11zuzik11
26.08.16,22:01
Ako podať návrh na súd na zmenu starostlivosti o dieťa.Sme po rozvode rok, dieťa je zverené do striedavej starostlivosti.Stále sme v spoločnej domácnosti, ale ex sa nestará absolútne o dieta.Čo by mal návrh obsahovať.
lujza.j
26.08.16,21:10
buchač
26.08.16,21:14
1. Na nete je vzorov vcelku aj dosť.
https://www.google.sk/search?client=opera&q=Zmena+starostlivosti+o+dieta&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

2. Každý advokát takéto žiadosti (predlohy) má vo svojom PC.
Už si len vybrať nejakého.

-----------------------------------------
Možné fatálne následky

Občania majú stále problém vyhľadať pomoc odborníka. Podliehajú ilúzii, že po prečítaní predpisu mu aj správne porozumeli a pochopili súvislosti, v akých existuje v širšom kontexte s ďalšou právnou úpravou. S odvahou sa sami vrhajú do súdneho sporu a výzva súdu upresniť žalobný návrh o uvedenie skutočností, čoho sa domáhajú, na akom základe, aké navrhujú dôkazy, tiež len málokoho upozorní, že by bolo lepšie obrátiť sa o pomoc na odborníka. Až po márnom pokuse donútiť súd, aby sa žalobou zaoberal, keď súd konanie zastaví pre neurčitosť žalobného návrhu, vyhľadajú advokáta.
Takéto experimentovanie často máva fatálne následky, ktoré nevie zachrániť ani následná odborná pomoc. Napríklad uplynutie premlčacích, prekluzívnych lehôt alebo prekážka už rozhodnutej veci.

ZDROJ :
Šak Google...;)
11zuzik11
27.08.16,17:34
ten link poznam, skor som chcela radu od niekoho kto ma skusenost...a sak google...objavila som ho uz davno, ale vdaka
lujza.j
27.08.16,17:46
Prepac...ale ja ti to pisat nebudem...vzor mas...napises...odovodnis preco... zaco a hotovo.....je to bezna pisomnost....nic komplikovane...
buchač
27.08.16,17:59
11zuzik11 (Dnes 20:34) ten link poznam, skor som chcela radu od niekoho kto ma skusenost...
----------------------------------
Nemyslíš náhodou, že každý má svoje vlastné skúsenosti a preto sa nedá radiť pri iných prípadoch ???
Vzorov je jak nadrbaných...linky si dostala.
Dal som Ti aj radu, že ak nevieš, tak švihaj ku právnikovi....lenže toho je ale aj potrebné zaplatiť a to sa Ti asi nejak nechce....či ?

Nie som si istý, ale mám dojem, že pri návrhu o zmenu starostlivosti je dokonca aj nutný advokát...
lujza.j
27.08.16,18:42
Ak je vzor kde je problem?!ak to nevie ani podla vzoru...nech to da tomu kto to vie ....ak nie...za keš to niekto spise...ja by som zato isto neplatila...
alaya1
27.08.16,20:41
Obrat sa na socialnu kuratelu - UPSVaR.