zmazala alebo premenovala? Podáva mi takúto informáciu, ak kliknem na danú stránku.
Evka neviem, možno to je tým, že som ju neobnovovala. Keďže nám Richard povolil vkladať väčšie obrázky, už som nepovažovala za potrebné ich ukladať niekde inde. Zmažem, aby to nemýlilo ostatných.
Simonab
04.12.06,17:50
Simonka nechodila som tu dosť dlho. Mala som vážne zdravotné problémy a teraz som našla pokračovanie, že ako sa má Jorik. Vidieť že je spokojný a máš z neho radosť aj Ty aj Tvoja rodinka. Nech sa Vám všetkým darí.

Miška som rada, že sa máš lepšie. ďakujem za povzbudivé slová. Tu je nové foto.
Marína
04.12.06,19:19
Simonka, Petra môže byť určite spokojná, že sa Jorik dostal k dobrým ľuďom. Žiari z neho spokojnosť.
Melnick
04.12.06,19:40
Evi a predstav si ,že Simonka mi chce nasadiť rovnakú diétu ako Jorikovi.Tak neviem či ja dostanem menej granuliek,alebo Jorik viac klobásky.:D :D :D :D :D :D
petra:-)
04.12.06,20:15
Simonka, Petra môže byť určite spokojná, že sa Jorik dostal k dobrým ľuďom. Žiari z neho spokojnosť.

Som veľmi spokojná :) a tiež Simonke a jej rodine veľmi vďačná, za všetku staroslivosť a lásku, ktorú mu dávajú. Jorik mi dosť chýba, nie je deň, aby som si na neho nespomenula (stačí, že otváram synovi jogurt a vrchnáčik, ktorý vždy vylizoval mi ho pripomenie) . Ale veľmi ma teší, že si Simonka nájde čas a vždy niečo o Jorkovi napíše a pridá pár fotiek. Vždy ma veľmi potešia, lebo vidím, že Jorinko sa má skvele. Ďakujem aj všetkým ostatným, ktorí sa o Jorkov osud zaujímajú.
mysimis
05.12.06,18:23
Tak a toto je naša Miška.
Simonab
05.12.06,19:39
Peknučká je. Aj Jorko si pozrel fotečky.:)
Eulalia
07.12.06,14:42
Peknučká je. Aj Jorko si pozrel fotečky.:)

Simonka a bude svadba? Veď CCCC-čkáry by aj za družičky išli....:D
A nevesta je to skutočne milučká, nemohla by si si ako svokra sťažovať.:p.
mysimis
07.12.06,15:37
Evka toto sa páči aj mne a myslím že aj Miške. Určite by privítala Jorika, lebo napriek tomu že už bude mať 4 roky je ešte slobodná a panna.
AlaNR
07.12.06,16:28
Tak Simonka, ber ju. Taká nevesta sa ťažko hľadá.
Vidieť, že je z dobrej rodiny a poriadne vychovaná!
oazas
07.12.06,17:43
Ahojteee...rada si čítam vaše príspevky,pretože sme si tiež zadovážili psíka, šteniatko westíka, a posielam vám aj zopár fotografií našeho mazlíčka ktorý sa volá Ax...Ak mi poskytnete nejaké rady,skúsennosti s chovom tohto psíka, budem rada:)
mysimis
07.12.06,18:01
Ahojteee...rada si čítam vaše príspevky,pretože sme si tiež zadovážili psíka, šteniatko westíka, a posielam vám aj zopár fotografií našeho mazlíčka ktorý sa volá Ax...Ak mi poskytnete nejaké rady,skúsennosti s chovom tohto psíka, budem rada:)

