cheeseburger
27.08.16,12:29
Ahojte, chcem zacat podnikat, a chcel by som dovazat nejake produkty aj z ciny. Chcel by som vsak vediet, kde sa dozviem, co taky produkt musi obsahovat a splnat, ak je dovezeny z ciny. Najdem to vsetko v obchodnom zakonniku? Alebo potrebujem precitat este aj nieco ine? V podstate rad by som si precital vsetko co potrebujem vediet o samotnom podnikani, a neviem, ci vsetko najdem v obchodnom zakonniku. Dakujem velmi pekne.
sosak
27.08.16,19:02
Keď chceš dovážať produkty, tak si naštuduj okrem iného : § 10

Povinnosti výrobcov, dovozcov a distribútorov pri uvádzaní výrobkov na trh


(1) Výrobca alebo jeho splnomocnenec alebo dovozca (ďalej len „výrobca alebo dovozca") môže uvádzať na trh iba bezpečné výrobky,8) a to bez ohľadu na to, či sú určené na osobnú potrebu alebo na profesijné použitie. Ak nemožno identifikovať výrobcu alebo dovozcu, za splnenie podmienok uvedenia výrobku na trh zodpovedá distribútor.


(2) Výrobca alebo dovozca určeného výrobku posudzuje pred uvedením na trh zhodu jeho vlastností s technickými požiadavkami ustanovenými technickými predpismi.


(3) Určené výrobky môže výrobca alebo dovozca uviesť na trh iba po posúdení zhody ich vlastností s technickými požiadavkami na ich bezpečnosť podľa tohto zákona a technických predpisov, a to spôsobom, ktorý zodpovedá posudzovaniu zhody podľa § 12.


(4) Výrobca alebo dovozca určeného výrobku môže uviesť na trh len taký výrobok, ktorý spĺňa všetky technické požiadavky, ktoré sa na určený výrobok vzťahujú. Pred uvedením určeného výrobku na trh je povinný vydať písomné vyhlásenie o zhode s technickými predpismi (ďalej len „vyhlásenie o zhode“), ak sa naň nevzťahuje § 13 ods. 6.


(5) Výrobca alebo dovozca musí distribútorovi na jeho žiadosť poskytnúť vyhlásenie o zhode.


(6) Distribútor nesmie distribuovať výrobok, o ktorom na základe svojich informácií alebo svojich odborných znalostí vie alebo o ktorom môže predpokladať, že môže ohroziť oprávnený záujem.


(7) Distribútor nesmie distribuovať určený výrobok, na ktorý výrobca alebo dovozca nevydal vyhlásenie o zhode (§ 13) alebo na ktorý nemá pri distribúcii vyhlásenie o zhode alebo písomné potvrdenie, že výrobca alebo dovozca vydal vyhlásenie o zhode, alebo ak ho výrobca neoznačil značkou zhody.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1999-264
mari2x
28.08.16,07:13
No a dobre by bolo vedieť aj naše daňové / DPH zákony.