timi15
24.08.16,10:06
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu, som momentálne nezamestnaná, robotu si aktívne hľadám, žiaľ neúspešne, v bývalej práci som musela dať výpoveď, nakoľko mi netolerovali častú chorobu dieťaťa (3,5 r.). Nemám k nemu opateru, takže som nútená byť doma a pri zúčastnení sa nejakého konkurzu samozrejme prvá otázka je máte dieťa? Koľko má rokov? A následná odpoveď znie, vybrali sme niekoho iného. Na podnet detského lekára idem požiadať o predĺženie rodičovskej dovolenky, ale zároveň som sa dočítala, že je možnosť cez ÚPSVaR absolvovať kurz pedikúry, ktorý by mi preplatili a tak by som mohla pracovať z domu. Moja otázka znie, že v prípade, že by mi schválili preplatenie kurzu cez REPAS a následne by mi schválili predlženie rodičovskej dovolenky, mohla by som byť súčasne na rodičovskej aj absolvovať zároven aj kurz, ktorý trvá 3 mesiace, s tým, že by som nemusela vrátiť peniaze ÚPSVaR. Nakoľko ak mám dobré info, popri predlženej materskej dovolenke môžem pracovať a kedže nemám prácu, tak som nezamestnaná a tým pádom by som mohla využiť preplatenie kurzu? Či zle uvažujem? Poradte prosím.