Tak na úvod Ti hneď poiviem, že je to hádam najtemperamentnejšia rasa, ale strašene prítulná a rozkošná. Sú to milé pšíčatká, ale často sa stane že prerastú rodine cez hlavu a potom si oni chcú diktovať podmienky. Keď to včas zistíš, vieš zo šteniatka vychovať disciplinovaného psíka. Nám sa to už podarilo. Je to ináč rasa, ktorá máva problémy s kožnými ekzémami. My ho máme tiež a Miška nesmie nič iné jesť ako špeciálne granulky. Z bežnej kuchyne už vôbec nič. Ak si s niečim nebudeš vedieť rady daj vedieť, ak budem môcť rada pomôžem.
oazas
07.12.06,19:34
Tak že je temperamentny uz dobre vieme, a živý aninehovorím...Ale tiež velmi inteligentny a bystrý psík, nemáme problémy že by sa nam pocikával, kúsal nám veci, len je veľmi hravý , živý a neustále potrebuje mať okolo seba ľudí, ktorí sa mu budú venovať, ak si ho niekto nevšíma, okamžite na seba upozorňuje a začne sa jedovať:DNo čo sa týka tých ekzemov..my sme si všimli na srsti, na jednom mieste, ma niečo také suche, drsné, nevedeli sme čo to môže byť:confused:
Simonab
07.12.06,20:44
Tak Simonka, ber ju. Taká nevesta sa ťažko hľadá.
Vidieť, že je z dobrej rodiny a poriadne vychovaná!

Myslím, že aj Jorkovi by sa to páčilo aj Miška by sa mu páčila.:) Ale čo vzdialenosť. Miška odkiaľ si? Žeby sme na Porade vystrojili svadbu?:p
Simonab
07.12.06,20:47
Ahojteee...rada si čítam vaše príspevky,pretože sme si tiež zadovážili psíka, šteniatko westíka, a posielam vám aj zopár fotografií našeho mazlíčka ktorý sa volá Ax...Ak mi poskytnete nejaké rady,skúsennosti s chovom tohto psíka, budem rada:)

Jéj krásny, už mu aj ušká stoja dohora.
Ozaj žeby sme zorganizovali stratko psíkov poraďáčikov. Na rase nezáleží a ani na veku....všetko je dovolené.
Muška
07.12.06,20:52
T..my sme si všimli na srsti, na jednom mieste, ma niečo také suche, drsné, nevedeli sme čo to môže byť:confused:

Nášmu sa niečo také stalo na mieste po očkovaní a teraz mu tam nerastie srsť - má to vo veľkosti desaťkorunáčky. Všeličo možné aj nemožné sme mu na to dávali, ale nič nezabralo.
Tak sa skús popýtať, či to nemá z očkovania :)
AlaNR
08.12.06,06:15
Môžem takú blbú otázku?

Ako sa táto "fajta" volá odbornejšie?
Aby som vedela, čo mám pozerať v inzerátoch, lebo ste ma s Jorikom teda na plnej čiare dostali.
Keď to náš súčasný hafan bude mať za pár, myslím, že práve takéhoto "Jorika" by som chcela.
Boneta
08.12.06,07:21
Môžem takú blbú otázku?

Ako sa táto "fajta" volá odbornejšie?
Aby som vedela, čo mám pozerať v inzerátoch, lebo ste ma s Jorikom teda na plnej čiare dostali.
Keď to náš súčasný hafan bude mať za pár, myslím, že práve takéhoto "Jorika" by som chcela.


WEST HIGHLAND WHITE TERRIER
AlaNR
08.12.06,08:06
Ďakujem vela vela!
mysimis
08.12.06,08:28
Myslím, že aj Jorkovi by sa to páčilo aj Miška by sa mu páčila.:) Ale čo vzdialenosť. Miška odkiaľ si? Žeby sme na Porade vystrojili svadbu?:p

Simonka, ja s Miškou som z Lučenca.;)
mysimis
08.12.06,08:30
Tak že je temperamentny uz dobre vieme, a živý aninehovorím...Ale tiež velmi inteligentny a bystrý psík, nemáme problémy že by sa nam pocikával, kúsal nám veci, len je veľmi hravý , živý a neustále potrebuje mať okolo seba ľudí, ktorí sa mu budú venovať, ak si ho niekto nevšíma, okamžite na seba upozorňuje a začne sa jedovať:DNo čo sa týka tých ekzemov..my sme si všimli na srsti, na jednom mieste, ma niečo také suche, drsné, nevedeli sme čo to môže byť:confused:
Presne takými vyschnutými a drsnými miestami sa to začína. Už sme naozaj vyskúšali kadečo a stále sa jej to vracia. Naša zverolekárka má s nami veľkú trpezlivosť a vždy keď vypíše nový liek chvíľku zaberie a potom sa ekzém vráti.
Simonab
08.12.06,08:35
Ala, je to ako písala Miška veľmi tvrdohlavý a temperamentný psík, ale aj veľmi inteligentný. Keď si ho správne vychováš máš z neho super spoločníka. Náš Jorko, keď mu niečo zakážeš, tak najust to bude robiť,:) ale už som prišla na to že keď mu pekne milo poviem tak si dá povedať, poslúchne aj keď nemôžem povedať, že vždy na prvý krát. Je dobrý poslucháč a vždy zbadá kedy Ti je smutno. Najviac sa mi páči keď príde starší syn zo školy a obaja si ľahnú v detskej na zem a oddychujú a všeobecne v detskej izbe sa mu najviac páči, má tam aj svoj koberček. A úplne super je keď prídeš domov a on ťa víta celý šťastný, vrtí chvosíkom dokonca celým telom. Sa mu smejeme, lebo ho to hádže zo strany na stranu. My ľudia nedokážeme dať najavo takto svoju radosť.
Simonab
08.12.06,08:39
Presne takými vyschnutými a drsnými miestami sa to začína. Už sme naozaj vyskúšali kadečo a stále sa jej to vracia. Naša zverolekárka má s nami veľkú trpezlivosť a vždy keď vypíše nový liek chvíľku zaberie a potom sa ekzém vráti.

S týmto my zatiaľ problém nemáme. Počula som, že to býva od častého kúpania, my sa kúpeme raz za mesiac. Ale stretávam pani, ktorá má westíka a ona mi tvrdí, že ho kúpe raz za týždeň a problémy s ekzémom nemajú. Tak neviem.
Marína
08.12.06,10:04
Evka toto sa páči aj mne a myslím že aj Miške. Určite by privítala Jorika, lebo napriek tomu že už bude mať 4 roky je ešte slobodná a panna.
Tak to by sa malo čím skôr zmeniť. Chúďa, veď to jej uškodí na zdraví;).
Eulalia
09.12.06,06:10
Zdá sa, že mamička nádejnej nevesty a ženícha súhlasia, Ružomberok a Lučenec nie sú až tak ďaleko od seba, takže je to realizovateľné.;) . Čo Vy na to, budeme mať na Porade aj prvú psíkovskú svadbu?:D Mám už aj návrh na starejšiu na tejto svadbe: Peťka by takúto úlohu určite prijala s velikánskou radosťou.;)
Dúfam, že budete pravidelne informovať, aký je vývoj tohto vzťahu:D .
Melnick
09.12.06,12:11
http://www.gify.nou.cz/lid_svadlena_soubory/sv18.gif Krajčíra som objednala,len neviem ,ktoré šaty si zvolíme ako družičky. Moc sa mi nepáčia ani tietohttp://www.gify.nou.cz/zeny1_soubory/214.gifani tieto
http://www.gify.nou.cz/zeny1_soubory/215.gifa toto :eek: http://www.gify.nou.cz/zeny1_soubory/206.gifskočím ešte do Milána k Versacemu.:D :D :D


Tak vybrala som nám toto:
http://www.gify.nou.cz/fa11_pohad1_soubory/p21.gifa mám aj sponzora NM.
Zauzana
09.12.06,13:07
Zaujímalo by ma, či sa zlepšil zdravotný stav pacienta po odchode psíka...tiež mám problémy s alergiami, aj s astmou, ale mojich miláčikov /maltezáčik, papagáje/ by som sa nedokázala vzdať! Niektorým lekárom sa nedá veriť, prikážu, že zvieratko musí ísť z domu, ale o tom, čo musíme dýchať, jesť a piť, v čom musíme existovať /stres/ to nedokážu ovplyvniť a tam je podľa mňa zdroj problémov! Zvieratá predsa boli vždy a dúfajme, že budú s nami aj naďalej! Pre mňa sú zvieratká balzam na dušu....má tu niekto skúsenosť, že po odchode takéhoto zvieracieho príslušníka z domu došlo k vyliečeniu alergie, prípadne astmy, alebo aspoň k dokázateľnému zlepšeniu zdravotného stavu?
PS: Westíkovi držím palce, je prenádherný, pripomína mi moju Bašku..ale pri pomyslení, že by som sa jej musela vzdať...:mee:
mysimis
09.12.06,13:33
Zaujímalo by ma, či sa zlepšil zdravotný stav pacienta po odchode psíka...tiež mám problémy s alergiami, aj s astmou, ale mojich miláčikov /maltezáčik, papagáje/ by som sa nedokázala vzdať! Niektorým lekárom sa nedá veriť, prikážu, že zvieratko musí ísť z domu, ale o tom, čo musíme dýchať, jesť a piť, v čom musíme existovať /stres/ to nedokážu ovplyvniť a tam je podľa mňa zdroj problémov! Zvieratá predsa boli vždy a dúfajme, že budú s nami aj naďalej! Pre mňa sú zvieratká balzam na dušu....má tu niekto skúsenosť, že po odchode takéhoto zvieracieho príslušníka z domu došlo k vyliečeniu alergie, prípadne astmy, alebo aspoň k dokázateľnému zlepšeniu zdravotného stavu?
PS: Westíkovi držím palce, je prenádherný, pripomína mi moju Bašku..ale pri pomyslení, že by som sa jej musela vzdať...:mee:
Zuzanka, moja dcéra je ťažká astmatička a zistili jej aj alergiu na psov, napriek tomu nám doktorka vysvetlila, že menšie zlo je nechať doma psíka /potom sme jej vysvetlili, že westíky nepúšťajú srsť/ ako jej ho zobrať. Po psychickej stránke by som jej bola ublížila viac a jej zdravotný stav by sa bol zhoršil. Takže naša Miška žije naďalej s nami v byte. Napriek tomu moja dcéra od útleho detstva dnes už má 17/túži založiť si útulok pre psíky a stále sa jej podarí nájsť zatúlaných psíkov, ktorým hľadáme pánov a domov.
Eulalia
09.12.06,15:30
http://www.gify.nou.cz/lid_svadlena_soubory/sv18.gif Krajčíra som objednala,len neviem ,ktoré šaty si zvolíme ako družičky. Moc sa mi nepáčia ani tietohttp://www.gify.nou.cz/zeny1_soubory/214.gifani tieto
http://www.gify.nou.cz/zeny1_soubory/215.gifa toto :eek: http://www.gify.nou.cz/zeny1_soubory/206.gifskočím ešte do Milána k Versacemu.:D :D :D


Tak vybrala som nám toto:
http://www.gify.nou.cz/fa11_pohad1_soubory/p21.gifa mám aj sponzora NM.

Majka, máš skutočne vybraný vkus, veď nám, krásnym 17-tkam ani iný model nepristane:p . A na tú úlohu družičiek sa budeme tešiť určite všetky. Ešte sa neozvala Peťka, dúfam, že nebude mať žiadne námietky ani proti svadbe, ani proti úlohe, ktorú som jej navrhla:)

P.S. To sponzorstvo je už na 100%?
petra:-)
21.12.06,06:58
Ak sa nevesta Jorinkovi páči, ja samozrejme súhlasím :) . Kedy budú vohľady? To si nenechám ujsť. Aj na svadbu prídem, aj psie keksíky napečiem :p




Zaujímalo by ma, či sa zlepšil zdravotný stav pacienta po odchode psíka...tiež mám problémy s alergiami, aj s astmou, ale mojich miláčikov /maltezáčik, papagáje/ by som sa nedokázala vzdať! Niektorým lekárom sa nedá veriť, prikážu, že zvieratko musí ísť z domu....

Zdravotný stav sa mi pár mesiacoch zlepšil, ale zato srdiečko bolí.... :mee: Psík mi naozaj veľmi chýba. Simonka a jej rodina je skvelá, takže viem, že Jorik sa má dobre, a to, že mám o ňom správy a že má oceán lásky ma utešuje :) ...a teraz bude svadba :p
Eulalia
25.12.06,18:55
Ak sa nevesta Jorinkovi páči, ja samozrejme súhlasím :) . Kedy budú vohľady? To si nenechám ujsť. Aj na svadbu prídem, aj psie keksíky napečiem :p





Zdravotný stav sa mi pár mesiacoch zlepšil, ale zato srdiečko bolí.... :mee: Psík mi naozaj veľmi chýba. Simonka a jej rodina je skvelá, takže viem, že Jorik sa má dobre, a to, že mám o ňom správy a že má oceán lásky ma utešuje :) ...a teraz bude svadba :p

Peťka, som rada, že obeť nebola márna. Ja teraz pre zmenu pokukujem po všetkých mačičkách a už som rozhodnutá, že po Novom roku pôjdem do útulku pre nejaké mačiatko. Psíka som mala 14 rokov a bola to láska na celý život, neviem, či by som si trúfla na ďalšieho.
Simonab
09.01.07,20:00
No zdá sa baby, že ste sa začali vytešovať na svadbu. Aj šatičky už máte vyhliadnuté, to by sa Jorkovi páčilo, hneď by boli na franforce.:D No keď boh dá možno by sa to dalo dáko zariadiť na tom 3. superstretku Poraďákov.:D Aj svadobčanov by bolo ako sa na riadnu svadbu patrí.:D Len si neviem celkom dobre predstaviť tie róby v lone prírody.:D
Na radu Evky-Eulalia prikladám pár fotiek.
Eulalia
10.01.07,14:02
Simonka a dobre si urobila, veď je to krásavec:D .
Melnick
10.01.07,15:10
Simonka a dobre si urobila, veď je to krásavec:D .

Pekný ženích to bude,no myslím si,že ani za nás ,družičky sa hanbiť nebude.
http://www.gify.nou.cz/fa11_pohad1_soubory/p21.gif
Simonab
29.01.07,19:39
takže nové foto :--- Filip skúša vytvárať pohyblivé fotky.
http://9e.zsbystricka.sk/lol.gif
Marína
29.01.07,19:57
No teda, Simonka, ja žasnem a nielen nad Jorikom, ale aj nad Filipom.
Simonab
29.01.07,20:06
No teda, Simonka, ja žasnem a nielen nad Jorikom, ale aj nad Filipom.

Ešte to trošku seká, ale veď on na to príde. Len má zakázaný PC od ocina, kvôli známkam. Ešte maličké foto z prechádzky po zasneženej krajinke.
Niektoré sú trošku rozmazané, ale práve tie boli najkrajšie.
Elena Navrátilová
30.01.07,06:55
Simonka sú krásne. Aj model je neskutočne šikovný.
mysimis
30.01.07,06:59
Simonka, Jorik je prekrásny a fantastický. Ja tu neviem ukázať také krásne fotky, lebo tu na juhu sneh nie je a keď je Miška mazblatená a špinavá asi by sa Jorikovi ani nepáčila.....
Simonab
30.01.07,08:39
Simonka, Jorik je prekrásny a fantastický. Ja tu neviem ukázať také krásne fotky, lebo tu na juhu sneh nie je a keď je Miška mazblatená a špinavá asi by sa Jorikovi ani nepáčila.....

Veď aj to je krásne keď sú takí ufúľaní. Už som rozmýšľala, že si ho odfotím aj vtedy, len vždy zabudnem vziať foťák.
Eulalia
30.01.07,20:15
Veď aj to je krásne keď sú takí ufúľaní. Už som rozmýšľala, že si ho odfotím aj vtedy, len vždy zabudnem vziať foťák.

Dúfam, že ho berieš so sebou na CCCC stretko, uvidíš, ako Ti ho rozmaznáme:--- .
ramari
05.02.07,12:38
moja otazka znie, uz si niekto toho havina zobral? je fakt uzasny
mysimis
05.02.07,12:43
Ak si celý tento príspevok prečítaš, zistíš že Simonka je adoptívna mamima westíka Jorika.
Melnick
05.02.07,12:44
A my ostatné, jeho hrdé krstné mamy.:D :D :D
Simonab
05.02.07,14:15
Dúfam, že ho berieš so sebou na CCCC stretko, uvidíš, ako Ti ho rozmaznáme:--- .

Evka, pôvodne som ho chcela nechať doma s chalanmi, ale teraz rozmýšľam či by som ho predsa len nevzala so sebou. Len neviem či Ľudmilka bude súhlasiť. Vieš ono predsa len psík v byte alebo v dome-nie každému sa to pozdáva. A prikladám jednu foto ufúľaného Jorika.
Deti hrali florbal a Jorko bol celý šťastný, keď sa mu podarilo loptičku uchmatnúť.:D To bola potom naháňačka.
Melnick
05.02.07,14:34
musím sa nad sebou zamyslieť. Už aj pes je flexibilnejší ako ja -ja som ešte florbal nehrala a on už sa môže chváliť ,že hral. Dúfam,že ovláda pravidlá a vo Valentovej nás bude "kaučovať".
Simonab
05.02.07,14:38
musím sa nad sebou zamyslieť. Už aj pes je flexibilnejší ako ja -ja som ešte florbal nehrala a on už sa môže chváliť ,že hral. Dúfam,že ovláda pravidlá a vo Valentovej nás bude "kaučovať".

Majka to nič ja som to tiež hrala prvý krát. Ale je to super, človek sa zasmeje, vybehá, pár loptičiek je fuč, hlavne že je dobrá nálada. Už chalni rozmýšľali aj nad dákou mini hokejkou pre neho.:D Ale myslím, že Jorkovi stačí pauľka. Len mu skúste zobrať to čo do nej chytí, to si musíte chytiť najkôr jeho.:--- ;)
Eulalia
05.02.07,15:04
musím sa nad sebou zamyslieť. Už aj pes je flexibilnejší ako ja -ja som ešte florbal nehrala a on už sa môže chváliť ,že hral. Dúfam,že ovláda pravidlá a vo Valentovej nás bude "kaučovať".


Porazí nás ľavou zadnou:D:D:D:D

Simonka, na tom bielom koberčeku je nádherný, krajší ako tohtoročný sneh:---:---:--- Musíme sa opýtať Ľudky, čo povie na Jorikovu účasť na stretku:D.
Elena Navrátilová
05.02.07,15:11
Majka to nič ja som to tiež hrala prvý krát. Ale je to super, človek sa zasmeje, vybehá, pár loptičiek je fuč, hlavne že je dobrá nálada. Už chalni rozmýšľali aj nad dákou mini hokejkou pre neho.:D Ale myslím, že Jorkovi stačí pauľka. Len mu skúste zobrať to čo do nej chytí, to si musíte chytiť najkôr jeho.:--- ;):) :) :) :) :) :) :) :D
willma
05.02.07,18:35
Prihováram sa za účasť Jorika, som presvedčená, že ani nebudeme vedieť že tam je, keď si ho do parády vezme moja krpatá. /ale bude potrebné jedno mimoriadne dlhé vodítko, aby sa v zápale hry nezatúlali/ a predpokladám, že večer budú svorne ležať na koberčeku.
Muška
05.02.07,18:37
Prihováram sa za účasť Jorika, som presvedčená, že ani nebudeme vedieť že tam je, keď si ho do parády vezme moja krpatá. /ale bude potrebné jedno mimoriadne dlhé vodítko, aby sa v zápale hry nezatúlali/
Myslela si tým dlhým vodítkom na krpatú, či na Jorika? :D
Eulalia
05.02.07,18:43
musím sa nad sebou zamyslieť. Už aj pes je flexibilnejší ako ja -ja som ešte florbal nehrala a on už sa môže chváliť ,že hral. Dúfam,že ovláda pravidlá a vo Valentovej nás bude "kaučovať".

Hlásim sa za brankára, cezo mňa nemá šancu prejsť žiadny gól:D
Eulalia
05.02.07,18:45
Myslela si tým dlhým vodítkom na krpatú, či na Jorika? :D
Možno na obidvoch:D
Simonab
05.02.07,18:47
Myslela si tým dlhým vodítkom na krpatú, či na Jorika? :D

:D :D :D :D :D :D
Simonab
05.02.07,18:49
Dobre baby prehovorili ste ma, budú aj florbalové hokejky.:---
Simonab
05.02.07,18:53
Jorčo sa od nás ani nepohne, potrebuje mať totiž prehľad o všetkých zúčastnených.:D
Ale deťom sa vždy poteší. Myslím, že si budú rozumieť.;) :)
Eulalia
05.02.07,19:15
Jorčo sa od nás ani nepohne, potrebuje mať totiž prehľad o všetkých zúčastnených.:D
Ale deťom sa vždy poteší. Myslím, že si budú rozumieť.;) :)

Nemusíme sa báť, že sa roztratíme, Jorik nás vždy zaženie do košiara:D
Melnick
05.02.07,19:28
Myslela si tým dlhým vodítkom na krpatú, či na Jorika? :D

Myslím,že tie vodítka budeme potrebovať dve.:D :D :D :D :D A už teraz sme také rozkokošené ,že ja sa asi tiež priviažem na jedno dlhšie vodítko.
willma
05.02.07,20:16
Myslela si tým dlhým vodítkom na krpatú, či na Jorika? :D
Samozrejme krpatú, Jorik by sa určite držal pri nej
ajacik
08.02.07,20:38
Simonka, ja viem, že si nekázala mne prilepiť fotky môjho miláčika, ale musím. Ked ja sa s ním tak strašne rada chválim.......:---

jednu fotku som dala preč, lebo tam bola aj moja maličkosť :D
Eulalia
09.02.07,04:26
Alenka, je nádherný, tieto yorkshiry sú také správne vreckové zlatíčka.:)
Mimochodom, komu patrí to operované kolienko? Ako keby som videla svoje, len ja mám jazvu na druhom kolienku z vonkajšej strany:D
Marína
09.02.07,06:01
Simonab
09.02.07,07:04
Alenka, v tejto téme sú vítaný všetci psíkovia a samozrejme aj ich majitelia.:--- Som rada, že si sa pridala. Pozývam aj ostatných aj keď viem, že je tu už založená téma domáci miláčikovia. Dobrých psíkov sa všade veľa zmestí.:---
ajacik
09.02.07,07:57
Alenka, je nádherný, tieto yorkshiry sú také správne vreckové zlatíčka.:)
Mimochodom, komu patrí to operované kolienko? Ako keby som videla svoje, len ja mám jazvu na druhom kolienku z vonkajšej strany:D

Je veru krásny........ a aký milý :o

mimotemyTo kolienko je moje:mee:. A takú istú mám aj na druhom kolienku. A v lete idem na dalsiu operáciu :mee::mee::mee:
Eulalia
09.02.07,09:05
mimotemy Evka, ty máš určite rekord, kto bol najčastejšie prvý v ten-ktorý deň na Porade. Udeľujem Ti
http://smajlici-1.ic.cz//znaky/051-100/M.gifhttp://smajlici-1.ic.cz//znaky/051-100/E.gifhttp://smajlici-1.ic.cz//znaky/051-100/D.gifhttp://smajlici-1.ic.cz//znaky/051-100/A.gifhttp://smajlici-1.ic.cz//znaky/051-100/I.gifhttp://smajlici-1.ic.cz//znaky/051-100/L.gifhttp://smajlici-1.ic.cz//znaky/051-100/U.gif

Neviem, či si tú medailu zaslúžim:confused:. moje skoré buntošenie na Porade je jednoducho nutnosť. Večer mi doma ide net tak pomaly, že nemám trpezlivosť a v robote stihnem len rýchlo pozrieť nutné pracovné veci:D
bisou
16.02.07,11:46
Ja teda psíka nedarujem, ale tiež sa chcem pochváliť mojím "MILAČIKOM", volá sa Riki a bude mať už 14. rokov.je to americký kokršpaniel a je to rodiny poklad.http://www.porada.sk/images/attach/jpg.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Katka19
23.02.07,08:26
Ahojte povedala mi o vas mysimiška a tak som si vas pribeh cely prečítala,aj ja mam doma vestíka a predstavte si kto ma nahovoril na mojho milačika,no predsa naša mysimiška,je to jeho krsna mama,moj menší syn si dlho myslel že ho mu kupila a podarovala ona,lebo ked ho po prvy raz uvidel miška ho držala v naruší taku malú bielu gulku a mal na krku velikansku červenú mašlu,a miška pes sa o neho starala ako o svoje takže skusenosti materske už ma ;) ,svadba jednoznačne može byť...a Petka moj menší syn je tiež silny alergik dokonca mu na testoch vyšla aj alergia na psa,a teraz v januari zrazu test na psa bol negatívny ,takže fakt je to individualne,aj mne doktorka povedala že ho musíme dať preč a napriek tomu som to nedokazala....:)
Simonab
23.02.07,09:12
Ahojte povedala mi o vas mysimiška a tak som si vas pribeh cely prečítala,aj ja mam doma vestíka a predstavte si kto ma nahovoril na mojho milačika,no predsa naša mysimiška,je to jeho krsna mama,moj menší syn si dlho myslel že ho mu kupila a podarovala ona,lebo ked ho po prvy raz uvidel miška ho držala v naruší taku malú bielu gulku a mal na krku velikansku červenú mašlu,a miška pes sa o neho starala ako o svoje takže skusenosti materske už ma ;) ,svadba jednoznačne može byť...a Petka moj menší syn je tiež silny alergik dokonca mu na testoch vyšla aj alergia na psa,a teraz v januari zrazu test na psa bol negatívny ,takže fakt je to individualne,aj mne doktorka povedala že ho musíme dať preč a napriek tomu som to nedokazala....:)

Katka pridaj aj fotečku, nech sa potešíme tvojím krásavcom.

Bisou Tvoj kokrík Riki je tiež nádherný. Má také múdre očká.
Katka19
23.02.07,09:57
jasne pridem domov a dam sem aj fotečku mojho Terinka....inak tak sa vola....
DanielaSL
13.04.07,16:47
A môj podedenec zajo tu nemôže byť?
Elena Navrátilová
13.04.07,16:56
Danielka jasné že môže. Veď je úžasný zajko.;)
Simonab
13.04.07,18:54
Krásavec je to, som počula že zajka možno aj vycvičiť. Danielka ako je to s tým vaším.:--- Poslúcha?
DanielaSL
13.04.07,19:04
Nič neposlúcha...obžiera koberce , stojan na kvety, mužov cvičiaci nástroj ..nedá sa ani na ruky zobrať, je to jedinec sám svoj....ale rozumu má za troch psov, jediné v čom je vychovaný, že ide a nabobkuje si do svojho záchodu. Celý deň spí...poprípade robí sa, že spí v kúte za dverami...ale bobkovať uteká potom do klietky. Ináč je to perfektný herec. Jedenie mu musím striedať, lebo keby som mu dala dvakrát po sebe to isté, tak druhý raz to nezožerie.....ani keby neviem aký hladný bol. Neviem či sa nepodal na svoju majiteľku;)
Simonab
13.04.07,19:11
:D :D :D :D :D
Elena Navrátilová
13.04.07,19:14
Danielka tak si to krásne opísala, že si ho viem predstaviť ako to všetko vyvádza beťárik. ;)
DanielaSL
13.04.07,19:22
Elen beťárik je slabý výraz....ale jedno máme šťastie, že je naučený byť len v tej jednej svojej izbe...lebo keby behal po celom byte ako niektoré zajace, tak neviem neviem.... Simonka dajú sa vraj vycvičiť zajovia , naši známi vycvičili svojho tak, že si ho vodia po ulici ako psíka na vodítku. Dokonca aj v Poľsku s ním boli. Náš také niečo ako vodítko rázne odmietol...boli pokusy , ale chudák bol z toho v šoku...najradšej je doma vo svojej izbe, tam to pozná a vie, čo si môže dovoliť.
tuta
05.01.09,20:32
Musím sa pochváliť. Od dnešného dňa je nás o jedného doma viacej. Volá sa Benny a má štyri mesiace. Manželovi sa splnil sen a ja som sa zaľúbila.
Dav
05.01.09,21:14
Musím sa pochváliť. Od dnešného dňa je nás o jedného doma viacej. Volá sa Benny a má štyri mesiace. Manželovi sa splnil sen a ja som sa zaľúbila.
Ani sa ti nečudujem:), je zlatulinký.